REKLAMA
22.1 C
Siedlce
Reklama

Dni Żelechowa z Milano i Trubadurami

Już 16 czerwca Dni Żelechowa. Obchody zainauguruje o godz. 12.00 msza w żelechowskim kościele w intencji mieszkańców. Po niej uroczystości przeniosą się na stadion Klubu Sportowego „Sęp”.

Po otwarciu imprezy o godz. 14.00 na scenie wystąpi grupa baletowa „Dance Now” pod kierunkiem Aleksandry Wojtanowicz-Piętowskiej, działająca w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury. Następnie zaprezentują się kolejno: schola dziecięca parafii Żelechów, młodzi wokaliści ze szkół oraz reprezentanci Akademii Gitary MGOK. Na godz. 15.30 zaplanowano koncert popularnych utworów w wykonaniu żelechowskiej Orkiestry Dętej OSP pod batutą dh. Stefana Solarczyka. O godz. 16.15 na ludową nutę będzie przygrywać zespół Kłoczewiacy.

W programie znalazło się też wręczenie podziękowań za promowanie Żelechowa i okolic. Otrzymają je Piotr Wiśnicki – kierowca F3 FIA oraz Cezary Polak – kapitan piłkarskiej reprezentacji U-20, obecnie reprezentant U-21. O 17.00 ten ostatni poprowadzi trening, po którym odbędą się rozgrywki piłkarskie dziecięcych drużyn Klubu Sportowego „Sęp” Żelechów.

Gwiazdą wieczornej części Dni Żelechowa ma być zespół Trubadurzy. Na godz. 19.30 zaplanowano występ kapeli góralskiej Zbóje. Zwieńczeniem imprezy będzie natomiast koncert discopolowej grupy Milano.

Impreza to także wydarzenia towarzyszące. Pierwszym z nich będzie wystawa motocykli grupy Moto Swan Żelechów, Wolf-Team i przyjaciół (ok. godz. 17.45). Po terenie KS „Sęp” będzie się przechadzać maskotka „Farmuś” z Farmy Iluzji. Na dzieci czeka również park rozrywki z: dmuchańcami, przejazdami kucykami, watą cukrową, popcornem, lodami i innymi atrakcjami. Wolontariusze Caritas Żelechów będą malować dzieciom twarze, a koła gospodyń wiejskich z gminy Żelechów zaprezentują stoiska z gastronomią i rękodziełem. Będzie można również wesprzeć działalność Katolickiego Stowarzyszenia Niepełnosprawnych, biorąc udział w kiermaszu prac uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej. Bogato zaopatrzony bufet zapewnią druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kalinowie i Woli Żelechowskiej. (BS)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najczęściej czytane

Wybuch gazu w bloku na I piętrze. Z mieszkania wypadło okno i część ściany

Na osiedlu ul. Stacyjna w Garwolinie w bloku na...

Łuków: Nie żyje adwokat Łukasz Jończyk. Trwa zbiórka na pomoc rodzinie

Łukasz Jończyk zginął 10 lipca w wypadku drogowym. Tego...

Samochód przewrócił się na dach, a drugi na bok

12 lipca po godz. 17 policjanci otrzymali zgłoszenie o...

Siedlce: Upadek z wysokości

Podczas prac budowlanych przy ul. Konarskiego w Siedlcach doszło...

Zostawiła gotujące się jedzenie na kuchence. Interweniowali strażacy

Wczoraj (16 lipca) w jednym z mieszkań przy ul....

Wypadek w Czepielinie (aktualizacja)

Po godz. 15 w Czepielinie (gm. Mordy) doszło do zderzenia dwóch samochodów.

Najczęściej komentowane

Najnowsze informacje