REKLAMA
5.9 C
Siedlce
Reklama

Pisarz, artysta fotografik i miłośnicy fortyfikacji laureatami Nagrody im. Ludomira Benedyktowicza

Dziś (1 grudnia) W Muzeum Regionalnym w Siedlcach wręczono Nagrody im. Ludomira Benedyktowicza. W tym roku to prestiżowe wyróżnienie trafiło w ręce mieszkańca Siedlec i mieszkańca Węgrowa oraz miłośników fortyfikacji i historii z Terespola.

Nagroda im. Ludomira Benedyktowicza przyznawana jest od 1987 roku. Do tej pory kapituła przyznała 109 nagród, którymi wyróżniono osoby fizyczne, instytucje i organizacje. W tym roku do tego zacnego grona laureatów dołączyły dwie kolejne osoby i jedna organizacją.

Kapituła w składzie: Małgorzata Biały, Zofia Czapska, Krzysztof Chaberski, Sławomir Kordaczuk, Ryszard Kowalski, Grzegorz Skwarek i Grzegorz Welik, postanowiła przyznać nagrody w trzech dziedzinach.

Nagrodę im. L. Benedyktowicza za osiągnięcia naukowe, działalność publicystyczną i popularyzatorską otrzymał Witold Okniński z Siedlce – sędzia w stanie spoczynku, autor licznych książek i opracowań dotyczących m.in. świata siedleckiej palestry oraz służby zdrowia (w tym roku ukazała się jego książka pt. „Leczyli nie tylko siedlczan. Słownik biograficzny siedleckich lekarzy XX wieku).

Za twórczość artystyczną, działalność pedagogiczną i popularyzatorską w dziedzinie fotografii nagrodę im. L. Benedyktowicza otrzymał artysta-fotografik Michał Kurc z Węgrowa.

Kolejna nagroda trafiła do Koła Miłośników Fortyfikacji i Historii z Terespola. Działacze tej organizacji zostali wyróżnieni za działalność społeczną, ratowanie zabytków oraz popularyzację wiedzy o małej ojczyźnie.

Nagrody laureatom wręczyli: wiceprezydent Siedlec Robert Szczepanik oraz burmistrz Terespola Jacek Danieluk.

Więcej o laureatach napiszemy w jednym z najbliższych papierowych wydań „Tygodnika Siedleckiego”.

4 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najczęściej czytane

Rondo w Iganiach zostanie zablokowane przez rolników. Na całą dobę!

Starostwo Powiatowe w Siedlcach poinformowało o planowanym na wtorek 20 lutego proteście rolników, którzy mają zablokować rondo w Iganiach.

„Uwaga” o dramacie 9-latki spod Łukowa, nad którą miała się znęcać matka

W programie interwencyjnym telewizji TVN - „Uwaga” wyemitowany został...

Ruszają wybory rektora siedleckiej uczelni!

Uniwersytet w Siedlcach czekają wybory nowego rektora. Znamy już pierwszych kandydatów.

Planowany protest rolników. Utrudnienia i objazdy

Na wtorek i środę, 20-21 lutego zaplanowany jest protest rolników. To wydarzenie może przynieść utrudnienia na drogach A2, DK2 i DK92. Zachęcamy do szukania alternatywnych tras podróży.

Protest rolników: na całą dobę zablokują cztery ronda

Trwa ogólnopolski protest rolników. Jutro (20 lutego) o godz....

Pies na balkonie. Interweniują sąsiedzi, interweniują służby…

-Nie możemy na to patrzeć. Pies siedzi zamknięty na balkonie od rana, cały drży. Rozmowy z właścicielką nic nie dają, przecież była policja, była straż miejska, informowaliśmy spółdzielnię mieszkaniową… I nic! - skarżą się sąsiedzi.

Najczęściej komentowane

Najnowsze informacje