REKLAMA
5.9 C
Siedlce
Reklama

Andrzej Sitnik idzie do wyborów z Koalicją Obywatelską. Krzysztof Chaberski: – Jesteśmy skazani na współpracę

Potwierdziło się: lokalne struktury KO nie wystawią swojego kandydata na prezydenta Siedlec.

Równo 2 godziny po tym, jak przed siedzibą Urzędu Miasta zaprezentował się KWW Tomasza Hapunowicza „Zgoda i Rozwój” w tym samym miejscu zainaugurowano kampanię połączonych sztabów „Bezpartyjnych Siedlec” i Koalicji Obywatelskiej.

Urzędującego prezydenta miasta wsparli na tym spotkaniu szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Jan Grabiec i posłanka Kamila Gasiuk-Pihowicz. Pierwszy nie tylko chwalił kompetencje Andrzeja Sitnika, ale obiecał, że po latach dyskryminowania przez rząd Siedlce mogą liczyć na poważne wsparcie finansowe od rządu, którego nie otrzymywały przez 5 ostatnich lat ze względu na fakt, że miastem nie rządziło Prawo i Sprawiedliwość.

O tej partii w tym i innych kontekstach mówiła też parlamentarzystka. – Widzę coraz więcej farbowanych lisów, które nie chcą się przyznawać do PiS. Mówiąc wprost nie dziwię się im, bo szyld Prawa i Sprawiedliwości to synonim: niezgody, konfliktów, politycznych awantur, zastopowania rozwoju samorządu, a do tego nepotyzmu i kolesiostwa – mówiła. A pozostali mówcy wytykali Tomaszowi Hapunowiczowi, że właśnie przez nepotyzm sprawuje i sprawował wiele swoich funkcji.

Krzysztof Chaberski, szef lokalnych struktur KO, komentował zaś zarzuty, że partia idzie do wyborów z włodarzem, którego w mijającej kadencji krytykowali jej radni. – Różnić się w pomysłach na to, jak rządzić miastem, zawsze można, natomiast my współpracujemy z panem prezydentem już od kilku lat, czego dowodzi choćby poparcie budżetu – podkreślił.

Komitet nie przedstawił na razie swojego programu i kandydatów na radnych.

86 KOMENTARZE
 1. ŻENADA ŻENADA I JESZCZE RAZ ŻENADA.
  WYSTARCZY OBEJRZEĆ TA KONFERENCJE I HAPUNOWICZA KONFERENCJE.
  SITNIK JAK ZWYKLE NIE WIELE POTRAFIŁ POWIEDZIEĆ.
  I JAK ZWYKLE INNI ZA NIEGO SIĘ WYPOWIADAJĄ.
  PO 5 LATACH TAK SIĘ ZAPREZENTOWAŁ .
  SŁABIZNA

 2. I bardzo dobrze! Nie ma tu farbowanych lisów, partyjnych skoczków. Nie wstydzą się swoich szyldów, nie chowają się innymi nazwami .

  Mieszkańcy czekali na ten ruch.

 3. Ta Pani to raczej nie powinna się wypowiadać 🤦
  Już wiele opinii na temat braku kultury w jej wypowiedziach słyszałem.
  Nie chcemy takich ludzi w Siedlcach , funkcja- krzykaczka.
  Nie chcemy!!!!

 4. To jest kompromitacja PO!
  Zamiast wybrać swojego kandydata popierają prezydenta nieudacznika, którego siedlczanie mają dość i w wyborach wyeksmitują z urzędu!

 5. Brawo brawo brawo Pan Sitnik człowiek dialogu, jak zwykle skromny w wypowiedzi bo słownictwa brakuje.
  Dobrze ,że goście z zewnątrz przyjechali go zapowiedziec i wypowiedzieć się za niego…..
  Zacne grono 👏👏👏
  Panie Sitnik wstydu sobie oszczędź póki czas na to.
  Ludzie nie są głupi, wiedzą jak wyglądały Pana rządy przez 5 lat, a raczej brak rządów.

 6. Brawo SIEDLECKI KABARET !!!!!!!!
  To już nawet nie jest śmieszne,że Sitnik pogrążając miasto, doprowadzając do destrukcji ma odwagę startować w wyborach.
  Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść Panie Sitnik
  Nie wyszło Panu przeproś Pan i wracaj do Łukowa.

 7. Pani Gasiuk to już stołki ustswia gdzie może. .Pan Chaberski wszedzie z nia jezdzi jak z amuletem. Ten Pan z 2 rzędu po lewej. Też był namaszczony i siedział na stoleczku vice wójta w pobliskiej gminie.
  Ludzie otrzasnijcie się. KO siegnęla w Siedlcach dna.

  • Jak sie nie znasz to sie nie wypowiadaj, wiesz co to jest samorząd? To rząd PiS przez ostatnie 8 lat zniszczył samorządy i dofinansowanie, rozdawali na lewo i prawo setki milionów ale swoim ludziom, dodatkowo rozdawali wszystkim 500+ i dodatkowe emerytury, to co sie dziwisz, że miasto nie ma na drogi?
   Prezydent robił co mógł, za to co miał, z pustego to i Salomon nie naleje…

 8. są takie połączenia np. placki ziemniaczane z cukrem. Nie wyglądają dobrze ale dobrze smakują.
  są też takie połączenia jak PO i bezpartyjni, ani to dobrze nie wygląda ani nie smakuje. to taki luźny komentarz do tej sytuacji. Mój głos przechodzi na kogoś innego p.Tomku. zawiódł pan po całości. p. Chaberski rozwalił całą strukturę PO. Kiedyś popierałem, kiedyś kibicowałem ale te czasy minęły. dziękuję

 9. Nie popieram PiSu, ale gdy wytykają Hapunowiczowi, że przez nepotyzm i kumoterstwo został prezesem Mostostalu, wypada m się tylko uśmiechnąć do ekranu. Widoczny na zdjęciu Chaberski to niby jak został wicedyrektorem Muzeum Regionalnego jak nie tą samą drogą? Pewne zachowania w polityce są niezmienne, więc po co się uważać za lepszych wytykając komuś to co samemu się robi? Hipokryzja. Poza tym sojusz Sitnika i siedleckiej PO to jest eksperyment skonstruowany na podstawie desperacji obydwu stron obliczony na zachowanie władzy. I dlatego właśnie nic z tego nie wyjdzie. Nie może się udać coś co jest tak sztuczne, że aż bije po oczach tą fasadowością. Ludzie nie są głupi i pamiętają jaka była “miłość” między tymi podmiotami przez ostatnie 5 lat. Na chwilę obecną głosowałbym na Grzegorza Orzełowskiego.

 10. Partia, która rządzi w kraju nie ma kandydata na prezydenta miasta? Jedno z największych miast na Mazowszu blisko 80 tys ludzi a brak kandydata? Koalicja? Z Sitnikiem? Gorzej trafić sie nie dało. Wstyd dla regionu, wstyd dla miasta, wstyd dla struktur PO w tym mieście. Zostaniecie po tych wyborach z ręką w nocniku.
  Miałem nie popierać nikogo w tych wyborach, poprę na złość p. Grzegorza.

 11. chyba dotarł do Siedlec i – sądząc po komentarzach – pisowska dzicz ruszyła do ataku. Komentarze wzorowane na ostatnich wypowiedziach pewnego dziadka z Żoliborza.

  Pisowcy uważajcie aby ze złości i bezsilności nie odgryźć sobie czego.

 12. A może by tak zrobić jakieś małe wstępne podsumowanko?

  – Kibel, z angielskiego “ŁATER KLOŁZET” za 3 bańki, gdzie przebieralnie są bodajże od strony ulicy.
  – Krzywo i niechlujnie wykonane MOLO, za 300 czy tam 800 tysięcy złotych. No tak bo kto by tam liczył jakieś pół miliona złotych, za taką kasę to można postawić dom z hydrauliką, gazem, dachem itd. itd. Ale kilka desek nad ZLEWEM to prawie milion no ok…
  – Przejdźmy do parku… Ile czasu 1,5 roku? Czyli postawienie gotowych elementów “ławeczek”, fontann, ułożenie kostek brukowych i postawienie drewnianego domku, oraz bym zapomniał POPRZYCINANIE DRZEW i “REWITALIZACJA”. Cena? Jakaś bajońska suma.

  Efekt? – pierwszy lepszy wiatr i mało kto nie umarł od spadających konarów. O posadzonych “kwiatkach” czy tam krzewach przy głównej alejce nie ma co wspominać, bo w tym momencie nie ma co już wspominać.

  Dalej wymieniamy? Siedleckie drogi zimą 2024? Jak Warszawa po okupacji niemieckiej…

  PS.
  Swoją drogą ciężko było nie wygrać po Kudelsie jak ten nastawiał jakieś coś od rowerów, co dziś stoi to pordzewione, nieużyteczne, rozkradzione w 1 tygodniu i zepsuste, za jakieś 9000 od sztuki, a było ich z ponad 10, o 3 milionach w błoto jak budowali Aquapark czy tam stadion ciężko zapomnieć.

  A i na koniec w POLSCE w wyborach się nie GŁOSUJE NA KOGOŚ, tylko głosuje się “BY NIE TEN”.

 13. Uważam że Pan Andrzej Sitnik połączony z Koalicją to będzie dzisiaj najlepszy wybór na Prezydenta Siedlec, ponieważ połączony z Koalicją Rządzącą całym krajem w tym przypadku będzie miał najlepsze możliwości związane z finansowaniem naszego miasta, pozdrawiam.

 14. Szczerze to jak Po kogoś by wystawiło oprócz Sitnika to może i by były spore szanse na to by wygrać prezydenta w tych wyborach. Pan Sitnik oprócz tego że opowiadał że mu Pis nie dał żadnych pieniędzy to nie potrafił nic więcej powiedzieć. Pytanie czy ogólne wkurzenie na Pis w kraju będzie większe proporcjonalnie na tle miasta jak wkurzenie mieszkańców na nieudacznika.

 15. Jak mozna wybierac bezprawie z ko.???
  Tam jednego mądrego nie ma. Demolka i zwijanie panswa, po to walczyli zeby wszystko roztrwonic. Oni już ….nie mają pieniędzy.
  PiS nie dawal bo I tak by nic nie zrobili z tych pieniędzy. Jeszcze wam mało było?
  Wielgusowa i Gasiuk to żenada. Zero kompetencji i powagi ministra. Tacy rządzą Polską. Szok.

  • jak widać bez partii się nic nie da, pokazał to PiS przez ostatnie 8 lat, dlatego ktoś nauczył się na błędach i teraz dołączył do obozu rządzącego całym krajem i będzie lepiej niż przez ostatnie 5 lat.

 16. Koalicja 30 srebrników. Chaberski sprzedał siedlecką PO za jedynkę do sejmiku i stołek zastępcy prezydenta. Wstyd partia rządząca w kraju w Siedlcach chowa się pod skrzydełkami “Bezpartyjnych”, bo sama nie jest w stanie zbudować list do rady miasta. Nędza i wstyd panie Chaberski, po tych wyborach w siedleckiej PO zostaną tylko zgliszcza.***

 17. To jest połączenie czystej ideowości z fachowością. Po namaszczeniu przez takich fachowców jak Gasiuk-Pihowicz i Grabiec, bezinteresowny ideowiec Sitnik uczyni z Siedlec najbogatsze i najszczęśliwsze miasto w Polsce. Ale żeby oddać Cezarowi, co cesarskie, przyznać należy, że Sitnik to też wybitny fachowiec, no i doskonały erudyta.

 18. Jeżeli Sitnik może kandydować na prezydenta to znaczy, że każdy może o ile ma poparcie koalicji 13 grudnia. To się nazywa bezpartyjny kandydat. Wygląda kabaretowo w “objęciach” wyjątkowo agresywnej myszy i tuskowego popychadła. Nie mylić z postacią z “Balladyny”. Szkoda, że na tej groteskowej fotografii widnieją ludzie, których kiedyś szanowałam a którzy poszli na współpracę z obecnym reżimem ośmiogwiazdkowców.

 19. Aż przyjemnie poczytać jak PIS’owców boli d…
  Mam jedno pytanie do kolegów z PIS’
  Co by dziś było w Siedlcach jak by Krzysztof pieniądze z Ostrołęki dał nam?
  Ja to widzę tak: dziś wyszedł by Tomko ze Zbuczyna z lutnią i zaśpiewał:
  Paczta chłopy co miasto zrobiło za pieniądze od rządu – Ja wam u Krzysztofa wyprosiłem.
  i Elektorat “hop, hop, hop” poszedł by głosować na Tomka…
  a tak…..
  Jak to widzicie koledzy PIS’owcy?
  Tylko nie piszcie: a uny z PO tyle kasy przewalili – bo to nie argument

 20. Obecny prezydent, który niemalże doprowadził miasto do bankructwa i tylko miękkie serce radnych go uratowało, teraz jest przedstawiany jako najlepszy z całych zasobów PO. Powiedzmy sobie jasno, nikt żadnych pieniędzy dla miasta nie zdobędzie dopóty, dopóki miasto samo nie zacznie się ekonomicznie rozwijać. Do tego jest potrzeby człowiek ze zdolnością do współpracy. Potrzebny jest doświadczony manager, który posiada zarówno wiedzę i doświadczenie jak i pokorę.
  PO udowadnia swoją miernotę kadrową ponieważ obecny prezydent do tego poziomy niestety nie dorasta.

 21. Ależ radosna pamiątkowa focia. Jakaż radość zdobi oblicza onych. Oto dla dobra n a s z e g o słynny tutejszy muzealnik dał się skazać na współpracę…..itd. Ech szkoda gadać A oni ….charytatywni tacy 🙂 i dla mojego dobra tu zapracują! ? Czy aby na pewno????? I to na tyle.

 22. hapunowicz może zbuduje elektrownie z posłem tchórzewskim albo zatrudni janine gross przyjacołke prezesa a może od razu włączy zbuczyn w obrąb miasta i będziemy potęgą ;;;; powodzenia PREZYDENCIE SITNIK

 23. Juz sie lacza jak wilki ARASZKIEWICZE Z SITNIKIEM razem przy korycie bezpieczniej , fachowcy co w zyciu nic nie osiagneli.Jeden z Lukowa drugi nie wiadomo skad.WSTYD PANIE ARASZKIEWICZ

 24. Pracowałem nieco u człowieka z Siedlec. On też utyskiwał na włodarzy ( sic! ) demokratycznie wybranych. że głąby, próżniaki, dzieci resortowe i tam takie inne. Daj się wybrać Panie szefie powiadam. Nie da rady Miasto musi mieć od nas podatki na wypłaty dla tych wybrańców i innych.. Jak się to ma do t y c h wyborów samorządowych??? Warto pomyśleć przed wyborem…co zawsze robię. I to na tyle:-))

 25. Andrzeju twoja elastyczność polityczna jest iście doskonała, jednak w PIS-e o ile będziesz chciał się zapisać co możliwe, będziesz zmuszony do działania i rzetelnej pracy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najczęściej czytane

Rondo w Iganiach zostanie zablokowane przez rolników. Na całą dobę!

Starostwo Powiatowe w Siedlcach poinformowało o planowanym na wtorek 20 lutego proteście rolników, którzy mają zablokować rondo w Iganiach.

„Uwaga” o dramacie 9-latki spod Łukowa, nad którą miała się znęcać matka

W programie interwencyjnym telewizji TVN - „Uwaga” wyemitowany został...

Ruszają wybory rektora siedleckiej uczelni!

Uniwersytet w Siedlcach czekają wybory nowego rektora. Znamy już pierwszych kandydatów.

Planowany protest rolników. Utrudnienia i objazdy

Na wtorek i środę, 20-21 lutego zaplanowany jest protest rolników. To wydarzenie może przynieść utrudnienia na drogach A2, DK2 i DK92. Zachęcamy do szukania alternatywnych tras podróży.

Protest rolników: na całą dobę zablokują cztery ronda

Trwa ogólnopolski protest rolników. Jutro (20 lutego) o godz....

Pies na balkonie. Interweniują sąsiedzi, interweniują służby…

-Nie możemy na to patrzeć. Pies siedzi zamknięty na balkonie od rana, cały drży. Rozmowy z właścicielką nic nie dają, przecież była policja, była straż miejska, informowaliśmy spółdzielnię mieszkaniową… I nic! - skarżą się sąsiedzi.

Najczęściej komentowane

Najnowsze informacje