REKLAMA
25.1 C
Siedlce
Reklama

Już nie tylko Pogoń – Siedlce mają drugą drużynę seniorską! SEMP wkracza do gry

Stowarzyszenie Edukacji Młodych Piłkarzy KS „MKL SEMP” Siedlce działa od ponad ośmiu lat. Choć do pełnoletności sporo mu jeszcze brakuje, postanowiło sprawdzić się na gruncie piłki seniorskiej.

W nadchodzącym sezonie 2023/24 SEMP, który do tej pory był kojarzony z pracy z dziećmi i młodzieżą, wystartuje w rozgrywkach siedleckiej B Klasy.

– Przez te wszystkie lata dorobiliśmy się pokaźnego grona wychowanków. Odkąd powstał SEMP, mówiliśmy podopiecznym, że zrobimy wszystko co w naszej mocy, żeby zagwarantować im grę, dopóki będą tego chcieli. Skoro więc nasze pierwsze roczniki, 2004 i 2005, weszły w wiek dorosły, a chłopaki dalej mają ochotę biegać za piłką, to postanowiliśmy wywiązać się z obietnicy i im to umożliwić. Dlatego powstaje seniorska drużyna SEMP-a – opowiada prezes Rafał Leszczyński – Wyznaję zasadę, że kto stoi w miejscu, ten się cofa. Założenie drużyny seniorskiej to bardzo ważny, ale i naturalny, krok w rozwoju naszego stowarzyszenia.

NIE KOPAĆ SIĘ Z KONIEM

Trzon drużyny stanowić będą oczywiście wychowankowie akademii SEMP-a. Znalazło się jednak też miejsce dla kilku graczy, którzy pierwsze piłkarskie kroki stawiali w Pogoni, w Mazovii czy innych okolicznych klubach. Zapowiada się, że SEMP wystawi drużynę z najniższą średnią wieku w stawce.

– Zawodnicy, którzy dopiero zaczynają przygodę z piłką seniorską, potrzebują czasu, żeby się w nią wdrożyć. W B Klasie może nie ma wielu wirtuozów techniki, ale na pewno nie brakuje silnych chłopów, od których nasza młodzież mogłaby się odbijać jak od ściany. Dlatego nie ma co kopać się z koniem, tylko trzeba próbować grać na swoich warunkach, wykorzystując szybkość i umiejętności. Najważniejszy jest „mental”. Gdy nasi chłopcy zobaczą, że starsi koledzy nie są tacy straszni, to z meczu na mecz powinni nabierać pewności siebie, co na pewno przełoży się na dobre wyniki – ocenia Przemysław Prokopiak, członek zarządu i koordynator akademii SEMP.

Cały tekst przeczytacie w najnowszym papierowym i e-wydaniu „TS” nr 30.

Drużyna SEMP-a, która w sierpniu zadebiutuje w rozgrywkach siedleckiej B Klasy. Fot. Siriss

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najczęściej czytane

Uderzył w drzewo. Zginął na miejscu

Kierujący nissanem, 35-letni mężczyzna zjechał z drogi i uderzył w drzewo.

Tchórzew: zderzenie z autobusem (aktualizacja)

Na Drodze Krajowej nr 2 doszło do zderzenia 2 samochodów osobowych z autobusem.

Zabójstwo w centrum Siedlec „Pozbawiłem go życia i proszę o uniewinnienie”

Ruszył proces przeciwko 24-letniemu Dominikowi, który zabił przypadkowego przechodnia w centrum Siedlec. Swoją 61-letnią ofiarę uderzył w głowę kamieniem. Odszedł z miejsca zbrodni, a potem ukradł kurtkę i czapkę Mikołaja, by dokonać kolejnej kradzieży w markecie. 24-latkowi grozi dożywocie.

Poranny wypadek w gminie Kotuń. NIetrzeźwa kierująca (aktualizacja)

Na odcinku drogi pomiędzy miejscowościami Kępa i Wilczonek w gminie Kotuń doszło do wypadku.

Zginął kierujący fiatem. Zderzenie na S17

11 lipca o godz. 17.09 na drodze technicznej przy...

Wiadukt warszawski ma być wyburzony i wybudowany na nowo. Duże zainteresowanie ze strony firm

Prawdopodobnie w przyszłym roku rozebrany zostanie stary wiadukt warszawski w Siedlcach, który zastąpić ma całkiem nowa konstrukcja. Oferty na realizację inwestycji złożyło osiem firm.

Najczęściej komentowane

Najnowsze informacje