REKLAMA
5.9 C
Siedlce
Reklama

O rywalizacji polsko-rosyjskiej i jej dziejowych następstwach w Muzeum Regionalnym w Siedlcach

Muzeum Regionalne w Siedlcach zaprasza na spotkanie z profesorem Hieronimem Gralą pt. “Rzeczpospolita vs Carstwo Moskiewskie (XVI – XVII w.). Rywalizacja polsko-rosyjska i jej dziejowe następstwa”.

Profesor Hieronim Grala pochodzi z Siedlec. Jest uznanym historykiem, wieloletnim dyplomatą, znawcą dziejów Rosji, często zapraszanym przez media ekspertem od polityki wschodniej. Spotkanie odbędzie się w czwartek 7 grudnia o godz. 18. Poprowadzi je wicedyrektor Muzeum Regionalnego w Siedlcach – Krzysztof Chaberski.

3 KOMENTARZE
  1. chętnie posłuchałbym o rywalizacji polsko-żydowskiej, bo to o wiele większy wpływ wywarło na Polskę od czasów Księdza Stanisława Staszica i wcześniejszych do chwili obecnej (de facto jesteśmy wciąż pod okupacją tzw “żydo-komuny”, a tzw “łnia” europejska, to pikuś w zabieraniu nam suwerenności, a o Rosji to nie ma w ogóle co wspominać – oczywiście wszystko w kontekście bieżących czasów)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najczęściej czytane

Rondo w Iganiach zostanie zablokowane przez rolników. Na całą dobę!

Starostwo Powiatowe w Siedlcach poinformowało o planowanym na wtorek 20 lutego proteście rolników, którzy mają zablokować rondo w Iganiach.

„Uwaga” o dramacie 9-latki spod Łukowa, nad którą miała się znęcać matka

W programie interwencyjnym telewizji TVN - „Uwaga” wyemitowany został...

Ruszają wybory rektora siedleckiej uczelni!

Uniwersytet w Siedlcach czekają wybory nowego rektora. Znamy już pierwszych kandydatów.

Planowany protest rolników. Utrudnienia i objazdy

Na wtorek i środę, 20-21 lutego zaplanowany jest protest rolników. To wydarzenie może przynieść utrudnienia na drogach A2, DK2 i DK92. Zachęcamy do szukania alternatywnych tras podróży.

Protest rolników: na całą dobę zablokują cztery ronda

Trwa ogólnopolski protest rolników. Jutro (20 lutego) o godz....

Pies na balkonie. Interweniują sąsiedzi, interweniują służby…

-Nie możemy na to patrzeć. Pies siedzi zamknięty na balkonie od rana, cały drży. Rozmowy z właścicielką nic nie dają, przecież była policja, była straż miejska, informowaliśmy spółdzielnię mieszkaniową… I nic! - skarżą się sąsiedzi.

Najczęściej komentowane

Najnowsze informacje