REKLAMA
20 C
Siedlce
Reklama

Gmina Zbuczyn: Trochę czasu na rozbieg

Są wójtowie, którzy jeszcze przed wyborami byli w bardzo dobrej sytuacji. I do takich należy między innymi wójt gminy Zbuczyn, Hubert Pasiak.

I nie chodzi tylko o to, że był on jedynym kandydatem na wójta, więc w jego przypadku wybory miały praktycznie charakter plebiscytu (zresztą bardzo pomyślnego, bo Hubert Pasiak uzyskał ponad 90 procent głosów poparcia). Wójt zapewnił sobie także bardzo dobrą pozycję w Radzie Gminy, co zapewne ułatwi mu pracę.

W wyborach w gminie Zbuczyn kandydatów na radnych wystawiło aż pięć komitetów wyborczych. Z komitetu wójta „Ponad podziałami” do rady weszło aż 11 radnych. O wyniki głosowań powinien być więc w miarę spokojny.

– Myślę, że dobra współpraca będzie się układała z całą Radą Gminy – mówi Hubert Pasiak. – Miałem już spotkanie z radnymi i taką współpracę właśnie im zaproponowałem. Myślę, że jak nawet dojdzie do sporów, czy wręcz kłótni, to będą się one odbywały na posiedzeniach komisji, a nie na samych sesjach.

Nowa Rada Gminy ciągle pozostaje jednak pewna niewiadomą, bo w jej skład weszło aż 8 nowych radnych, czyli większość.

– Na początku wszyscy musimy sobie dać trochę czasu na rozbieg, ale potem ostro bierzemy się za rozwiązywanie najważniejszych problemów w gminie – deklaruje wójt. – Ja w takim składzie Rady Gminy widzę tylko pozytywy, bo nowi radni to nowe spojrzenie na nasz gminę mi potrzeby jej mieszkańców. (Z.J.)

7 KOMENTARZE
  • Dodam, że Ten Zbuczyn to normalna wylęgarnia siedleckich samorządowców spalonych w rodzinnej gminie.

   Odpowiedz moderated
  • Wwl z powrotem na swoim jednoosobowym stanowisku głównego marudny i krytyka każdego tematu w którym można cokolwiek ponarzekać. Brawo, podniosłeś się po szoku spowodowanym Siedleckimi wyborami. Gratuluję. Maść na ból… pomogła?

   Nie martw się. Jak skończysz 18 lat będziesz mógł zagłosować o ile nie masz w jakiś sposób odebranych praw wyborczych. Wtedy będziesz mógł zagłosować na swojego kandydata i może ten wygra, a lokalne społeczeństwo odetchnie z ulgą. A nie zapomniałem, żaden kandydat nie spełnia wyśrubowanych norm. Może sam wystartujesz ?

   Odpowiedz moderated
 1. Panu wójtowi życzymy udanej kadencji. Jak będzie zgoda to będzie i rozwój czyli korzyść dla całej gminy. Widzę, że niektórzy nadal cierpią na ośmiogwiazdkową odmianę nienawiści o szczególnie ciężkim przebiegu. Zbuczyn to jedna z najpiękniejszych gmin na Mazowszu i zasługuje na dobrego gospodarza a wójt z 90,% poparciem to jest to.

  Odpowiedz moderated
 2. Wlasciwy czlowiek na wlasciwym miejscu.Zycze mu opanowania,jak najmniej problemow i umiejetnosci w ich rozwiazywaniu.Brawo p.Wójcie.
  Glosowalismy na pana i mamy nadzieje ze nie zawiedziemy sie.

  Odpowiedz moderated

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najczęściej czytane

Listonosze w Siedlcach: – Zarabiamy poniżej najniższej krajowej

W całej Polsce do 10.00 trwa strajk ostrzegawczy pracowników Poczty Polskiej.

Hapunowicz: – Nie chciałem upokorzyć pani Komar

Prezydent Siedlec odniósł się do emocji wywołanych przez odwołanie prezes PEC-u.

Siedlce: starosta Tchórzewski przewodniczącym rady nadzorczej PEC

Pod rządami Tomasza Hapunowicza siedleckie Przedsiębiorstwo Energetyczne zyskało nie tylko nowego prezesa.

Wypadek śmiertelny na DK2 (aktualizacja)

Na drodze krajowej nr 2 zderzyły się dwa samochody osobowe.

Siedlecki Budżet Obywatelski rozstrzygnięty! które projekty zostaną zrealizowane?

21 projektów będzie zrealizowanych w ramach najnowszej edycji Budżetu Obywatelskiego w Siedlcach.

Zderzenie w Wiśniewie

W Wiśniewie zderzyły się dwa samochody osobowe. Jeden z nich się zapalił.

Najczęściej komentowane