REKLAMA
14.9 C
Siedlce
Reklama

Ekobieg Zawilca na 350 lat Mrozów. Pobiegli w deszczu i błocie (zdjęcia)

Rok 2024 jest szczególny dla Mrozów. Miejscowość obchodzi jubileusz 350-lecia powstania i 10-lecia nadania praw miejskich. Dla uczczenia tych wydarzeń zorganizowano imprezę sportową – Ekobieg Zawilca na 350 lat Mrozów.

Organizatorem imprezy był Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mrozach. A poprowadził ją Piotr Pręgowski – aktor, znany m.in. z roli Pietrka w „Ranczu”. Wśród zaproszonych gości znalazł się Mikołaj Dorożała – podsekretarz stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska oraz główny konserwator przyrody, który wziął nawet udział w biegu na 5,99 km. Z czasem 36:01 zajął 79. miejsce.

Rywalizacja przebiegała w trudnych warunkach pogodowych. Przez Mrozy przeszło istne oberwanie chmury. A że duża część trasy wytyczona została po terenach leśnych, startującym przyszło zmagać się nie tylko ze sobą, ale też z błotnistym podłożem. Tylko najwytrwalszym udało się pokonać linię mety.

Bieg na niespełna 6 km w gronie mężczyzn wygrał Kamil Jankowski z Pogorzeli (czas 21:29). Drugi był mińszczanin Paweł Jackowicz, a trzeci Jakub Karwacz z Wołomina. Wśród pań triumfowała sokołowianka Beata Prokopczuk (czas 23:54), przed Bożeną Wiercioch z Cyganki i Anną Jarek z Mińska.

Na tym samym dystansie przeprowadzono również rywalizację w nordic walking. Wygrał Waldemar Danielski z Sokołowa Podlaskiego (czas 38:20). Drugie miejsce zajął Marcin Łobodowski z Siennicy, a trzeci był Bartosz Wojciechowski z Warszawy. Najszybszą kobietą była natomiast siedlczanka Alicja Słowinska (czas 39:33) . Na podium stanęły także druga w stawce Magdalena Wysocka ze Skórca i trzecia Zofia Zacharczuk z Siedlec.

Nie mogło zabraknąć biegów dziecięcych. Zuzanna Wieczorek z Mińska Mazowieckiego wygrała bieg dziewcząt na 400 m. Drugie miejsce zajęła Łucja Konopka z Siedlec, a trzecie – Gabriela Łażewska z Mrozów. Wśród chłopców z tym samym dystansem najlepiej poradził sobie Hubert Kokoszka z Mińska, który wyprzedził siedlczanina Adama Rowickiego i mińszczanina Macieja Perczyńskiego.

Bieg na 600 wygrała Gabriela Łobodowska z Siennicy, przed Amelką Pieńkowską z Mrozów i Oliwią Skrobisz z Mińska. W gronie chłopców pierwsze miejsce zajął Cezary Lewandowski z Mrozów, drugi był Wojciech Nowak z Zamienia, a trzeci Piotr Witek z Mińska.

Aleksander Chmielnicki z Marek i Nadia Madziar z Warszawy triumfowali w rywalizacji na 800 m.

Tekst Paweł Świerczewski, zdjęcia Marek Stasiuk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najczęściej czytane

Listonosze w Siedlcach: – Zarabiamy poniżej najniższej krajowej

W całej Polsce do 10.00 trwa strajk ostrzegawczy pracowników Poczty Polskiej.

Hapunowicz: – Nie chciałem upokorzyć pani Komar

Prezydent Siedlec odniósł się do emocji wywołanych przez odwołanie prezes PEC-u.

Siedlce: starosta Tchórzewski przewodniczącym rady nadzorczej PEC

Pod rządami Tomasza Hapunowicza siedleckie Przedsiębiorstwo Energetyczne zyskało nie tylko nowego prezesa.

Siedlecki Budżet Obywatelski rozstrzygnięty! które projekty zostaną zrealizowane?

21 projektów będzie zrealizowanych w ramach najnowszej edycji Budżetu Obywatelskiego w Siedlcach.

Wypadek śmiertelny na DK2 (aktualizacja)

Na drodze krajowej nr 2 zderzyły się dwa samochody osobowe.

Zderzenie w Wiśniewie

W Wiśniewie zderzyły się dwa samochody osobowe. Jeden z nich się zapalił.

Najczęściej komentowane