REKLAMA
21.8 C
Siedlce
Reklama

Gdzie pojechać z dzieckiem? 5 pomysłów na rodzinną wycieczkę w centralnej Polsce

Mieszkasz w Warszawie, Łodzi lub okolicy i szukasz pomysłu jak oderwać dziecko od komputera? Zastanawiasz się jakie miejsce wybrać na jednodniową wycieczkę, ale nie wiesz czy Twojemu dziecku spodoba się cel podróży? Podajemy pięć pomysłów na rodzinną wycieczkę, które sprawdzą się w stu procentach – zadowoleni będą i dzieci i rodzice.

Jeżeli mieszkasz w centralnej Polsce i zastanawiasz się jakie atrakcje dla dzieci ma do zaoferowania ten region to sprawdź nasze poniższe propozycje. Znajdziesz tu propozycje dla osób, które chcą chociaż na jeden dzień oderwać się od wielkomiejskiego zgiełku i zadają sobie pytanie “dokąd pojechać?” Są to propozycje na wycieczki raczej jednodniowe – miejsca te są oddalone maksymalnie 1,5 godz. jazdy samochodem od Warszawy i mniej niż godzinę od Łodzi.

Kopalnia soli w Kłodawie – rodzinne zwiedzanie 600 metrów pod ziemią

Wciąż mało znanym faktem jest to, że kopalnia w Kłodawie jest największą czynną kopalnią soli w Polsce oraz najgłębiej położoną trasą turystyczną w kraju. Kłodawska kopalnia jest młodsza, ale wielokrotnie większa niż bardziej znane kopalnie w Bochni i Wieliczce. Trasa turystyczna jest z kolei położona 600 metrów pod ziemią. Dla porównania trasa w Wieliczce znajduje się ok. 100 m, a w Bochni ok. 200 m pod ziemią. W kłodawskiej kopalni można zapoznać się z geologicznymi uwarunkowaniami centralnej Polski, poznać historię obiektu i techniki wydobycia soli, a nawet zobaczyć prawdziwe funkcjonowanie zakładu. Kopalnia jest bowiem wciąż funkcjonującym miejscem pracy górników.

ZOO Safari Borysew – oko w oko z białym lwem

ZOO w Borysewie znajduje się około 2 km od centrum Poddębic. O wyjątkowości tego ogrodu zoologicznego świadczy możliwość zobaczenia wielu egzotycznych gatunków zwierząt. Dzięki przeszklonym ścianom wybiegów można dosłownie stanąć oko w oko z bardzo rzadko spotykanymi gatunkami zwierząt z wyjątkowymi cechami osobniczymi. Zobaczymy tutaj np. białego tygrysa bengalskiego, białego lwa afrykańskiego, psa dingo czy popularną ostatnio i bardzo “memiczną” kapibarę. 

Rogów – jedyna taka podróż kolejką

Gratka nie tylko dla miłośników kolei. Kolejka wąskotorowa z Rogowa do Jeżowa kursuje w wybrane dni w okresie letnim (w ostatnim czasie również w okresie ferii zimowych) i odbywa się zabytkowym składem złożonym z parowozu wąskotorowego i wagonów osobowych. Rogów można odwiedzić też w dni, w które kolejka nie kursuje, ponieważ dodatkowo możemy tam zwiedzić stworzony społecznie skansen kolei wąskotorowych z ekspozycją zabytkowych wagonów i lokomotyw. A jeżeli jeszcze będzie Wam mało atrakcji to zaprasza również słynne rogowskie arboretum. Jest to jedna z największych i najcenniejszych kolekcji dendrologicznych w Polsce. Zobaczymy tam sprowadzone z zagranicy bambusy, cedry libańskie czy jodły kalifornijskie.

Bełchatów – poczuj moc na wystawie PGE Giganty Mocy

Bełchatów nierozerwalnie kojarzy się z energią. Tutaj znajdują się największa w Europie elektrownia węglowa oraz “największa dziura w Europie” – kopalnia węgla brunatnego “Bełchatów”. Ale znajdziecie tu również miejsce dedykowane najmłodszym. Wystawa PGE Giganty Mocy to interaktywna ekspozycja, która w atrakcyjny, multimedialny sposób przybliża proces wytwarzania energii elektrycznej. Wystawa uczy, bawi i pozwala rozwijać wyobraźnię. Dedykowana jest w zasadzie każdej grupie wiekowej: najmłodszym, uczniom szkół podstawowych, ponadpodstawowych, ale również dorosłym. 

Mandoria – zabawa dla całej rodziny

Na koniec przedstawiamy Wam największy w Polsce całoroczny park rozrywki. Mandoria Miasto Przygód to znajdujący się w Rzgowie, w pełni zadaszony rodzinny park rozrywki. A jaki jest pomysł na park? Unikatowy. Odwiedzając Mandorię przeniesiemy się bowiem do renesansowego miasta handlowego. Oprócz karuzel, labiryntów, zjeżdżalni i największego w Polsce roller coastera pod dachem, możemy w Mandorii skorzystać z łódek. Tak, prawdziwych łódek pływających po prawdziwej wodzie. W zadaszonym budynku!

Najczęściej czytane

Rudka: Kolejna Perła Mazowsza (zdjęcia)

Zakończyła się modernizacja ponad 100-letniego zabytkowego budynku głównego szpitala w Rudce.

Zjazd absolwentów w siedleckim “Elektryku”

W siedleckim Elektryku, czyli Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1...

Szczur na balkonie

Mieszkanka jednego z bloków na osiedlu Romanówka w Siedlcach...

Na DK nr 2 ciężarówka uderzyła w drzewo

Ok. godz. 19.30 na drodze krajowej nr 2 w miejscowości Sionna doszło do zdarzenia drogowego z udziałem tira.

Samochód uderzył w rowerzystę na rondzie w Łukowie. 65-latek ciężko ranny (film)

Na rondzie w Łukowie (Aleja Kaczorowskiego) doszło do potrącenia 65-letniego rowerzysty przez kierującego samochodem osobowym. Wypadek został zarejestrowany przez kamerę miejskiego monitoringu.

Zaprezentowali się Bezpartyjni Samorządowcy. Na czele listy siedlecka radna Monika Polak (zdjęcia)

Przed Urzędem Miasta Siedlce odbyła się konferencja prasowa Komitetu Wyborczego Bezpartyjni Samorządowcy. Zaprezentowali się kandydaci, którzy w zbliżających się wyborach do Sejmu startują w siedlecko-ostrołęckim okręgu. Na czele listy znalazła się radna z ramienia Bezpartyjnych Siedlec Monika Polak.

Najczęściej komentowane

Najnowsze informacje