REKLAMA
16.7 C
Siedlce
Reklama

Wieczór wernisaży i spotkań w Letniej Galerii Krainy Bugu

8 czerwca 2024 roku w Letniej Galerii Krainy Bugu w Skrzeszewie miało miejsce wyjątkowe wydarzenie kulturalne, które przyciągnęło wielu gości.

Odbyły się dwa wernisaże. Pierwszy z nich, wystawa pod tytułem “Spojrzenia” Michała Zabokrzeckiego, który w kapitalny sposób przedstawił sceny i spojrzenia zwierząt z nadbużańskich terenów. Drugi wernisaż, “Brzechwa zobrazowany”, kuratorowany przez Annę Skrzypek-Dudę, przybliżył zebranym wizualne interpretacje wierszy Jana Brzechwy, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród dorosłych, jak i dzieci.

W ramach wydarzenia, Radio Uziemienie przygotowało wyjątkowe czytanie performatywne fragmentów książki pt. „Wilki”. Dynamiczne interpretacje tekstów wzbudziły żywe emocje wśród słuchaczy, przenosząc ich w sam środek dzikiej przyrody, którą opisuje Adam Wajrak.

Odbyło się również spotkanie autorskie z Adamem Wajrakiem, znanym polskim dziennikarzem i przyrodnikiem, który mieszka w Puszczy Białowieskiej. W trakcie spotkania autor dzielił się swoją pasją do przyrody, oraz Puszczy Białowieskiej. Entuzjazm i zaangażowanie publiczności były widoczne na każdym kroku.

Frekwencja na wydarzeniu była bardzo duża. Goście przybyli z różnych zakątków regionu, a nawet spoza jego granic, co pokazuje, jak ważne są takie inicjatywy dla integracji i rozwoju kulturalnego małych miejscowości.

Wystawę “Brzechwa zobrazowany” mogą Państwo oglądać w Letniej Galerii Krainy Bugu do 25 czerwca. Natomiast wystawa “Spojrzenia”, która znajduje się na płocie przy Galerii, będzie do końca września.

5 KOMENTARZE
 1. NIE DLA SPALARNI ŚMIECI W SIEDLCACH !!! CHCEMY MIESZKAĆ W CZYSTYM MIEŚCIE I ODDYCHAĆ CZYSTYM POWIETRZEM, TO JEST GWARANTEM NASZEGO ZDROWIA I PRZYSZŁOŚĆ NASTĘPNYCH POKOLEŃ. TAKIE INWESTYCJE BUDUJE SIĘ Z DALA OD TERENÓW ZAMIESZKAŁYCH A NIE W ICH SĄSIEDZTWIE. KTO TEGO NIE WIE NIE POWINIEN SIĘ WYPOWIADAĆ TYLKO DOKSZTAŁCIĆ I UŚWIADOMIĆ SOBIE CO TO JEST. A DLACZEGO POPRZEDNIA EKIPA BYŁA ZA TO CHYBA JEST JASNE.

  Odpowiedz moderated
  • Człowieku co ty bredzisz? Jeśli spalasz odpady u siebie w domu to produkują toksyczne spaliny i smród – dlatego nie można palić śmieci w domu, ale profesjonalna i ekologiczna spalarnia śmieci tego nie robi tylko unieszkodliwia składowane odpady, pozbywamy się smrodu ze składowiska i niedopuszczamy do zatruwania wód gruntowych, więc same plusy, radzę się dokształcić, a dopiero później wypowiadać w tematach na które nie masz bladego pojęcia…

   Odpowiedz moderated
   • Przecież to jest wypowiedź jakiegoś “ciemnego luda”, dla którego nie liczy się sedno sprawy, ale to co mu pisowcy w kampanii wyborczej utrwalili w rozumku.

    Odpowiedz moderated

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najczęściej czytane

Społem PSS w Siedlcach buduje bloki…

Wielu siedlczan zastanawia się, co powstanie w miejscu budynków handlowych i przystanku dla busów przy ul. Sienkiewicza, nieopodal ronda św. Andrzeja Boboli. Już wiemy! Inwestor PSS Społem planuje wybudować w tym miejscu budynek mieszkalno-usługowy.

Śmiertelne zderzenie w Mlęcinie (aktualizacja)

18 czerwca ok. godz. 18 w miejscowości Mlęcin na skrzyżowaniu drogi powiatowej 2212W Jakubów-Dobre z drogą gminną doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych.

Zalania i pożar to skutki burzy, która przeszła nad ranem na naszym terenie

Chociaż poranna burza w naszym regionie nie trwała długo, zdążyła narobić trochę szkód.

Utonął 19-latek

Na żwirowni Kutyskach w gminie Jabłonna Lacka utonął 19-latek.

Strażacy mieli pełne ręce roboty

Około stu interwencji mieli wczoraj (19 czerwca) strażacy z...

Zabójstwo w siedleckim więzieniu: Sławomir R. skazany na 8 lat (TYLKO W „TS”!)

Sławomir R. został skazany na 8 lat więzienia za zabójstwo współosadzonego Andrzeja K. Siedlecki Sąd Okręgowy zgodził się z argumentacją obrony, że reakcja strażników więziennych była spóźniona i dlatego doszło do tragedii.

Najczęściej komentowane

Najnowsze informacje