REKLAMA
20 C
Siedlce
Reklama

Sławomir Piotrowski nie jest już dyrektorem MODR

Sławomir Piotrowski nie jest już dyrektorem Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Warszawie. Na początku kwietnia został odwołany ze stanowiska przez ministra rolnictwa i rozwoju wsi.

Sławomir Piotrowski od wielu lat jest związany z jednostkami pracującymi na rzecz rolnictwa. W 2006 roku został powołany na kierownika siedleckiego oddziału MODR, a później pracował m.in. w jednostkach certyfikujących rolnictwo. We 2016 roku został powołany na dyrektora MODR w Warszawie. Jest również radnym rady powiatu siedleckiego kończącej się kadencji i będzie w tejże radzie zasiadał przez kolejne lata (w kwietniowych wyborach startując z listy PiS otrzymał 994 głosy i zdobył mandat radnego).

To, że minister rolnictwa w nowym rządzie KO-Trzecia Droga-Lewica będzie chciał odwołać Sławomira Piotrowskiego ze stanowiska dyrektora MODR, stało się jasne w marcu br. Wówczas to do rady powiatu siedleckiego wpłynął wniosek z ministerstwa o wyrażenie zgody na od- wołanie ze stanowiska i rozwiązanie stosunku pracy z radnym rady Sławomirem Piotrowskim. Jednak rada, niemal jednogłośnie, wyraziła negatywną opinię wobec wniosku ministra. To jednak, jak się okazuje, nie powstrzymało decyzji o odwołaniu dyrektora MODR.

Kto będzie następcą Sławomira Piotrowskiego? O tym zapewne dowiemy się wkrótce. Obecnie obowiązki dyrektora sprawuje zastępca dyrektora MODR Adam Tarkowski. (sej)

23 KOMENTARZE
 1. No cóż karma wraca, poznali działacze PIS jak smakuje wywalanie z państwowej posady.

  Odpowiedz moderated
  • Karma niezbyt ładnie pachnie i jakby znajomo z minionych czasów, które powróciły wraz z neo rządami

   Odpowiedz moderated
  • 1 MILIARD 500 MILIONÓW
   Tylko jedna spółka wyprowadziła taka kasę z ORLENU
   A takich spółek było wiele.

   Odpowiedz moderated
 2. Wspaniały człowiek, znający się na robocie. Szkoda że obecny rząd nie spełnia swojej obietnicy dotyczącej nieobsadzania stanowisk swoimi ludźmi.

  Odpowiedz moderated
 3. Człowiek przeze zasiedzenie tyle lat nic dla rolnictwa, prawidłowo czas na zmianę już dawno winien być.

  Odpowiedz moderated
 4. Czyżby kolejny kandydat do ekipy Hapunowicza?

  Zabraknie stołków w mieście dla wszystkich kolesi.

  Odpowiedz moderated
 5. I bardzo dobrze. Merytorycznie był on słaby i cienki. Po prostu PIS i dynastia Tchorzewskiego go awansowali. Tchorzewski nie awansowal ludzi inteligentnych. Czas na odwolanie Hapunowicza. Nigdy więcej rządów PIS i rodzinki Tchorzewskich.

  Odpowiedz moderated
 6. Piotrowski nie nadawał się. Nie jest zbyt bystry. Dobrze, że go zdjęli. Teraz pewnie Tchórzewski będzie chciał mu znaleźć stołek w Siedlcach. Jeśli Hapunowicz wygra wybory na prezydenta Siedlec to ludzie Tchórzewskiego usuwani ze spółek i urzędów znajdą szybko ciepłe posadki u Hapunowicza na koszt mieszkańców Siedlec. Nie będzie inwestycji tylko tworzenie stołków dla kolesi i podwyżka podatków i opłat dla szaraków. Skorzystają tylko ludzie Tchórzewskiego i księża. Nie możemy do tego dopuścić. Głosujcie na Sitnika.

  Odpowiedz moderated
   • A to prezydent leja asfalt?

    Bardziej czep się naczelnika wydzialu dróg. To on za to odpowiada. (kloga JG wiceprezydenta za czasów Wojciecha K). I niech się cieszy, ze Sitnik za te dziury go nie zdymisjonował.

    Bo dzióry po zimie zawsze są. W Siedlcach wcale nie tak ich dużo jak w innych miastach.

    Odpowiedz moderated
 7. Szanowny Panie Redaktorze. Czy ten życiorys pisał sam Radny Piotrowski, czy dla wygody pominięto fakty z życiorysu. Kariera zaczęła się może nie chronologicznie ale od:
  Poszukujący pracy. Kierownik MODR o/Siedlce, potem po utracie stanowiska “na otarcie łez” kierownik został kierownikiem w tymże oddziale ale ds. administracyjnych. W międzyczasie zrobił uprawnienia certyfikacji gospodarstw ekologicznych (więc nie przesadzajmy, że pracował w jednostkach certyfikujących. Potem pracował w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie, jako v-ce dyrektor potem był dyrektorem Domu Pomocy Społecznej “Nad stawami” w Siedlcach, był egzaminatorem w WORD i dopiero nominatem na dyrektora i dyrektorem MODR.
  “Człowiek Orkiestra” i to jest chyba wszystko a nie wspomniałem o doktoracie bo bez powodzenia. Pozdrawiam

  Odpowiedz moderated

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najczęściej czytane

Listonosze w Siedlcach: – Zarabiamy poniżej najniższej krajowej

W całej Polsce do 10.00 trwa strajk ostrzegawczy pracowników Poczty Polskiej.

Hapunowicz: – Nie chciałem upokorzyć pani Komar

Prezydent Siedlec odniósł się do emocji wywołanych przez odwołanie prezes PEC-u.

Siedlce: starosta Tchórzewski przewodniczącym rady nadzorczej PEC

Pod rządami Tomasza Hapunowicza siedleckie Przedsiębiorstwo Energetyczne zyskało nie tylko nowego prezesa.

Wypadek śmiertelny na DK2 (aktualizacja)

Na drodze krajowej nr 2 zderzyły się dwa samochody osobowe.

Siedlecki Budżet Obywatelski rozstrzygnięty! które projekty zostaną zrealizowane?

21 projektów będzie zrealizowanych w ramach najnowszej edycji Budżetu Obywatelskiego w Siedlcach.

Zderzenie w Wiśniewie

W Wiśniewie zderzyły się dwa samochody osobowe. Jeden z nich się zapalił.

Najczęściej komentowane