REKLAMA
-2.9 C
Siedlce
Reklama

Nie będą płacić więcej

Gmina Dobre: nie wzrośnie opłata za wywóz śmieci. – 20 zł (z ulgą za kompostownik) i 24 zł (bez ulgi) to kwota, którą udało nam się utrzymać jeszcze na 2024 rok – powiedziała nam Renata Miąskiewicz.

W ostatnich kilku latach ilość odpadów w gminie Dobre niepokojąco wzrastała, a koszty ponoszone przez lokalny samorząd były coraz większe. Rekordy padały w czasie pandemii. Tylko przez 3 miesiące 2020 r. firma Eko-Sam Bis odebrała ponad 523 t odpadów na kwotę 806.093,59 zł. Dla porównania, w całym 2019 r. zebrano 469 t śmieci, co kosztowało gminę 596.160 zł.

Teraz wydaje się, że gmina Dobre najgorsze ma już za sobą. Niedawno odbył się przetarg na wywóz odpadów. Zgłosiło się aż 6 firm, z których najlepszą ofertę złożyła firma EkoTeam z Węgrowa. Wójt Tadeusz Gałązka przekazał dobrą wiadomość. – Po przeliczeniu wszystkich kosztów okazuje się, że mieszkańcy nie będą płacić więcej za wywóz śmieci. To pocieszające, że pomimo inflacji i wzrostu kosztów paliwa chociaż jeden podatek utrzyma się na tym samym poziomie – poinformował.

– 20 zł (z ulgą za kompostownik) i 24 zł (bez ulgi) to kwota, którą udało nam się utrzymać jeszcze na przyszły rok – powiedziała nam Renata Miąskiewicz, odpowiadająca w gminie za sprawy związane ochroną środowiska i gospodarkę komunalną.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najczęściej czytane

Rolnik szuka żony – Sara pokazała Arturowi Siedlce

W najnowszym odcinku 10. sezonu programu randkowego TVP 1 „Rolnik szuka żony” pokazane zostały Siedlce. Stało się tak, gdyż jedna z bohaterek telewizyjnego show - Sara, która została wybrana przez rolnika Artura na swoja partnerkę, jest siedlczanką.

Budowa zachodniej obwodnicy Siedlec nie została zapomniana. Prace mogą ruszyć już w 2025 roku

Słynny program budowy 100 obwodnic został ogłoszony w lutym 2020 roku, a więc już dość dawno. Dosłownie rzutem na taśmę, dzięki zaangażowaniu posła Krzysztofa Tchórzewskiego, do projektu dopisano też budowę obwodnicy Siedlec.

Dominik Szymański z Siedlec zwycięzcą „Top Model”.

Profesjonalnie pozował do zdjęć. Zrobił świetne wrażenie. Jurorzy byli...

Za tyle, co rolnik dostaje za litr mleka, nie kupiłby nawet butelki wody. „Przyszłości to w krowach nie ma”

- Te krowy to już synowi przekazałem, niech on się teraz z tym męczy - mówi rolnik z gminy Mokobody.

Władysław Grochowski kupił ponad 10-hektarową nieruchomość w Warszawie za 60 mln zł

Spółka ARCHE, na czele której stoi Władysław Grochowski sfinalizowała jedną z większych w ostatnim czasie transakcji na rynku nieruchomości.

Pożar na ul. Pułaskiego

W nocy z 26 na 27 listopada doszło do pożaru pustostanu przy ul. Pułaskiego w Siedlcach.

Najczęściej komentowane

Najnowsze informacje