REKLAMA
22.1 C
Siedlce
Reklama

Opowieści i muzyka w Galerii Kultura

Między Ziemią a Niebem wydarza się świat i życie. A świat wokół nas jest żywy, oddychający, my zaś jesteśmy jego nieodłączną częścią. Zwłaszcza językiem baśni i muzyki dobrze się o tym opowiada. Dlatego zapraszamy na wieczór opowieści – mówi Agnieszka Janiszewska.

– Chcecie posłuchać opowieści i muzyki? Przyjdźcie 12 lipca (piątek) o godzinie 19. do Galerii Kultura. Niezbędna jest rezerwacja miejsca – zaprasza Agnieszka Janiszewska z Galerii Kultura.

Przyczynkiem spotkania jest nowa książka Katarzyny Jackowska-Enemuo “Między Ziemią a Niebem”, którą będziecie mogli kupić po koncercie i otrzymać dedykację od autorki.

Czego możecie się spodziewać?

–  Opowieści, muzyki i ciekawych rozmów – mówi organizatorka. – Między Ziemią a Niebem wydarza się świat i życie. A świat wokół nas jest żywy, oddychający, my zaś jesteśmy jego nieodłączną częścią.
Zwłaszcza językiem baśni i muzyki dobrze się o tym opowiada. Dlatego zapraszamy na wieczór opowieści. O Krasie i czterdziestu czterech niesfornych wiatrach-urwipołciach. O Obyrtku, który chciał rozkazywać ziemi. A może o tym, czego Księżyc nauczył ludzi… A może o Radzie, która szukała wody ukrytej… A może…
Nigdy nie wiadomo, która z tych baśni przyjdzie danego dnia lub wieczoru. Każda z nich jednak jest opowieścią o nas – ludziach, nasyconą elementami dawnych wierzeń i żywą muzyką.

Baśnie te składają się na najnowszą książkę autorstwa Katarzyny Jackowskiej-Enemuo “Między Ziemią a Niebem”. W książce znajdziecie piękne ilustracje – obrazy wykonane przez Nikę Jaworowską-Duchlińską.

To historie, które spokojnie można czytać dzieciom, ale są zupełnie dla dorosłych.

Katarzyna Jackowska-Enemuo: opowieści, śpiew, akordeon, ngoni, daf
Mateusz Szemraj: rubab, cymbały, oud

Spotkanie potrwa około godziny, ale zarezerwujcie sobie odrobinę więcej czasu. Zapraszamy do pozostania u nas i spędzenia wspólnie czasu. Przewidujemy poczęstunek. Możecie wziąć coś na wspólny stół, ale nie jest to obowiązkowe.

Dzieci są mile widziane, ale wieczór dla maluchów może być za długi. A opowieści celują w publiczność 9+. Tak więc liczymy na rozsądek rodziców.

Koszt uczestnictwa to 20 zł za osobę.

Niezbędna jest rezerwacja miejsca. Aby potwierdzić swoje uczestnictwo, wyślij e-mail na adres stowarzyszenie.tutajteraz@gmail.com lub SMS na numer 608 657 713. Miejsce zostanie zarezerwowane po wpłacie 20 zł na podany w wiadomości zwrotnej numer konta.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najczęściej czytane

Wybuch gazu w bloku na I piętrze. Z mieszkania wypadło okno i część ściany

Na osiedlu ul. Stacyjna w Garwolinie w bloku na...

Łuków: Nie żyje adwokat Łukasz Jończyk. Trwa zbiórka na pomoc rodzinie

Łukasz Jończyk zginął 10 lipca w wypadku drogowym. Tego...

Samochód przewrócił się na dach, a drugi na bok

12 lipca po godz. 17 policjanci otrzymali zgłoszenie o...

Siedlce: Upadek z wysokości

Podczas prac budowlanych przy ul. Konarskiego w Siedlcach doszło...

Zostawiła gotujące się jedzenie na kuchence. Interweniowali strażacy

Wczoraj (16 lipca) w jednym z mieszkań przy ul....

Wypadek w Czepielinie (aktualizacja)

Po godz. 15 w Czepielinie (gm. Mordy) doszło do zderzenia dwóch samochodów.

Najczęściej komentowane

Najnowsze informacje