REKLAMA
16.7 C
Siedlce
Reklama

Gminny Dzień Samorządowca i Działacza Kultury w Mordach

Samorządowcy i pracownicy instytucji kultury z terenu Miasta i Gminy Mordy w minioną środę świętowali Gminny Dzień Samorządowca i Działacza Kultury.

27 maja 1990 r. odbyły się pierwsze po upadku komunizmu wybory do samorządu terytorialnego w Polsce. Po latach ograniczania możliwości działania samorządu w wolnych wyborach zostali wybrani radni miast i gmin.

– Po 1990 r. samorząd tworzony był od podstaw. Nasze święto jest obchodzone w związku z uchwałą Sejmu z 2000 r. podjętą z okazji 10-lecia samorządu terytorialnego. Ta historyczna data wiąże się z wejściem w życie ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie terytorialnym i jednocześnie pierwszymi wyborami do samorządu terytorialnego. Jest to święto całej społeczności, wszystkich Mieszkańców Miasta i Gminy Mordy, którzy poprzez udział w wyborach i aktywne działanie w sołectwach – sami ten samorząd budują.Dla dobra społeczności lokalnej. Życzę, aby Państwa trud, Państwa wysiłki, były zauważane i doceniane przez całą wspólnotę samorządową, przez Mieszkańców naszego miasta i naszej gminy – powiedział w swoim przemówieniu Łukasz Wawryniuk, burmistrz miasta i gminy Mordy.

Obchody Dnia Samorządowca zostały połączone  z przypadającym dwa dni później Dniem Działacza Kultury.

Na uroczystość zostali zaproszeni samorządowych i pracownicy instytucji kultury oraz instytucji współpracujących z urzędem. Po części oficjalnej był szampan oraz część towarzysko-integracyjna przy muzyce.

Zdjęcia: UMiG Mordy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najczęściej czytane

Społem PSS w Siedlcach buduje bloki…

Wielu siedlczan zastanawia się, co powstanie w miejscu budynków handlowych i przystanku dla busów przy ul. Sienkiewicza, nieopodal ronda św. Andrzeja Boboli. Już wiemy! Inwestor PSS Społem planuje wybudować w tym miejscu budynek mieszkalno-usługowy.

Śmiertelne zderzenie w Mlęcinie (aktualizacja)

18 czerwca ok. godz. 18 w miejscowości Mlęcin na skrzyżowaniu drogi powiatowej 2212W Jakubów-Dobre z drogą gminną doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych.

Zalania i pożar to skutki burzy, która przeszła nad ranem na naszym terenie

Chociaż poranna burza w naszym regionie nie trwała długo, zdążyła narobić trochę szkód.

Utonął 19-latek

Na żwirowni Kutyskach w gminie Jabłonna Lacka utonął 19-latek.

Strażacy mieli pełne ręce roboty

Około stu interwencji mieli wczoraj (19 czerwca) strażacy z...

Zabójstwo w siedleckim więzieniu: Sławomir R. skazany na 8 lat (TYLKO W „TS”!)

Sławomir R. został skazany na 8 lat więzienia za zabójstwo współosadzonego Andrzeja K. Siedlecki Sąd Okręgowy zgodził się z argumentacją obrony, że reakcja strażników więziennych była spóźniona i dlatego doszło do tragedii.

Najczęściej komentowane

Najnowsze informacje