REKLAMA
25.5 C
Siedlce
Reklama

9 698 paczek. Zobacz, ile tego jest!

Prawie 10 tysięcy paczek papierosów i 15 litrów spirytusu nielegalnie przywiezionych do Polski – to bilans wspólnych działań węgrowskich kryminalnych i funkcjonariuszy Służby Celnej.
Do zatrzymań doszło w piątek, 5 marca w godzinach popołudniowych w miejscowości Baczki (gm. Łochów) – poinformował nas mł. asp. Tomasz Pietruczanis, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Węgrowie.

– W trakcie wspólnych działań policjantów i funkcjonariuszy służby celnej, patrol natknął się na małżeństwo narodowości ormiańskiej i gruzińskiej, oferujące do sprzedaży ubrania. Po bliższym sprawdzeniu okazało się, że nie jest to jedyny towar, jaki oferują do sprzedaży. Między ubraniami ukryte były również trzy kartony papierosów białoruskich marek, bez polskich znaków akcyzy. 

– Nielegalne papierosy natychmiast odebrano, a na sprawcę procederu nałożono grzywnę. Skruszony mężczyzna wskazał, gdzie zaopatruje się w ten nielegalny towar. Wbrew pozorom, wcale nie przywozi go zza granicy, lecz kupuje kilka domów dalej, właśnie w Baczkach. 

Funkcjonariusze natychmiast udali się pod wskazany adres, gdzie, po przeszukaniu posesji, znaleźli 9 698 paczek papierosów i 15 litrów spirytusu bez polskich znaków akcyzy – relacjonuje rzecznik. – Właściciela tej nielegalnej kontrabandy, 42-letniego mieszkańca gm. Łochów, zatrzymano. Już wczoraj usłyszał zarzuty naruszenia przepisów ustawy karno-skarbowej. Grozi mu do trzech lat pozbawienia wolności.  (DK)

24 KOMENTARZE
 1. NIE POWIEM ZE JEST TO WIELKI GRZECH TEN CAŁY PROCEDER nawet bym smial twierdzic ze to nie jest grzech, bo oszukanie panstwa aby haraczu nie brali wielkiego od trucizny to wykluczenie.PALENIE TO JEST GRZECH , wiec PALENIE ZA MNIEJSZA KASE JEST MNIEJSZYM ZŁEM BO RESZTA ZOSTAJE NA LECZENIE w SZPITALACH w razie pozniejszych powikłań ! ale tak sprzedawac sie wzajemnie to jest POLSKA , donoszenie itd… na porządku dziennym będzie już chyba !

 2. Grzechy i inne TYTONIE
  NIE POWIEM ZE JEST TO WIELKI GRZECH TEN CAŁY PROCEDER nawet bym smial twierdzic ze to nie jest grzech, bo oszukanie panstwa aby haraczu nie brali wielkiego od trucizny to wykluczenie.PALENIE TO JEST GRZECH , wiec PALENIE ZA MNIEJSZA KASE JEST MNIEJSZYM ZŁEM BO RESZTA ZOSTAJE NA LECZENIE w SZPITALACH w razie pozniejszych powikłań ! ale tak sprzedawac sie wzajemnie to jest POLSKA , donoszenie itd… na porządku dziennym będzie już chyba !

 3. obserwując to, co się dzieje na naszych “pagórkach” władzy każda “nieprawość” jest nie tylko “rozgrzeszona” … skoro szarych obywateli ograbia się (z czego tylko się da) pod przykrywką majestatu prawa, a z czego się jeszcze nie ograbia, wkrótce ograbiać się będzie (kwestia proceduralna – ustawa, rozporządzenie) w imię zakłamanego dobra ogółu. Dlaczego? A dlatego, że ogół nie myśli, lecz jest myślany przez mających monopol na myślenie… szkoda, że Ich złapali, naprawdę im współczuję.

 4. wielkie HALO…
  obserwując to, co się dzieje na naszych “pagórkach” władzy każda “nieprawość” jest nie tylko “rozgrzeszona” … skoro szarych obywateli ograbia się (z czego tylko się da) pod przykrywką majestatu prawa, a z czego się jeszcze nie ograbia, wkrótce ograbiać się będzie (kwestia proceduralna – ustawa, rozporządzenie) w imię zakłamanego dobra ogółu. Dlaczego? A dlatego, że ogół nie myśli, lecz jest myślany przez mających monopol na myślenie… szkoda, że Ich złapali, naprawdę im współczuję.

 5. Jakbym Gomułkę czytał 🙂 jeszcze się całkiem nie obudziłeś?
  Dobrze, niech gniją w lochu nieroby i kombinatorzy. Za uczciwą pracę by się zabrali to nie musiałbyś im współczuć. Ale czego tutaj wymagać, pewnie uczciwa praca i Tobie jest obca, ba poniżająca zapewne jak wszystkie inne społecznie unormowane zachowania 🙂

 6. do antagon
  Jakbym Gomułkę czytał 🙂 jeszcze się całkiem nie obudziłeś?
  Dobrze, niech gniją w lochu nieroby i kombinatorzy. Za uczciwą pracę by się zabrali to nie musiałbyś im współczuć. Ale czego tutaj wymagać, pewnie uczciwa praca i Tobie jest obca, ba poniżająca zapewne jak wszystkie inne społecznie unormowane zachowania 🙂

 7. Na akcyzie z alkoholu i fajkach. Niby wydają się to olbrzymie przychody z akcyzy, lecz prawda jest inna. Koszt leczenia rakowców w szpitalu jest kilkakrotnie droższy niż jego wszystkie wypalone fajki przez całe życie. O alkoholu już nie wspomnę, ile zła powoduje. Jeden poważny wypadek kosztuje państwo w granicach miliona złotych. Dlatego chciałbym, żeby alkohol podrożał 2 razy tyle, a papierosy 4 razy.

 8. Nawet nie wiecie gimbusy, ile traci państwo…
  Na akcyzie z alkoholu i fajkach. Niby wydają się to olbrzymie przychody z akcyzy, lecz prawda jest inna. Koszt leczenia rakowców w szpitalu jest kilkakrotnie droższy niż jego wszystkie wypalone fajki przez całe życie. O alkoholu już nie wspomnę, ile zła powoduje. Jeden poważny wypadek kosztuje państwo w granicach miliona złotych. Dlatego chciałbym, żeby alkohol podrożał 2 razy tyle, a papierosy 4 razy.

 9. Niech Państwo Polskie nie dziwi się że tyle jest przemytu papierosow. Paczka z zagranicy wschodniej kosztuje 4 do 6 złotych a w Polsce 8-12 złotych to chyba logiczne że ludzie palący beda kupować te tańsze bez akcyzy polskiej. Tylko ja się pytam czemu w cenie jednej paczki fajek 60 % to są podatki akcyzy itp duperele?!! Normalnie powinny kosztować ok 3-4 złotych, tak samo z wszelakim alkoholem. To jedna sprawa. Teraz może odbiegne teamtu ale dotyczącego podatków itp. Otóż, dostałem rachunki za gaz i energie elektryczną i co tam zawsze czytam to ze zdumieniem i jednocześnie w…y. Czemu?!! Bo 65 % do zapłaty (212 zł ogólem do zapłaty a zużycie fatyczne wyniosło 82 złote!!) to nie faktyczne służycie gazu i prądu tylko tzw. opłaty przesyłowe zmienne i stałe (nie wiem co znaczy), za licznik, podatk Vat, abonament itp. Szlag człowieka trafia. Podobnie jest własnie z papierosami. Minister zdrowia ostrzega przed skutkami palenia a minister finansów mówi ludzie palcie więcej bo budżet państwa wiecej na tym straci (ok 3 mld wpływów z tego tytułu) i gdzie tu logika!!

 10. Podatki, akcyza itp duperele
  Niech Państwo Polskie nie dziwi się że tyle jest przemytu papierosow. Paczka z zagranicy wschodniej kosztuje 4 do 6 złotych a w Polsce 8-12 złotych to chyba logiczne że ludzie palący beda kupować te tańsze bez akcyzy polskiej. Tylko ja się pytam czemu w cenie jednej paczki fajek 60 % to są podatki akcyzy itp duperele?!! Normalnie powinny kosztować ok 3-4 złotych, tak samo z wszelakim alkoholem. To jedna sprawa. Teraz może odbiegne teamtu ale dotyczącego podatków itp. Otóż, dostałem rachunki za gaz i energie elektryczną i co tam zawsze czytam to ze zdumieniem i jednocześnie w…y. Czemu?!! Bo 65 % do zapłaty (212 zł ogólem do zapłaty a zużycie fatyczne wyniosło 82 złote!!) to nie faktyczne służycie gazu i prądu tylko tzw. opłaty przesyłowe zmienne i stałe (nie wiem co znaczy), za licznik, podatk Vat, abonament itp. Szlag człowieka trafia. Podobnie jest własnie z papierosami. Minister zdrowia ostrzega przed skutkami palenia a minister finansów mówi ludzie palcie więcej bo budżet państwa wiecej na tym straci (ok 3 mld wpływów z tego tytułu) i gdzie tu logika!!

 11. To może zmień kraj? Przenieś się np do Mozambiku. Tak jest tanio, tytoń można sobie sadzić samemu. Żyć nie umierać. Ponoć nawet sieć internetowa zaczęła się tam rozwijać. Zmniejszyłbyś tym samym poziom bezrobocia w kraju, a może i poziom głupoty…

 12. do Rambit
  To może zmień kraj? Przenieś się np do Mozambiku. Tak jest tanio, tytoń można sobie sadzić samemu. Żyć nie umierać. Ponoć nawet sieć internetowa zaczęła się tam rozwijać. Zmniejszyłbyś tym samym poziom bezrobocia w kraju, a może i poziom głupoty…

 13. widzę, jak z Twoich słów płynie wielka “uczciwość i poczciwość”. Tylko usiąść i podziwiać… ale Ty cierpisz tylko na zespół syndromu sztokholmskiego… broń ich broń 😉

 14. do anty_debilka
  widzę, jak z Twoich słów płynie wielka “uczciwość i poczciwość”. Tylko usiąść i podziwiać… ale Ty cierpisz tylko na zespół syndromu sztokholmskiego… broń ich broń 😉

 15. I co się wielkiego stało? złapali chłopa gdzieś na wsi, co fajkami handluje i nie zapłacił akcyzy!!! Też mi coś!!! Szczycą się tym, jak gdyby złapali gościa z toną koksu!!!A chłopina przecież za zarobione pieniądze kupi paliwo do swojego auta albo traktora, w którym jest podatek drogowy, VAT i nie wiem, co jeszcze, utrzyma rodzinę (może ma troje albo więcej dzieci), czyli zasiłku państwo nie musi mu płacić, oczywiście też robi zakupy we wszystkich sklepach, czyli daje też zarobić sklepikarzom, nie chodzi do opieki po darmową kase. Ludzie też zadowoleni, bo taniej fajki kupią. Czyli same plusy. A ciekawy jestem, ile państwo musiało wydać pieniędzy, żeby zatrzymać takiego drobnego sprzedawczyka, ilu ludzi w tym uczestniczyło, i jakie środki. czy było warto? Ciekawy jestem, czy policjant, który go zatrzymywał, kupuje fajki w sklepie po 10 zyla, czy na rynku po 5?Również współczuję ludziom, bo naprawdę sporo stracili.Antydebilek ty się może przenieś do Korei Płd., to jest idealny kraj dla ciebie, tam mógłbyś współpracować z ich systemem.

 16. FAJKI
  I co się wielkiego stało? złapali chłopa gdzieś na wsi, co fajkami handluje i nie zapłacił akcyzy!!! Też mi coś!!! Szczycą się tym, jak gdyby złapali gościa z toną koksu!!!A chłopina przecież za zarobione pieniądze kupi paliwo do swojego auta albo traktora, w którym jest podatek drogowy, VAT i nie wiem, co jeszcze, utrzyma rodzinę (może ma troje albo więcej dzieci), czyli zasiłku państwo nie musi mu płacić, oczywiście też robi zakupy we wszystkich sklepach, czyli daje też zarobić sklepikarzom, nie chodzi do opieki po darmową kase. Ludzie też zadowoleni, bo taniej fajki kupią. Czyli same plusy. A ciekawy jestem, ile państwo musiało wydać pieniędzy, żeby zatrzymać takiego drobnego sprzedawczyka, ilu ludzi w tym uczestniczyło, i jakie środki. czy było warto? Ciekawy jestem, czy policjant, który go zatrzymywał, kupuje fajki w sklepie po 10 zyla, czy na rynku po 5?Również współczuję ludziom, bo naprawdę sporo stracili.Antydebilek ty się może przenieś do Korei Płd., to jest idealny kraj dla ciebie, tam mógłbyś współpracować z ich systemem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najczęściej czytane

Zderzenie samochodu osobowego z motocyklem

Po godz. 17 na ul. Drobika samochód osobowy zderzył się z motocyklem.

Śmiertelne zderzenie w Mlęcinie (aktualizacja)

18 czerwca ok. godz. 18 w miejscowości Mlęcin na skrzyżowaniu drogi powiatowej 2212W Jakubów-Dobre z drogą gminną doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych.

Społem PSS w Siedlcach buduje bloki…

Wielu siedlczan zastanawia się, co powstanie w miejscu budynków handlowych i przystanku dla busów przy ul. Sienkiewicza, nieopodal ronda św. Andrzeja Boboli. Już wiemy! Inwestor PSS Społem planuje wybudować w tym miejscu budynek mieszkalno-usługowy.

Zderzenie ciężarówki z samochodem osobowym. Jedna osoba nie żyje (aktualizacja)

Przed godz. 14 na lokalnej drodze przy S17 doszło do tragicznego zderzenia.

Pani Kazimiera Krzymowska ma 100 lat (zdjęcia+filmy)

Recepta na długowieczność? – Moja dewiza to nie przejadać się i pracować. Po pracy jest miły wypoczynek. Jak nic się nie robi, to jest ogromna nuda.

W weekend utrudnienia w ruchu z powodu imprez

Od 20 do 24 czerwca zostanie zamknięta ul. Wiszniewskiego.

Najczęściej komentowane

Najnowsze informacje