REKLAMA
15.7 C
Siedlce
Reklama

Bieg, Pectus i mały perkusista

Skoro trzeci weekend czerwca, to i tradycyjne Dni Garwolina. W tym roku ma być… jak zwykle dobrze.

Jarosław Kargol, dyrektor Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie, zapytany, czy tegoroczne święto miasta będzie wyjątkowe, odpowiada: – Wyjątkowo było w 2023 r., na 600-lecie miasta. Tym razem będzie normalnie, czyli jak zwykle dobrze. Mogę obiecać mnóstwo atrakcji zarówno dla starszych, jak i młodszych.

Dni Garwolina rozpoczną się w sobotę, 15 czerwca o godz. 16.00, uroczystą akademią w sali widowiskowej CSiK. – To będzie podsumowanie wydarzeń, realizowanych w ramach 600-lecia miasta, które oficjalnie rozpoczęło się podczas poprzedniej edycji – informuje dyrektor.

Jak dodaje, po części oficjalnej świętowanie przeniesie się na parking przy Pływalni Miejskiej „Garwolanka”. O godz. 17.30 zagra tam Szkolna Banda Muzyczna, działająca przy Szkole Podstawowej nr 2. Grupa, która specjalizuje się w coverach popowych i rockowych, ma za sobą występy na kilku akademiach. 8-letni perkusista Igor Gałązka (koncert o godz. 18.30) jest z kolei znany m.in. z garwolińskiego finału WOŚP. Tym razem scenę będzie dzielić m.in. z tatą, Rafałem Gałązką, znanym z zespołu Para Bellum, o którym mówi się, że to „ciężkie brzmienie z jazzowym feelingiem”. Na 19.30 przewidziano koncert garwolińskiej grupy Alien, która obchodzi w tym roku 40-lecie istnienia. Ma być rockowo. O 21.00 powieje wielkim światem, bo na scenie pojawi się wokalista i influencer Kacper Błonsky. A od 22.00 aż do 1.00 w nocy publiczność ma bawić pochodzący z powiatu garwolińskiego, a już odnoszący ogólnopolskie sukcesy DJ Refresh (jego remake utworu „Nic nie może wiecznie trwać” podbił listy przebojów).

Niedzielne świętowanie rozpocznie o 9.45 start 15. edycji biegu „Avon Kontra Przemoc – biegnij w Garwolinie”. – To niezwykłe wydarzenie, które oprócz mety sportowej ma inny ważny cel: pomoc osobom dotkniętym przemocą (część każdej opłaty startowej jest przekazywana na cel charytatywny). I cieszy się dużym zainteresowaniem, bo rodziny z dziećmi biegają na 2 km, trochę starsi na 5 km, a zawodowcy, z kraju i zagranicy, na 10 km – zdradza Jarosław Kargol. Na 10 zaplanowano mszę w garwolińskiej kolegiacie. O 11.00 sprzed świątyni wyruszy wielobarwny korowód z otwierającym go historycznym orszakiem. Korowód stworzą: przedstawiciele stowarzyszeń kultury i kultury fizycznej oraz instytucji oświatowych, a także przedszkolaki, zabytkowe samochody i motocykle. Po tym, jak przed pomnikiem założyciela miasta, księcia Janusza, zostaną złożone kwiaty, o 11.45 nastąpi oficjalne otwarcie Dni Garwolina, na scenie przy pływalni.

Zacznie się od dekoracji zwycięzców biegu. Potem na uczestników w Parku 550-lecia będą czekać: stoiska promocyjne stowarzyszeń, stoiska z rękodziełem, akcja krwiodawstwa, bezpłatne badania USG dla dzieci, a także strefa animacji dla dzieci.

Tegoroczne Dni Garwolina zakończą się muzycznie. O 17.30 rozpocznie się prezentacja Orkiestry OSP
Garwolin. 19.00 to występ grupy coverowej Tacy Sami, grającej największe hity Lady Pank. Zwieńczeniem święta miasta będzie o 21.00 koncert zespołu Pectus. Dyrektor CSiK przeczuwa, że na niedzielnej części pojawi się tradycyjnie kilka tysięcy słuchaczy.

W programie Dni Garwolina przewidziano wiele imprez towarzyszących. Na wszystkie zapraszają organizatorzy – Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie i Miasto Garwolin oraz partner wydarzenia Samorząd Województwa Mazowieckiego. (BS)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najczęściej czytane

Społem PSS w Siedlcach buduje bloki…

Wielu siedlczan zastanawia się, co powstanie w miejscu budynków handlowych i przystanku dla busów przy ul. Sienkiewicza, nieopodal ronda św. Andrzeja Boboli. Już wiemy! Inwestor PSS Społem planuje wybudować w tym miejscu budynek mieszkalno-usługowy.

Zalania i pożar to skutki burzy, która przeszła nad ranem na naszym terenie

Chociaż poranna burza w naszym regionie nie trwała długo, zdążyła narobić trochę szkód.

Utonął 19-latek

Na żwirowni Kutyskach w gminie Jabłonna Lacka utonął 19-latek.

Strażacy mieli pełne ręce roboty

Około stu interwencji mieli wczoraj (19 czerwca) strażacy z...

Zabójstwo w siedleckim więzieniu: Sławomir R. skazany na 8 lat (TYLKO W „TS”!)

Sławomir R. został skazany na 8 lat więzienia za zabójstwo współosadzonego Andrzeja K. Siedlecki Sąd Okręgowy zgodził się z argumentacją obrony, że reakcja strażników więziennych była spóźniona i dlatego doszło do tragedii.

Zderzenie na skrzyżowaniu

Na skrzyżowaniu DK2 i ul. Jana Pawła II w Starym Opolu samochód osobowy zderzył się z ciężarówką.

Najczęściej komentowane

Najnowsze informacje