REKLAMA
13.5 C
Siedlce
Reklama

Kiedy nauka spotyka się z zabawą na Uniwersytecie w Siedlcach. Piknik jeszcze raz (zdjęcia)

W ramach obchodów Jubileuszu 55-lecia Uniwersytetu w Siedlcach 18 maja na
kampusie uniwersyteckim przy ul. Żytniej 39 w Siedlcach odbył się Piknik Naukowy z Uniwersytetem.

Studenci i pracownicy siedleckiej uczelni przygotowali wiele atrakcji dla mieszkańców miasta. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Na najmłodszych uczestników czekało mnóstwo niespodzianek tj. zabawy i animacje, gry i zabawy terenowe. Można było zajrzeć w oczy pająka i odkryć tajemnice świata stawonogów i bakterii", wziąć udział w eksperymentach chemicznych i rozwiązać łamigłówki matematyczne, a także wejść do wirtualnej rzeczywistości dzięki prezentowanej przez informatyków technologii VR.
Dużym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja polnych i łąkowych ziół w kuchni i lecznictwie, przyrządów meteorologicznych i wystawa mikrowarzyw.
Na naszych naszych pupili czekała ścieżka sensoryczna, a swoją wiedzą na temat zachowań i pierwszej pomocy dla zwierząt towarzyszących dzielili się eksperci. W zmaganiach sportowych Hobby Horse wzięło udział 30 uczestników.
W ramach promocji zdrowego stylu życia przygotowano zawody sportowe.
International Sports Competitions, w których wzięli udział studenci z różnych krajów świata, studiujący z Uniwersytecie w ramach programu Erasmus +. Przyjemne rytmy zachęciły wielu uczestników do wspólnych zajęć ZUMBA Fitness. Dla miłośników spokojniejszej wersji aktywności ruchowej czekały zajęcia „Zdrowy Kręgosłup” oraz nordic walking dla początkujących z instruktorami.

Oprócz zabawy na pikniku można było odświeżyć sobie wiedzę oraz wziąć udział w warsztatach pierwszej pomocy i pokazach ratownictwa medycznego. Poradnia Dietetyczno-Żywieniowa UwS oferowała analizę składu ciała i porady z zakresu zdrowego odżywiania. Przeprowadzono warsztaty profilaktyki antynowotworowej.
Wielkim zainteresowaniem mieszkańców cieszyło się mobilne studio kosmetologiczne, zorganizowane we współpracy z Zespołem Szkół Ponadpodstawowych nr. 5 im. Generała Sikorskiego w Siedlcach.
Przeprowadzono również warsztaty kryminalistyczne, quiz wiedzy o bezpieczeństwie narodowym i międzynarodowym, warsztaty z samoobrony i pokaz walki wręcz.

Powstało także obozowisko z okresu Powstania Styczniowego, gdzie można było obejrzeć wystawę replik uzbrojenia i umundurowania od powstania, przez I wojnę światową, wojnę polsko-bolszewicką do czasów II wojny światowej. Piknik zakończyło „wybuchowe wydarzenie” – rekonstrukcja epizodu walk, w którym użyto czarnoprochowej oryginalnej broni z IXX w.
Muzyczną gratką były występy solistów Akademickiego Chóru „Vocalis” i dzieci z zaprzyjaźnionego Przedszkola Muzycznego „Nutka”.
Rektor Mirosław Minkina już zaprosił mieszkańców na kolejną edycję pikniku za rok.

Zdjęcia: Aleksander Skums

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najczęściej czytane

Śmiertelny wypadek na Terespolskiej

Na ul. Terespolskiej doszło do zderzenia samochodu osobowego z motocyklistą.

Biskup siedlecki zdecydował o zmianach personalnych w parafiach

Diecezja siedlecka właśnie opublikowała listę zmian personalnych w parafiach, które wejdą w życie 1 lipca.

Dachowanie w Kisielanach Kucach

Samochodem kierował nietrzeźwy mężczyzna, a podróżująca z nim kobieta była poszukiwana.

Zderzenie na DK2

W miejscowości Bojmie na DK2 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych.

Nowy komunikat w sprawie zaginionej Agnieszki Beaty Lewandowskiej

Policja publikuje wizerunek zaginionej zarejestrowany 7 czerwca.

Pani Kazimiera Krzymowska ma 100 lat (zdjęcia+filmy)

Recepta na długowieczność? – Moja dewiza to nie przejadać się i pracować. Po pracy jest miły wypoczynek. Jak nic się nie robi, to jest ogromna nuda.

Najczęściej komentowane

Najnowsze informacje