REKLAMA
16.7 C
Siedlce
Reklama

Siedleckie chóry z nagrodami

Chór „Canzona” ze Szkoły Podstawowej nr 8 oraz Chór Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia zdobyły Złote Pasma podczas 22. Ogólnopolskiego Festiwalu Pieśni Sakralne w Grójcu.

Ogólnopolski Festiwal Pieśni Sakralnej w Grójcu odbył się w minioną sobotę 25 maja. Jest to impreza muzyczna, która z każdym rokiem rozwija się i rozszerza jego zasięg. Ideą festiwalu jest propagowanie muzyki sakralnej, prezentacja umiejętności i artystycznego dorobku uczestników, a także ożywienie ruchu artystycznego oraz integracja muzyków z całej Polski.

W tegorocznej edycji festiwalu wzięły udział dwa siedleckie chóry: „Canzona” – Chór Szkoły Podstawowej nr 8 im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Siedlcach pod dyrekcją Dariusza Różańskiego oraz Chór Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Siedlcach pod dyrekcja ks. prof. Michała Romana Szulika. Obydwa chóry zaprezentowały się znakomicie i zdobyły główne nagrody w swoich kategoriach, czyli Złote Pasma. Chór z siedleckiej szkoły muzycznej dodatkowo otrzymał nagrodę za najlepsze wykonanie utworu polskiego kompozytora. Nagroda ta została przyznana za wykonanie utworu „Angeli słodko śpiewali” Tadeusza Szeligowskiego.

Młodym artystom oraz ich opiekunom serdecznie gratulujemy!

8 KOMENTARZE
 1. Z tego Siedlce słyną- z pieśni sakralnych czyli sanctum.
  Nie z z przemysłu albo z inowacji tylko z piosenek o średniowieczu. Brawo Siedlce.
  Powinniniscie Siedlczanie się się cieszyć z tego dyplomu w końcu to se miasto i Najwyższy Nas obroni przed Putinem

  Odpowiedz moderated
  • Ale TY jesteś ,,płytki człowiek ” może dla Ciebie to i średniowiecze dla innych nie tylko w Siedlcach to też kultura. Siedlce słyną też z myszki agresorki co szpiega zapraszała do sejmu

   Odpowiedz moderated
 2. Ale TY jesteś ,,płytki człowiek ” może dla Ciebie to i średniowiecze dla innych nie tylko w Siedlcach to też kultura. Siedlce słyną też z myszki agresorki co szpiega zapraszała do sejmu

  Odpowiedz moderated
 3. Pierdolety, nie ma powaznych konkursów to są komercyjne imprezy.
  Na poważnych konkursach nie mieli by nawet możliwości zaśpiewać.
  Popelina – zabombony

  Odpowiedz moderated
  • Szanowny Panie, Canzona z SP Nr 8 ma na koncie wiele sukcesów i to na bardzo poważnych konkursach. Wspomnę tylko listopadowe pierwsze miejsce w kategorii chórów dziecięcych i Złoty Dyplom na XVI Warszawskim Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym VARSOVIA CANTAT, czy w czerwcu ubiegłego roku Złoty Kamerton i nagroda Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w prestiżowym 41 Ogólnopolskim Konkursie Chórów a Capella Dzieci i Młodzieży w Bydgoszczy. Tamte sukcesy Tygodnik Siedlecki przemilczał, stąd pewnie pańska niewiedza w tym temacie.

   Odpowiedz moderated
   • Brawo dla Canzony, Pan Różański to prawdziwy pasjonat, ma na koncie mnóstwo sukcesów. Dziewczyny też się bardzo starają.

    Odpowiedz moderated

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najczęściej czytane

Społem PSS w Siedlcach buduje bloki…

Wielu siedlczan zastanawia się, co powstanie w miejscu budynków handlowych i przystanku dla busów przy ul. Sienkiewicza, nieopodal ronda św. Andrzeja Boboli. Już wiemy! Inwestor PSS Społem planuje wybudować w tym miejscu budynek mieszkalno-usługowy.

Śmiertelne zderzenie w Mlęcinie (aktualizacja)

18 czerwca ok. godz. 18 w miejscowości Mlęcin na skrzyżowaniu drogi powiatowej 2212W Jakubów-Dobre z drogą gminną doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych.

Zalania i pożar to skutki burzy, która przeszła nad ranem na naszym terenie

Chociaż poranna burza w naszym regionie nie trwała długo, zdążyła narobić trochę szkód.

Utonął 19-latek

Na żwirowni Kutyskach w gminie Jabłonna Lacka utonął 19-latek.

Strażacy mieli pełne ręce roboty

Około stu interwencji mieli wczoraj (19 czerwca) strażacy z...

Zabójstwo w siedleckim więzieniu: Sławomir R. skazany na 8 lat (TYLKO W „TS”!)

Sławomir R. został skazany na 8 lat więzienia za zabójstwo współosadzonego Andrzeja K. Siedlecki Sąd Okręgowy zgodził się z argumentacją obrony, że reakcja strażników więziennych była spóźniona i dlatego doszło do tragedii.

Najczęściej komentowane

Najnowsze informacje