REKLAMA
22.1 C
Siedlce
Reklama

Na czym polega wynajem długoterminowy? Sprawdź!

Wynajem długoterminowy, nazywany również usługą „auta na abonament”, to w Polsce coraz popularniejsze rozwiązanie. Na czym właściwie ono polega i dlaczego jest takie korzystne? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w poniższym artykule.

Czym jest wynajem samochodów długoterminowy?

Wynajem długoterminowy samochodu to forma finansowania, która umożliwia użytkowanie pojazdu w ramach opłaty abonamentowej. Kontrakt trwa zazwyczaj od roku do czterech lat, a po jego zakończeniu najemca może:

  • przedłużyć umowę z tym samym autem;
  • kontynuować wynajem z nowym modelem;
  • wykupić pojazd na własność.

W trakcie trwania umowy najemca nie spłaca jednak całej wartości auta – właścicielem wciąż jest bowiem firma wynajmująca. Usługa „auta na abonament” niesie za sobą mnóstwo korzyści dla użytkownika – szczególnie oszczędność kosztów oraz czasu. Aby móc wziąć samochód na wynajem długoterminowy, trzeba posiadać stały, potwierdzony dochód i zdolność kredytową. Niezbędne jest również ukończenie 18. roku życia.

Wynajem długoterminowy dla osób fizycznych i przedsiębiorców

Wynajem długoterminowy to forma finansowania dostępna zarówno dla osób, które prowadzą działalność gospodarczą, jak i dla osób fizycznych. Korzystają z niej nie tylko większe biznesy, ale również firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw.

Wynajem długoterminowy samochodów dla osób fizycznych również cieszy się z roku na rok coraz większą popularnością. To szczególnie dobry wybór dla osób, które nie chcą wydawać jednorazowo dużej sumy na zakup samochodu i chciałyby wypróbować różne modele aut, zanim zdecydują się na kupno.

Warto wiedzieć!

Oferta samochodów do wynajmu długoterminowego obejmuje zarówno nowe modele, jak i te kilkuletnie. W przypadku używanych aut na wynajem miesięczna opłata abonamentowa jest dużo niższa.

Korzyści płynące z długoterminowego wynajmu aut

Jedną z największych zalet wynajmu długoterminowego jest oszczędność pieniędzy. Najemca nie tylko nie musi wydawać jednorazowo dużej kwoty, ale również może dopasować opłatę abonamentową do osobistych możliwości. Na jej wysokość wpływa m.in. limit kilometrów, czas trwania umowy czy opłata „na start”.

Warto również wiedzieć, że przedsiębiorcy mogą wliczać miesięczną opłatę abonamentową do kosztów uzyskania przychodu, zmniejszając tym samym wysokość podatku do zapłaty. Długoterminowy wynajem aut zapewnia także przewidywalność kosztów eksploatacji na miesiące do przodu. Gwarantuje on również oszczędność czasu – zwłaszcza jeśli najemca zdecyduje się na rozszerzony pakiet abonamentu. Przykładowo, platforma Automarket.pl oprócz podstawowego pakietu Basic oferuje klientom pakiet Comfort. Obejmuje on nie tylko koszty polisy ubezpieczeniowej, ale również:

  • koszt serwisu w wybranym limicie kilometrów;
  • nieprzewidziane naprawy;
  • przechowywanie, wymianę oraz serwis opon;
  • samochód zastępczy na czas naprawy auta po szkodzie komunikacyjnej;
  • koordynację likwidacji szkód i wsparcie kontaktu z ubezpieczycielem.

Dzięki temu użytkownik samochodu nie musi zajmować się przeglądami i naprawami ani pamiętać o terminach – to obowiązki firmy wynajmującej. Nie bez powodu na wynajem decydują się szczególnie przedsiębiorcy operujący dużą flotą samochodów. Co więcej, abonament umożliwia jazdę różnymi ciekawymi modelami bez konieczności ich zakupu. To także doskonała opcja dla osób, którym zależy na aucie na krótszy okres – np. rok lub dwa lata. Oferta firm wynajmujących jest obecnie tak szeroka, że znalezienie odpowiedniego modelu nie stanowi problemu. Dostępne są zarówno kompaktowe samochody osobowe, modele dla rodzin i auta klasy premium, jak również praktyczne pojazdy dostawcze idealne dla firm.

Jak informuje Polski Związek Wynajmu i Leasingu Pojazdów, na wynajem długoterminowy decyduje się już co trzeci polski przedsiębiorca, który nabywa nowe samochody. Jeśli i Ty poszukujesz auta na abonament do swojej firmy lub użytku prywatnego, sprawdź oferty w sieci i zacznij korzystać z wymarzonego modelu, oszczędzając czas i koszty.

Najczęściej czytane

Wybuch gazu w bloku na I piętrze. Z mieszkania wypadło okno i część ściany

Na osiedlu ul. Stacyjna w Garwolinie w bloku na...

Łuków: Nie żyje adwokat Łukasz Jończyk. Trwa zbiórka na pomoc rodzinie

Łukasz Jończyk zginął 10 lipca w wypadku drogowym. Tego...

Samochód przewrócił się na dach, a drugi na bok

12 lipca po godz. 17 policjanci otrzymali zgłoszenie o...

Siedlce: Upadek z wysokości

Podczas prac budowlanych przy ul. Konarskiego w Siedlcach doszło...

Zostawiła gotujące się jedzenie na kuchence. Interweniowali strażacy

Wczoraj (16 lipca) w jednym z mieszkań przy ul....

Wypadek w Czepielinie (aktualizacja)

Po godz. 15 w Czepielinie (gm. Mordy) doszło do zderzenia dwóch samochodów.

Najczęściej komentowane

Najnowsze informacje