REKLAMA
16.7 C
Siedlce
Reklama

Siedlecka mapa… smrodu

Coraz więcej siedlczan zwraca uwagę na powracający problem brzydkiego zapachu unoszącego się w poszczególnych dzielnicach Siedlec.

-Już przez długi czas był spokój – mówi mieszkanka osiedla przy Mieszka. – Ale od 2-3 tygodnie bywają dni, zwłaszcza rankiem i wieczorem, że zbiera na mdłości. Ani okna otworzyć, ani balkonu.

Skąd unosi się fetor? Siedlczanka zwraca uwagę, że mimo upału i suchego powietrza, unoszący się zapach przypominał “coś zgniłego, wilgotnego”.

Zanim zadamy pytania władzom miasta, czy dostrzegły problem i czy napływały skargi do urzędników, chcielibyśmy poznać opinię mieszkańców, czy i gdzie występuje podobny problem. Czy to kłopot jedynie III etapu, czy także innych dzielnic? Możecie Państwo podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami? Jeśli problem jest szerszy, może uda nam się stworzyć “mapę smrodu”, co może być wskazówka dla urzędników i służb.

74 KOMENTARZE
  • Ciekawe, co wtedy stałoby się z pracownikami tego zakładu ? Jaka byłaby alternatywa na siedleckim rynku pracy ?

   Odpowiedz moderated
    • WWL Trolu internetowy Ale może trochę szacunku do ludzi ciężko pracujących po to żebyś TY mógł zjeść na obiad smacznego kurczaka albo KFC, bo oni w przeciwieństwie do ciebie ciężko pracują, a nie wiecznie narzekają na internecie i nie będziesz tu nikomu kazał wracać do swojego kraju, więc hamuj te swoje mądrości.

     Odpowiedz moderated
 1. Smród jest też na Rozkoszy, szczególnie rano i wieczorem. Rzeczywiście ostatnio trochę mniejszy.

  Odpowiedz moderated
 2. Na ul. Koszarowej też fetor nie do wytrzymania. Często w nocy, nad ranem, budzi ok. godziny 3.00 przy otwartych oknach i już ciężko zasnąć. Dzieci płaczą. Nie wiadomo wtedy czy zamykać okna czy czekać aż powietrze się zmieni.
  Myślę, że służby sanitarne wiedzą kto nas karmi tym powietrzem, tym bardziej że wszyscy mówią że czuć padliną.

  Odpowiedz moderated
 3. Jaśnie Państwo z miasta z 4 skrzyżowaniami śmierdzi ?
  A jeszcze niedawno większość na wsi mieszkała.

  PS. Żale to sobie wylewajcie do urzędasów za te wszystkie pozwolenia na kurniki.

  Odpowiedz moderated
  • A poza tym tam nie ma z czego waniać.
   Bo pasze się robi że zbóż .

   Zresztą jeż kilka razy sanepid tam zachodził i nic

   Odpowiedz moderated
   • Cały czas nie śmierdzi… ale kilka razy w tygodniu. Wystarczy zapytać okolicznych mieszkańców że wszystkich stron( kwestią wiatru) A sanepid może jest raz w roku i to ok. 8-15.
    Pytanie czy chcą z tym coś zrobić czy nie.
    Problem jest od wielu, wielu lat.
    Taka prawda.

    Odpowiedz moderated
   • Akurat byłem na rowerze koło drosedu nie śmierdziało, za to koło tych pasz dawało tak jakby ktoś umarł…

    Odpowiedz moderated
    • Na torowisku lub na łące między karową,a blokami przy drosedzie padnie jakies większe zwierzę.
     Wytwórnia pasz ma specyficzny zapach ale nie padliny. Mączek kostnych się już dawno nie stosuje ,a tłuszcze to jedynie roślinne się dodaje do pasz.

     Odpowiedz moderated
 4. Romanówka, przy otwartych oknach smród budzi nocą, (najczęściej z Soboty na Niedzielę. )a gdy okna się pozamyka to tenże smród kręci się po mieszkaniu. Chcąc przewietrzyć stężenie wzrasta.

  Odpowiedz moderated
 5. Przecież problem WAKACYJNEGO CZY TAM LETNIEGO SIEDLECKIEGO SMORDU to nasza coroczna wizytówka od lat, a nawet dekad… żadna nowość tylko standard tego cudownego miasta.

  Odpowiedz moderated
 6. Osiedle Dylewicza , Poznańska , Piotrowskiego . Są takie noce , że smród budzi , nie da się wytrzymać !!!

  Odpowiedz moderated
  • Wieczorami na ul. Batorego też bywa, że czuć jakby szambo. Nie jest to intensywny zapach, ale uniemożliwia już otwarcie okna.

   Odpowiedz moderated
 7. 10 lutego też czuć często. Głównie pod wieczór, zwłaszcza jak jest wiatr od strony Oczyszczalni/Drosedu.

  Chociaż po “remoncie” skrzyżowania na Niedziałka z Cmentarną (wymiana rur kanalizacyjnych) było czuć cały czas niemal, trudno było przejść tym skrzyżowaniem. A przed remontem było ok. Widać “fachowcy” robili.

  Odpowiedz moderated
 8. Osiedle na Daszyńskiego, smród, który tu dociera to kojarzę z kurnikami ,mniemam z Igan ,czy innych pobliskich miejscowości.

  Odpowiedz moderated
 9. Od wielu lat wiadomo, że głównym powodem brzydkich zapachów jest sieć kanalizacyjna i deszczowa. Niestety ale nie nikt nie ma pomysłu na racjonalne rozwiązanie tego problemu i służby wolą zrzucać winę na prywatne podmioty, rolników i hodowców (mimo tylu lat wałkowania tematu jakoś nikt jeszcze oficjalnie nie wskazał na konkretnego winnego).

  Odpowiedz moderated
 10. Przeździeckiego łąkową żytnia tam też smród potrafi wybudzić. Masakra wciskają ludziom kit że wszytko oki, a smród z roku na rok pojawia się z większą intensywnością.

  Odpowiedz moderated
 11. Jakie kilka lat …? Ten smród to od kilkunastu lat czuć im bliżej lata tym gorzej 😵‍💫 a najgorzej w okolicach drosetu 🤢

  Odpowiedz moderated
 12. Dookoła Siedlec kurniki. Śmierdzi wieczorami i w nocy bo wtedy jest wietrzenie kurników. Niezależnie skąd jest wiatr to zawsze w którejś części Siedlec będzie śmierdzieć.

  Odpowiedz moderated
 13. Nowy Świat czuje to samo co lokatorka z Mieszka, wilgotna zgnilizna, nie wiem do czego to porównać, ale rzeczywiście robi się od tego niedobrze. Nad ranem i wieczorami wdziera się do mieszkań.

  Odpowiedz moderated
 14. Nie tylko siedlce so zasmrodzone. Iganie, opole również ale to kilka razy w roku- jak otwierane so okoliczne kurniki a wiatr jest z kierunku żytniej

  Odpowiedz moderated
 15. Siedlce to teraz zlepek wieśniakow. Powinni być przyzwyczajeni do takich klimatów

  Odpowiedz moderated
 16. Codziennie jeżdżę obwodnicą w stronę strzały i codziennie czuć z oczyszczalni ścieków, raz mocniej raz słabiej ale zawsze, Oczyszczalnia ścieków łączy się z kanalizacją w całym mieście, więc wniosek jest prosty – śmierdzi z kanalizacji która ma 100 lat…

  Odpowiedz moderated
  • No bo przecież każdy kwiatkami się załatwia i z oczyszczalni ścieków powinno pięknie pachnieć…

   Odpowiedz moderated
 17. Ten smròd nie jest z Drosedu tj. z mieszalni pasz przy Karowej z padliny koście są spalane ktòre nie nadawały się już na przemiał. Mieszalnia jest obok Volvo. ***

  Odpowiedz moderated
  • POTWIERDZAM, byłem kiedyś na rowerze, przejeżdżałem koło Drosedu i nic nie było czuć, tylko minąłem Drosed i tam jest kawałek pola i za tym polem są pasze i taki leciał odór zza tego pola jakby ktoś umarł, że aż mnie ścięło z nóg i później jeszcze jakiś czas to czułem w nosie, aż się cofnąłem rowerem w stronę miasta… Pozdrawiam.

   Odpowiedz moderated
 18. ul. Poznańska, okolice Topaza przy Warszawskiej, smród czasami aż do mdłości. Najczęściej wieczorem.. Ale trzeba przyznać, że dzieje się to rzadziej niż w poprzednim roku.

  Odpowiedz moderated
  • na Poznańskiej to pewnie z zalewu unosi się poranna para zapachowa, wiadomo zalew czysty nie jest, dodatkowo zanęty wędkarskie lub ryby gniją, woda kiśnie więc ten cały zalew to jedno wielkie szambo, że ostatnio aż tony ryb pozdychały.
   niestety takie miasto trzeba się z tym pogodzić albo wyjechać.

   Odpowiedz moderated
 19. Daszyńskiego Zielone Dachy. Smród raz na jakiś czas od strony Igań i Opola, prawdopodobnie z kurników…

  Odpowiedz moderated
 20. Osiedle Monte Casino porą letnią nic, zimowa straszny smog zwłaszcza przy domach jednorodzinnych.

  Odpowiedz moderated
 21. Dzien Dobry, do Sanepidu należy zgłaszać, aby wziął pod kontrolę firmy zajmujace sie przetworstwem zywnosci i paszy pochodzenia zwierzecego z okolic Sokolowskiej. Tam jest smród padliny, może odpady składowane są w niewłaściwy sposób a to realne zagrożenie.

  Odpowiedz moderated
 22. Na nowym świecie też bardzo strasznie śmierdzi w nocy i nad ranem
  Tak było w zeszłym roku i teraz też fetor szamba powrócił jak bumerang
  Masakra !!!

  Odpowiedz moderated
 23. Na nowym świecie daje równo szambem w nocy i nad ranem
  Fetor szamba jest nie do zniesienia
  Ratunku 😁😁😁

  Odpowiedz moderated

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najczęściej czytane

Społem PSS w Siedlcach buduje bloki…

Wielu siedlczan zastanawia się, co powstanie w miejscu budynków handlowych i przystanku dla busów przy ul. Sienkiewicza, nieopodal ronda św. Andrzeja Boboli. Już wiemy! Inwestor PSS Społem planuje wybudować w tym miejscu budynek mieszkalno-usługowy.

Śmiertelne zderzenie w Mlęcinie (aktualizacja)

18 czerwca ok. godz. 18 w miejscowości Mlęcin na skrzyżowaniu drogi powiatowej 2212W Jakubów-Dobre z drogą gminną doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych.

Zalania i pożar to skutki burzy, która przeszła nad ranem na naszym terenie

Chociaż poranna burza w naszym regionie nie trwała długo, zdążyła narobić trochę szkód.

Utonął 19-latek

Na żwirowni Kutyskach w gminie Jabłonna Lacka utonął 19-latek.

Strażacy mieli pełne ręce roboty

Około stu interwencji mieli wczoraj (19 czerwca) strażacy z...

Zabójstwo w siedleckim więzieniu: Sławomir R. skazany na 8 lat (TYLKO W „TS”!)

Sławomir R. został skazany na 8 lat więzienia za zabójstwo współosadzonego Andrzeja K. Siedlecki Sąd Okręgowy zgodził się z argumentacją obrony, że reakcja strażników więziennych była spóźniona i dlatego doszło do tragedii.

Najczęściej komentowane

Najnowsze informacje