REKLAMA
22.1 C
Siedlce
Reklama

25. rocznica wizyty Jana Pawła II w Siedlcach – koncert „Mazowsza” w ramach uroczystości jubileuszowych

Mija 25 lat od wizyty papieża Jana Pawła II w Siedlcach. Diecezja Siedlecka zaplanowała organizację uroczystości jubileuszowych.

W niedzielę 26 maja w kościołach naszej diecezji odczytano zaproszenie biskupa siedleckiego Kazimierza Gurdy do udziału w wydarzeniach, a wśród nich w koncercie Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca Mazowsze. Z treścią zapoznacie się poniżej.

Drodzy Diecezjanie!

Dnia 10 czerwca 1999 r., podczas VII pielgrzymki do Ojczyzny, papież Jan Paweł II nawiedził naszą diecezję, sprawując na siedleckich Błoniach Eucharystię, która zgromadziła ogromną rzeszę wiernych. W tym roku mija 25 lat od tego historycznego wydarzenia. Rocznica ta staje się zatem okazją do wyrażenia wdzięczności Panu Bogu za dar osoby św. Jana Pawła II, przypomnienia tej niezwykłej wizyty, a także zaniesienia modlitwy – przez orędownictwo Papieża Polaka – we wszystkich sprawach naszej diecezji i tych, których jest On szczególnym patronem.

Dlatego pragnę zaprosić wiernych Kościoła Siedleckiego: księży, osoby życia konsekrowanego i świeckich, a szczególnie rodziny, władze samorządowe, służby mundurowe, członków grup modlitewnych oraz ruchów i stowarzyszeń katolickich, Rodzinę Szkół im. Jana Pawła II i wszystkich, którym bliska jest osoba naszego Świętego Rodaka, do udziału w uroczystościach jubileuszowych, które będą miały miejsce w Siedlcach, w niedzielę 9 czerwca br. Rozpoczną się one Mszą św. koncelebrowaną sprawowaną o godz. 18.00 w Katedrze Siedleckiej. Po Eucharystii nastąpi procesyjne przejście na plac gen. Wł. Sikorskiego – pod pomnik św. Jana Pawła II – gdzie będzie miało miejsce zawierzenie Bogu przez wstawiennictwo Papieża Polaka różnych grup społecznych naszej diecezji.

Zapraszam także na zorganizowany z racji jubileuszu koncert zatytułowany: Kalejdoskop Barw Polskich, w wykonaniu Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca Mazowsze, który odbędzie się tydzień wcześniej, 2 czerwca o godz. 19.00, również na placu gen. Wł. Sikorskiego Siedlcach.

Weźmy liczny udział w tych wydarzeniach. Niech nasza obecność będzie wyrazem naszej wiary w Boga oraz miłości do Kościoła i bliźniego, których nauczał nas św. Jan Paweł II, gdy mówił podczas spotkania w Siedlcach: „Dzisiaj może bardziej niż w innym czasie trzeba autentycznego świadectwa wiary ukazanego życiem świeckich uczniów Chrystusa – niewiast i mężczyzn, młodych i starszych. Potrzeba zdecydowanego świadectwa wierności Kościołowi i odpowiedzialności za Kościół”.

12 KOMENTARZE
  • Ważne,
   że Mieszkańcy nie płacą ani grosza.
   Lubię ” Mazowsze “,
   ” Śląsk ” i inne skoczne klimaty,
   to i chętnie się wybiorę.

   Odpowiedz moderated
   • Ciekawe na czym polegają podatki hmmm
    A skoro to organizuje diecezja to wiadomo, że kasa idzie od hapuna, czyli z naszych podatków.

    Odpowiedz moderated
 1. Pamiętam jak szliśmy cały osiedlem (Warszawska) z flagami papieskimi na Błonie, to było ogromne przeżycie

  Odpowiedz moderated
 2. Pamiętam kiedy przez ostatnie cztery dni przed 10 czerwca 1999r.w upał na Placu Celebry rozprowadzaliśmy przewody do nagłośnienie od Ołtarza po ul. Północną! Było ciężko, ale efekt końcowy perfekcyjny! 👍

  Odpowiedz moderated

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najczęściej czytane

Wybuch gazu w bloku na I piętrze. Z mieszkania wypadło okno i część ściany

Na osiedlu ul. Stacyjna w Garwolinie w bloku na...

Łuków: Nie żyje adwokat Łukasz Jończyk. Trwa zbiórka na pomoc rodzinie

Łukasz Jończyk zginął 10 lipca w wypadku drogowym. Tego...

Samochód przewrócił się na dach, a drugi na bok

12 lipca po godz. 17 policjanci otrzymali zgłoszenie o...

Siedlce: Upadek z wysokości

Podczas prac budowlanych przy ul. Konarskiego w Siedlcach doszło...

Zostawiła gotujące się jedzenie na kuchence. Interweniowali strażacy

Wczoraj (16 lipca) w jednym z mieszkań przy ul....

Wypadek w Czepielinie (aktualizacja)

Po godz. 15 w Czepielinie (gm. Mordy) doszło do zderzenia dwóch samochodów.

Najczęściej komentowane

Najnowsze informacje