REKLAMA
22.1 C
Siedlce
Reklama

W kręgu sztuki – opowieść o Polskich Inflantach

W najbliższą sobotę 15 czerwca o godz. 17.30 w Centrum Dialogu Kultur w Węgrowie odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu „W kręgu sztuki”.

Gościem będzie Dorota Janiszewska-Jakubiak. Będzie to spotkanie opowiadające o dawnych Inflantach Polskich – Łatgalia – śladami wspólnego dziedzictwa Polski i Łotwy. Przewodnikiem artystycznym będzie baron Gustaw Manteuffel – historyk, krajoznawca, muzykolog,, prawnik, mecenas sztuki, który żył na przełomie XIX i XX w.  Dzięki niemu zebrani poznają przeszłość współczesnej Łatgalii i odwiedzą niezwykłe zabytki zachowane w tym wciąż mało w Polsce znanym regionie Łotwy.

Dorota Janiszewska-Jakubiak – historyk sztuki, absolwentka Akademii Teologii Katolickiej (obecnie Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie) i Akademii Dziedzictwa w Krakowie. Od 1994 r. pracowała w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego – początkowo w Biurze Pełnomocnika Rządu ds. Polskiego Dziedzictwa Kulturalnego za Granicą w zespole ds. strat wojennych, następnie w Departamencie do Spraw Polskiego Dziedzictwa Kulturowego za Granicą, a od 2007 r. w Departamencie Dziedzictwa Kulturowego kierowała pracą wydziału ds. polskiego dziedzictwa kulturowego za granicą. W latach 2011-2017. pełniła funkcję zastępcy dyrektora departamentu. W grudniu 2017 r. została powołana na stanowisko p.o. dyrektora Narodowego Instytutu Polskiego Dziedzictwa Kulturowego za Granicą „Polonika”, od 19 grudnia 2018 r. do 2024 roku była jego dyrektorem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najczęściej czytane

Wybuch gazu w bloku na I piętrze. Z mieszkania wypadło okno i część ściany

Na osiedlu ul. Stacyjna w Garwolinie w bloku na...

Łuków: Nie żyje adwokat Łukasz Jończyk. Trwa zbiórka na pomoc rodzinie

Łukasz Jończyk zginął 10 lipca w wypadku drogowym. Tego...

Samochód przewrócił się na dach, a drugi na bok

12 lipca po godz. 17 policjanci otrzymali zgłoszenie o...

Siedlce: Upadek z wysokości

Podczas prac budowlanych przy ul. Konarskiego w Siedlcach doszło...

Zostawiła gotujące się jedzenie na kuchence. Interweniowali strażacy

Wczoraj (16 lipca) w jednym z mieszkań przy ul....

Wypadek w Czepielinie (aktualizacja)

Po godz. 15 w Czepielinie (gm. Mordy) doszło do zderzenia dwóch samochodów.

Najczęściej komentowane

Najnowsze informacje