REKLAMA
16.7 C
Siedlce
Reklama

Operuje, zdobywa Mount Everest, a pacjenci go kochają!

Jutro, 12 czerwca, o godz. 10.00 rozpocznie się spotkanie z wyjątkowym człowiekiem. Prof. dr n. med. Kryspin Mitura to lekarz, nauczyciel akademicki i… zdobywca Mount Everest!

Kilka lat temu pisaliśmy o siedleckim lekarzu, który jako wolontariusz pojechał do Afryki, gdzie w skrajnie trudnych warunkach operował przepukliny tamtejszym pacjentom. Te zabiegi ratowały im życie. Dr Mitura pozostał skromnym i oddanym lekarskiemu powołaniu człowiekiem, ale – jak widać – niespokojny duch w nim nie gaśnie. Porwanie się na Mount Everest to nie lada wyzwanie. Wymaga przygotowania, sprawności fizycznej i mocnej psychiki. Zupełnie jak wielogodzinne, skomplikowane operacje… Warto dodać, że pacjenci kochają doktora Miturę!

Spotkanie z Kryspinem Miturą odbędzie w auli J. Skolasińskiego przy ul. Prusa 12 w Siedlcach. Warto posłuchać, co doktor ma do powiedzenia!

3 KOMENTARZE
  1. To jest człowiek, który zasługuje na medal honorowego człowieka Siedlec. To jest najlepszy lekarz którego w życiu spotkałam. To jest człowiek o nadzwyczajnej inteligencji, wiedzy i kultury. Dzięki Bogu , że został tu na naszej ziemi Siedleckiej.

    Odpowiedz moderated

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najczęściej czytane

Społem PSS w Siedlcach buduje bloki…

Wielu siedlczan zastanawia się, co powstanie w miejscu budynków handlowych i przystanku dla busów przy ul. Sienkiewicza, nieopodal ronda św. Andrzeja Boboli. Już wiemy! Inwestor PSS Społem planuje wybudować w tym miejscu budynek mieszkalno-usługowy.

Zalania i pożar to skutki burzy, która przeszła nad ranem na naszym terenie

Chociaż poranna burza w naszym regionie nie trwała długo, zdążyła narobić trochę szkód.

Utonął 19-latek

Na żwirowni Kutyskach w gminie Jabłonna Lacka utonął 19-latek.

Strażacy mieli pełne ręce roboty

Około stu interwencji mieli wczoraj (19 czerwca) strażacy z...

Zabójstwo w siedleckim więzieniu: Sławomir R. skazany na 8 lat (TYLKO W „TS”!)

Sławomir R. został skazany na 8 lat więzienia za zabójstwo współosadzonego Andrzeja K. Siedlecki Sąd Okręgowy zgodził się z argumentacją obrony, że reakcja strażników więziennych była spóźniona i dlatego doszło do tragedii.

Zderzenie na skrzyżowaniu

Na skrzyżowaniu DK2 i ul. Jana Pawła II w Starym Opolu samochód osobowy zderzył się z ciężarówką.

Najczęściej komentowane

Najnowsze informacje