27 C

Ekobieg Zawilca na 350 lat Mrozów. Pobiegli w deszczu i błocie (zdjęcia)

Rok 2024 jest szczególny dla Mrozów. Miejscowość obchodzi jubileusz 350-lecia powstania i 10-lecia nadania praw miejskich. Dla uczczenia tych wydarzeń zorganizowano imprezę sportową – Ekobieg Zawilca na 350 lat Mrozów.

Organizatorem imprezy był Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mrozach. A poprowadził ją Piotr Pręgowski – aktor, znany m.in. z roli Pietrka w „Ranczu”. Wśród zaproszonych gości znalazł się Mikołaj Dorożała – podsekretarz stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska oraz główny konserwator przyrody, który wziął nawet udział w biegu na 5,99 km. Z czasem 36:01 zajął 79. miejsce.

Rywalizacja przebiegała w trudnych warunkach pogodowych. Przez Mrozy przeszło istne oberwanie chmury. A że duża część trasy wytyczona została po terenach leśnych, startującym przyszło zmagać się nie tylko ze sobą, ale też z błotnistym podłożem. Tylko najwytrwalszym udało się pokonać linię mety.

Bieg na niespełna 6 km w gronie mężczyzn wygrał Kamil Jankowski z Pogorzeli (czas 21:29). Drugi był mińszczanin Paweł Jackowicz, a trzeci Jakub Karwacz z Wołomina. Wśród pań triumfowała sokołowianka Beata Prokopczuk (czas 23:54), przed Bożeną Wiercioch z Cyganki i Anną Jarek z Mińska.

Na tym samym dystansie przeprowadzono również rywalizację w nordic walking. Wygrał Waldemar Danielski z Sokołowa Podlaskiego (czas 38:20). Drugie miejsce zajął Marcin Łobodowski z Siennicy, a trzeci był Bartosz Wojciechowski z Warszawy. Najszybszą kobietą była natomiast siedlczanka Alicja Słowinska (czas 39:33) . Na podium stanęły także druga w stawce Magdalena Wysocka ze Skórca i trzecia Zofia Zacharczuk z Siedlec.

Nie mogło zabraknąć biegów dziecięcych. Zuzanna Wieczorek z Mińska Mazowieckiego wygrała bieg dziewcząt na 400 m. Drugie miejsce zajęła Łucja Konopka z Siedlec, a trzecie – Gabriela Łażewska z Mrozów. Wśród chłopców z tym samym dystansem najlepiej poradził sobie Hubert Kokoszka z Mińska, który wyprzedził siedlczanina Adama Rowickiego i mińszczanina Macieja Perczyńskiego.

Bieg na 600 wygrała Gabriela Łobodowska z Siennicy, przed Amelką Pieńkowską z Mrozów i Oliwią Skrobisz z Mińska. W gronie chłopców pierwsze miejsce zajął Cezary Lewandowski z Mrozów, drugi był Wojciech Nowak z Zamienia, a trzeci Piotr Witek z Mińska.

Aleksander Chmielnicki z Marek i Nadia Madziar z Warszawy triumfowali w rywalizacji na 800 m.

Tekst Paweł Świerczewski, zdjęcia Marek Stasiuk

Siedlce: Szalony pościg za kierowcą BMW. Staranował dwa radiowozy i ranił policjanta

Minionej nocy na ulicach Siedlec i okolicznych miejscowości odbywał...