REKLAMA
15.7 C
Siedlce
Reklama

Mińsk Mazowiecki udziela lekcji całej Polsce

Zgoda i wpółpraca ponad podziałami są możliwe. W nowej kadencji rady miasta Mińsk Mazowiecki prezydium reprezentowane jest przez przedstawicieli wszystkich 3 klubów: KO, PiS i Mińskiego Forum.

7 kwietnia ponad 16 tysięcy mińszczan i mińszczanek zagłosowało, wybierając swoich przedstawicieli. Zdecydowali oni, że swoją reprezentację w radzie miasta będą miały 3 komitety wyborcze. KO zdobyło 10 mandatów, PiS wprowadził do rady 6 przedstawicieli, a Mińskie Forum – 5. Taki podział mandatów oznacza, że żadne z ugrupowań nie ma samodzielnej większości, aby realizować zapowiadane w kampanii programy. – Stąd kadencja będzie upływać pod hasłem współpracy – ogłosił burmistrz Marcin Jakubowski. Co to oznacza? Że w nowej radzie miasta, prezydium reprezentowane jest przez przedstawicieli wszystkich 3 klubów. To pomysł Koalicji Obywatelskiej, w imieniu której Marcin Jakubowski zapraszał do dialogu i współpracy na rzecz lepszego jutra Mińska Mazowieckiego.

– Ze swojej strony deklaruję otwartość na wszystkie pomysły związane z potrzebami miasta, bez względu na to, od których klubów będzie wychodziła inicjatywa. I mówię to bez przesadnej kurtuazji – zapewniał burmistrz. – Przecież wspólnie mówiliśmy o budowie nowego stadionu sportowego, o bezkolizyjnych przejazdów łączących oddzielone dziś od siebie części miasta, o niezbędnym wielopoziomowym parkingu samochodowym, o nowych tanich mieszkaniach na wynajem etc., etc. – wyliczał. – Katalizatorem rozwoju miasta zawsze była zgoda i jeżeli uda nam się wejść na poziom wyżej, nawiązać szeroką współpracę, to wszyscy na tym skorzystają. No może poza tropicielami sensacji.

Te deklaracje z wielkim zadowoleniem przyjął poseł Daniel Milewski. – Pan burmistrz odniósł się do wyborów i wyników. Ja mogę odnieść się do tego, co było jeszcze przed wyborami. Jeśli mowa o współpracy, porozumieniu, o kulturze w debacie publicznej, to… rzeczywiście wszystkim nam pozostaje się cieszyć. Dobra, pozytywna temperatura tej kampanii wyborczej spowodowała, że spotykamy się dzisiaj w tym miejscu z możliwością patrzenia sobie w oczy, tak pan burmistrz, jego kontrkandydat w wyborach (Krzysztof Miąsko -przyp. aut.), jak i poszczególni radni, którzy zabiegali o głosy wyborców w swoich okręgach. To dobra szkoła i dobra lekcja, której miasto Mińsk Mazowiecki może udzielić okolicznym miejscowościom, a nawet całej Polsce.

Przewodniczącą rady miasta została Barbara Reda. Będzie ona piastowała to stanowisko jako pierwsza kobieta w historii mińskiego samorządu. W kwietniowych wyborach w szeregach KO uzyskała największą liczbę głosów (836). To jej 3. kadencja w miejskim samorządzie. Była pierwszą kobietą w prezydium, wiceprzewodniczącą rady miasta oraz przewodniczącą klubu KO. – Podejmuje się najtrudniejszych wyzwań. potrafi się komunikować i inspirować – rekomendował ją klubowy kolega Mariusz Żyła. A na koniec przywołał hasło, które przyświeca Barbarze Redzie od samego początku jej pracy w samorządzie. – Nie każdy zna to hasło, ale ono w 100% odzwierciedla jej osobowość. Ona jest kobietą jak sama się określa, od dziury do latarni – powiedział.

Wiceprzewodniczącymi rady Mińsk Mazowiecki zostali: Krzysztof Miąsko (Prawo i Sprawiedliwość), Robert Gałązka (Koalicja Obywatelska) i Dariusz Kulma (Mińskie Forum). Jak widać, zgoda i współpraca są możliwe.

TOMASZ MARKIEWICZ

9 KOMENTARZE
 1. W Kolonii Zbuczyn też mamy Zgodę i Rozwój
  Pierwsza decyzja – powołanie na ważny stołek kumpla ze Zbuczyna
  Druga decyzja – powołanie na kolejny stołek dziennikarskiego funkcjonariusza
  Trzecia decyzja – do prezydium Rady Miasta zgłosili tylko kandydatów z PIS

  A o gigantycznej stracie w Mostostalu (337 tysięcy dziennie) za rok 2023 WIELKA CISZA

  Będzie sie działo hahahahahahahahahahahaha

  Odpowiedz moderated
 2. Śp. Andrzej Lepper już to głosił w polityce cytując wcześniejszą pieśń “hasłem naszym zgoda będzie”. Nihil novi.

  Odpowiedz moderated
 3. I to jest zgoda i rozwój a nie jak w Siedlcach….
  To co panie Hapunowicz może Sitnik na vice prezydenta i to samo będzie u nas?
  Zaraz, przecież Pana sensej z Janowskiej na to nie zezwoli.

  Odpowiedz moderated
  • W sumie to dobry pomysł ponad podziałami ale przecież tu nie chodzi o dobro dla Siedlec tylko dla tej rzeszy ludzi którzy czekają na stołki

   Odpowiedz moderated
 4. To przykład jak można tolerować ludzi PISu, którzy sprowadzili Polskę na dno w każdej dziedzinie, to uwiarygadnianie funkcjonariuszy partyjnych którzy okłamywali i dzielili ludzi. Już nie tylko polityka krajowa zeszła na psy, lokalna też. Rozumiem zgodę i wspólne działanie ale trzeba wiedzieć z kim. To nie przykład to WSTYD !!!

  Odpowiedz moderated
 5. NORMALNY w punkt !!! W Siedlcach mamy Nowaka któremu wiatr już wieje w drugą stronę ha ha.

  Odpowiedz moderated
 6. Ha, Ha a Dżordż jak zwykle rozdaje karty i w mieście i powiecie. Może Jakubowski we wszystkim chce być prekursorem oby się nie zakręcił wchodząc w buty poprzedniego starosty.

  Odpowiedz moderated

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najczęściej czytane

Społem PSS w Siedlcach buduje bloki…

Wielu siedlczan zastanawia się, co powstanie w miejscu budynków handlowych i przystanku dla busów przy ul. Sienkiewicza, nieopodal ronda św. Andrzeja Boboli. Już wiemy! Inwestor PSS Społem planuje wybudować w tym miejscu budynek mieszkalno-usługowy.

Zalania i pożar to skutki burzy, która przeszła nad ranem na naszym terenie

Chociaż poranna burza w naszym regionie nie trwała długo, zdążyła narobić trochę szkód.

Utonął 19-latek

Na żwirowni Kutyskach w gminie Jabłonna Lacka utonął 19-latek.

Strażacy mieli pełne ręce roboty

Około stu interwencji mieli wczoraj (19 czerwca) strażacy z...

Zabójstwo w siedleckim więzieniu: Sławomir R. skazany na 8 lat (TYLKO W „TS”!)

Sławomir R. został skazany na 8 lat więzienia za zabójstwo współosadzonego Andrzeja K. Siedlecki Sąd Okręgowy zgodził się z argumentacją obrony, że reakcja strażników więziennych była spóźniona i dlatego doszło do tragedii.

Zderzenie na skrzyżowaniu

Na skrzyżowaniu DK2 i ul. Jana Pawła II w Starym Opolu samochód osobowy zderzył się z ciężarówką.

Najczęściej komentowane

Najnowsze informacje