REKLAMA
5.9 C
Siedlce
Reklama

Andrzej Skolimowski ze Złotym Krzyżem Zasługi

Wójt gminy Przesmyki Andrzej Skolimowski został uhonorowany przez prezydenta RP, Andrzeja Dudę, Złotym Krzyżem Zasługi. To wysokie odznaczenie państwowe zostało przyznane wójtowi na wniosek Związku Gmin Wiejskich RP. Andrzej Duda udekorował nim 16 wójtów z całej Polski podczas Kongresu Związku Gmin Wiejskich (28 listopada).

Złoty Krzyż Zasługi otrzymali tylko ci wójtowie, którzy swoją funkcję pełnią aż od 8 kadencji, czyli od początku formowania się samorządu gminnego. A w całym byłym województwie siedleckim są tylko dwie takie osoby – poza Andrzejem Skolimowskim jest to wójt gminy Huszlew, Stanisław Stefaniuk, który nie mógł jednak osobiście przybyć na uroczystość.

– Prezydent nam pogratulował i podziękował za wkład w rozwój samorządu, który z dużym stopniu przyczynił się do rozwoju całego kraju – mówi Andrzej Skolimowski. – To dla mnie bardzo ważne, że moja praca, a poprze to praca całego zespołu ludzi, została tak doceniona. A początki tworzenia samorządu, przypomnę, że był to rok 1990, były na prawdę trudne. Ja swoją przygodę, można powiedzieć pionierską, zaczynałem 33 lata temu. I choć były chwile niemal kryzysowe, to nigdy, nawet na moment, nie zwątpiłem w powodzenie, w sukces samorządu.

Andrzej Skolimowski przypomina, że kiedy po raz pierwszy został wójtem, musiał działać niemal po omacku, bowiem wówczas nie było nawet ustawy o samorządzie gminnym.

– Trzeba było dopiero przecierać szlaki, co było o tyle ryzykowne, co fascynujące – uważa wójt. – Z perspektywy tego czasu można ocenić, że dzisiaj jesteśmy już niemal w innej epoce, choć wyzwań wcale nie ubywa. Zmienia się tylko nieco ich charakter. Dzisiaj musimy się mierzyć przede wszystkim z zagrożeniami finansowymi dla samorządów, wynikającymi w dużej mierze z inflacji. Bo nie wiemy, czy ze względu na rosnące ceny, jutro starczy pieniędzy na to, co dzisiaj planujemy. Ale ja wychodzę założenia, że jeśli funduszy zabraknie, to trzeba ich szukać gdzie indziej. Nie rezygnować z inwestycji, bo wszystkie są ważne dla naszych mieszkańców.

Zdjęcia FB Gminy Przesmyki/www.prezydent.pl

3 KOMENTARZE
  1. Na papierze prezydent…
    szkoda że nie interesuje Andrzeja obrona konstytucyjnych praw obywateli,
    szkoda że poza pozorami elegancji nie potrafił przez lata swojego etatu poakzać że jest mężczyznom, mężem stanu, że broni dobrego imienia POLSKI.
    Ładny gajerek i okrągłe gadki to jeszcze nie jest godność prezydencka, to wystarczy do pracy w handlu, doradztwie finansowym;)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najczęściej czytane

Rondo w Iganiach zostanie zablokowane przez rolników. Na całą dobę!

Starostwo Powiatowe w Siedlcach poinformowało o planowanym na wtorek 20 lutego proteście rolników, którzy mają zablokować rondo w Iganiach.

„Uwaga” o dramacie 9-latki spod Łukowa, nad którą miała się znęcać matka

W programie interwencyjnym telewizji TVN - „Uwaga” wyemitowany został...

Ruszają wybory rektora siedleckiej uczelni!

Uniwersytet w Siedlcach czekają wybory nowego rektora. Znamy już pierwszych kandydatów.

Planowany protest rolników. Utrudnienia i objazdy

Na wtorek i środę, 20-21 lutego zaplanowany jest protest rolników. To wydarzenie może przynieść utrudnienia na drogach A2, DK2 i DK92. Zachęcamy do szukania alternatywnych tras podróży.

Protest rolników: na całą dobę zablokują cztery ronda

Trwa ogólnopolski protest rolników. Jutro (20 lutego) o godz....

Pies na balkonie. Interweniują sąsiedzi, interweniują służby…

-Nie możemy na to patrzeć. Pies siedzi zamknięty na balkonie od rana, cały drży. Rozmowy z właścicielką nic nie dają, przecież była policja, była straż miejska, informowaliśmy spółdzielnię mieszkaniową… I nic! - skarżą się sąsiedzi.

Najczęściej komentowane

Najnowsze informacje