REKLAMA
16.7 C
Siedlce
Reklama

Chór Katedralny ze Srebrnym Dyplomem

Chór Katedralny im. ks. Alfreda Hoffmana w Siedlcach uczestniczył w Igrzyskach Chóralnych w Warszawie i odnotował znaczący sukces zdobywając Srebrny Dyplom.

Igrzyska Chóralne to impreza, którą zorganizowano po raz pierwszy. Odbyła się ona 18 maja w kościele NMP Matki Miłosierdzia w Warszawie. W Igrzyskach wzięło udział 14 chórów z całej Polski. Ich występy oceniało profesjonalne jury, w którym zasiadło sześcioro specjalistów z zakresu dyrygentury chóralnej, chórmistrzostwa i emisji głosu. Siedlecki chór zaprezentował cztery utwory, w tym kompozycję swojego patrona ks. Alfreda Hoffmana „Krzyżu święty”.

Występ Chóru Katedralnego pod dyrekcją Izabeli Kiryluk był bardzo dobry i został wysoko oceniony przez jury. Siedlczanie zajęli drugie miejsce w kategorii „chóry parafialne i senioralne” i z Igrzysk wrócili ze Srebrnym Dyplomem. Warto też dodać, że Chór Katedralny uzyskał piątą punktację wśród wszystkich podmiotów artystycznych biorących udział w Igrzyskach. Gratulujemy!

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najczęściej czytane

Społem PSS w Siedlcach buduje bloki…

Wielu siedlczan zastanawia się, co powstanie w miejscu budynków handlowych i przystanku dla busów przy ul. Sienkiewicza, nieopodal ronda św. Andrzeja Boboli. Już wiemy! Inwestor PSS Społem planuje wybudować w tym miejscu budynek mieszkalno-usługowy.

Śmiertelne zderzenie w Mlęcinie (aktualizacja)

18 czerwca ok. godz. 18 w miejscowości Mlęcin na skrzyżowaniu drogi powiatowej 2212W Jakubów-Dobre z drogą gminną doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych.

Zalania i pożar to skutki burzy, która przeszła nad ranem na naszym terenie

Chociaż poranna burza w naszym regionie nie trwała długo, zdążyła narobić trochę szkód.

Utonął 19-latek

Na żwirowni Kutyskach w gminie Jabłonna Lacka utonął 19-latek.

Strażacy mieli pełne ręce roboty

Około stu interwencji mieli wczoraj (19 czerwca) strażacy z...

Zabójstwo w siedleckim więzieniu: Sławomir R. skazany na 8 lat (TYLKO W „TS”!)

Sławomir R. został skazany na 8 lat więzienia za zabójstwo współosadzonego Andrzeja K. Siedlecki Sąd Okręgowy zgodził się z argumentacją obrony, że reakcja strażników więziennych była spóźniona i dlatego doszło do tragedii.

Najczęściej komentowane

Najnowsze informacje