REKLAMA
16.7 C
Siedlce
Reklama

Lizbona w Skrzeszewie? Jak najbardziej!

Czy trafiliście już do Letniej Galerii Krainy Bugu w Skrzeszewie (gmina Repki)? Prowadzą ją Ewa i Leszek Kuniccy, pochodzący z Gdańska, ale na dobre zadomowieni na mazowieckiej wsi. A to, co się tam dzieje w sezonie, przyprawia o zawrót głowy. Plenerowe imprezy kulturalne, koncerty czy wernisaże malarstwa i fotografii. Co to za niezwykłe miejsce i co za wspaniali ludzie!

Podczas Nocy Muzeów w Letniej Galerii odbył się wernisaż najnowszych prac dr Marcina Sutryka z siedleckiego uniwersytetu. Bohater wydarzenia nie krył tremy, bo… prezentowanych obrazów nie widzieli jeszcze nawet najbliżsi. To był absolutny debiut „świeżynek”, inspirowanych pobytem w Lizbonie i wszechobecnymi tam azulejos – cienkimi ceramicznymi płytkami, które można zobaczyć na ścianach peronów w metrze, na chodnikach, ścianach restauracji, dosłownie wszędzie.

-Czułem się w Lizbonie tak, jakbym już tam kiedyś był – opowiadał o swej fascynacji tym miastem Marcin Sutryk. – Zachwycało mnie wszystko, a już najbardziej to rozproszone światło, które przypomina światło nabużańskich pejzaży.

Wystawę otworzyli Daniel Parol z Krainy Bugu oraz Ewa Kunicka, właścicielka galerii. Wernisaż poprzedziło spotkanie z fotografem Tomaszem Sikorą, a zwieńczył muzyczny koncert.

Letnia Galeria w Skrzeszewie to niezwykłe miejsce. Nie tylko z racji urokliwego położenia, ale także z artystycznej atmosfery, jaką stworzyli właściciele. Gościnność, wolność ducha, miłość do tego co piękne i kreatywne – to się czuje na każdym kroku.

Obrazy Marcina Sutryka wzbudziły zainteresowanie. Każdy, kto był w Lizbonie, poczuł ducha tego miasta. Lizbona w Skrzeszewie? Jak najbardziej! Te kolory i energia!

-W azulejos czuje się skomplikowaną historię Portugalii i Lizbony, przenikanie się kultur – mówił Marcin Sutryk. – Lizbona pozostała we mnie głęboko.

Połączenie Lizbony i Skrzeszewa było odkrywcze, zwłaszcza dla gości, którzy przybyli do galerii po raz pierwszy. A nie zabrakło artystów, przedstawicieli siedleckiego uniwersytetu oraz miłośników sztuki. I wszystko wskazuje na to, że nie była to ich jedyna wizyta. Goście z radością poznali harmonogram najbliższych wydarzeń. „TS” będzie o nich informował! Zapamiętajcie ten adres: Skrzeszew 80, gmina Repki.

6 KOMENTARZE
  1. i NIKT za ten sabotaż gospodarczy NIE odpowiada. Przypomnę: ODDANIE handlu polskim towarem w obce ręce, to SABOTAŻ, za który należy się sąd w trybie natychmiastowym i wyrok.
    ps:
    sieć portugalska, niemiecka, francuska… handlując POLSKIM towarem, będąc zwalnianymi z podatków WYPROWADZAJĄ rocznie z Polski dziesiątki MILIARDÓW złotych !!!!!!!!!!!!!!!!

    Odpowiedz moderated

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najczęściej czytane

Społem PSS w Siedlcach buduje bloki…

Wielu siedlczan zastanawia się, co powstanie w miejscu budynków handlowych i przystanku dla busów przy ul. Sienkiewicza, nieopodal ronda św. Andrzeja Boboli. Już wiemy! Inwestor PSS Społem planuje wybudować w tym miejscu budynek mieszkalno-usługowy.

Śmiertelne zderzenie w Mlęcinie (aktualizacja)

18 czerwca ok. godz. 18 w miejscowości Mlęcin na skrzyżowaniu drogi powiatowej 2212W Jakubów-Dobre z drogą gminną doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych.

Zalania i pożar to skutki burzy, która przeszła nad ranem na naszym terenie

Chociaż poranna burza w naszym regionie nie trwała długo, zdążyła narobić trochę szkód.

Utonął 19-latek

Na żwirowni Kutyskach w gminie Jabłonna Lacka utonął 19-latek.

Strażacy mieli pełne ręce roboty

Około stu interwencji mieli wczoraj (19 czerwca) strażacy z...

Zabójstwo w siedleckim więzieniu: Sławomir R. skazany na 8 lat (TYLKO W „TS”!)

Sławomir R. został skazany na 8 lat więzienia za zabójstwo współosadzonego Andrzeja K. Siedlecki Sąd Okręgowy zgodził się z argumentacją obrony, że reakcja strażników więziennych była spóźniona i dlatego doszło do tragedii.

Najczęściej komentowane

Najnowsze informacje