REKLAMA
5.9 C
Siedlce
Reklama

Kto na burmistrza Węgrowa?

W zbliżających się wyborach samorządowych o stanowisko burmistrza Węgrowa będzie ubiegać się przynajmniej dwóch kandydatów: obecny burmistrz Paweł Marchela oraz przewodniczący rady powiatu węgrowskiego Leszek Redosz. Obaj już potwierdzili zamiar kandydowania.

Paweł Marchela jest burmistrzem Węgrowa od 5 lat. Nigdy nie ukrywał, że nie zamierza być burmistrzem tylko przez jedną kadencję. Podkreślał, że ma program na więcej niż na 5 lat. I mimo że w tej kadencji Paweł Marchela nie miał przychylnej sobie rady (rada zdominowana przez radnych PiS torpedowała niektóre z jego pomysłów), to i tak w mieście udało się wiele zrobić. Rewitalizacja Parku Miejskiego, blok komunalny przy ul. Szerokiej, hala sportowa przy SP nr 1, nowe ulice – to tylko niektóre trwające bądź już zrealizowane inwestycje w tej kadencji. Na inwestycyjne przedsięwzięcia burmistrzowi udało się pozyskać blisko 100 mln zł, i to zarówno z programów rządowych, budżetu województwa mazowieckiego i funduszy unijnych. Ta dobra passa może trwać, gdyż burmistrz Marchela ma dobre relacje z przedstawicielami obecnej koalicji rządowej, a niewykluczone, że (już po wyborach) z przyszłymi władzami województwa mazowieckiego.

W minionym tygodniu Leszek Redosz ogłosił, że będzie ubiegał się o stanowisko burmistrza Węgrowa. Jak napisał na swoim profilu w mediach społecznościowych, mieszkańcy miasta utwierdzili go w przekonaniu, że powinien podjąć się tego wyzwania.

Leszek Redosz w tej kadencji przewodniczy radzie powiatu węgrowskiego wybrany głosami radnych klubu PiS. Jest dobrze postrzegany przez mieszkańców miasta. W latach 2010-2014 był radnym miejskim, a w latach 2014-2018 zastępcą burmistrza Węgrowa.

Na początku sierpnia 2018 roku, na kilka miesięcy przed wyborami, ówczesny burmistrz Krzysztof Wyszogrodzki odwołał Leszka Redosza ze stanowiska zastępcy burmistrza. Jak tłumaczył, powodem decyzji była „utrata zaufania oraz zasadnicze różnice w podejściu do bieżących spraw”. I choć dziś ówczesny burmistrz Krzysztof Wyszogrodzki popiera Pawła Marchelę, to dawny jego zastępca będzie poważnym rywalem dla urzędującego burmistrza. (sej)

5 KOMENTARZE
    • Pani Koc zleciła zadania na innym ważnym “odcinku” dla Pana Leszka – od 5 lat umacnia władzę PIS w Powiecie , jako przewodniczący Rady Powiatu. Taki utwalacz władzy w wydniu współczesnym. Teraz na chwilę się “przemaluje” na “niezależnego” a po wyborach pierwszą wizytę złoży w Biurze poselskim Pani Koc.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najczęściej czytane

Rondo w Iganiach zostanie zablokowane przez rolników. Na całą dobę!

Starostwo Powiatowe w Siedlcach poinformowało o planowanym na wtorek 20 lutego proteście rolników, którzy mają zablokować rondo w Iganiach.

„Uwaga” o dramacie 9-latki spod Łukowa, nad którą miała się znęcać matka

W programie interwencyjnym telewizji TVN - „Uwaga” wyemitowany został...

Ruszają wybory rektora siedleckiej uczelni!

Uniwersytet w Siedlcach czekają wybory nowego rektora. Znamy już pierwszych kandydatów.

Planowany protest rolników. Utrudnienia i objazdy

Na wtorek i środę, 20-21 lutego zaplanowany jest protest rolników. To wydarzenie może przynieść utrudnienia na drogach A2, DK2 i DK92. Zachęcamy do szukania alternatywnych tras podróży.

Protest rolników: na całą dobę zablokują cztery ronda

Trwa ogólnopolski protest rolników. Jutro (20 lutego) o godz....

Pies na balkonie. Interweniują sąsiedzi, interweniują służby…

-Nie możemy na to patrzeć. Pies siedzi zamknięty na balkonie od rana, cały drży. Rozmowy z właścicielką nic nie dają, przecież była policja, była straż miejska, informowaliśmy spółdzielnię mieszkaniową… I nic! - skarżą się sąsiedzi.

Najczęściej komentowane

Najnowsze informacje