REKLAMA
25.5 C
Siedlce
Reklama

Gdzie pojechać z dzieckiem? 5 pomysłów na rodzinną wycieczkę w centralnej Polsce

Mieszkasz w Warszawie, Łodzi lub okolicy i szukasz pomysłu jak oderwać dziecko od komputera? Zastanawiasz się jakie miejsce wybrać na jednodniową wycieczkę, ale nie wiesz czy Twojemu dziecku spodoba się cel podróży? Podajemy pięć pomysłów na rodzinną wycieczkę, które sprawdzą się w stu procentach – zadowoleni będą i dzieci i rodzice.

Jeżeli mieszkasz w centralnej Polsce i zastanawiasz się jakie atrakcje dla dzieci ma do zaoferowania ten region to sprawdź nasze poniższe propozycje. Znajdziesz tu propozycje dla osób, które chcą chociaż na jeden dzień oderwać się od wielkomiejskiego zgiełku i zadają sobie pytanie “dokąd pojechać?” Są to propozycje na wycieczki raczej jednodniowe – miejsca te są oddalone maksymalnie 1,5 godz. jazdy samochodem od Warszawy i mniej niż godzinę od Łodzi.

Kopalnia soli w Kłodawie – rodzinne zwiedzanie 600 metrów pod ziemią

Wciąż mało znanym faktem jest to, że kopalnia w Kłodawie jest największą czynną kopalnią soli w Polsce oraz najgłębiej położoną trasą turystyczną w kraju. Kłodawska kopalnia jest młodsza, ale wielokrotnie większa niż bardziej znane kopalnie w Bochni i Wieliczce. Trasa turystyczna jest z kolei położona 600 metrów pod ziemią. Dla porównania trasa w Wieliczce znajduje się ok. 100 m, a w Bochni ok. 200 m pod ziemią. W kłodawskiej kopalni można zapoznać się z geologicznymi uwarunkowaniami centralnej Polski, poznać historię obiektu i techniki wydobycia soli, a nawet zobaczyć prawdziwe funkcjonowanie zakładu. Kopalnia jest bowiem wciąż funkcjonującym miejscem pracy górników.

ZOO Safari Borysew – oko w oko z białym lwem

ZOO w Borysewie znajduje się około 2 km od centrum Poddębic. O wyjątkowości tego ogrodu zoologicznego świadczy możliwość zobaczenia wielu egzotycznych gatunków zwierząt. Dzięki przeszklonym ścianom wybiegów można dosłownie stanąć oko w oko z bardzo rzadko spotykanymi gatunkami zwierząt z wyjątkowymi cechami osobniczymi. Zobaczymy tutaj np. białego tygrysa bengalskiego, białego lwa afrykańskiego, psa dingo czy popularną ostatnio i bardzo “memiczną” kapibarę. 

Rogów – jedyna taka podróż kolejką

Gratka nie tylko dla miłośników kolei. Kolejka wąskotorowa z Rogowa do Jeżowa kursuje w wybrane dni w okresie letnim (w ostatnim czasie również w okresie ferii zimowych) i odbywa się zabytkowym składem złożonym z parowozu wąskotorowego i wagonów osobowych. Rogów można odwiedzić też w dni, w które kolejka nie kursuje, ponieważ dodatkowo możemy tam zwiedzić stworzony społecznie skansen kolei wąskotorowych z ekspozycją zabytkowych wagonów i lokomotyw. A jeżeli jeszcze będzie Wam mało atrakcji to zaprasza również słynne rogowskie arboretum. Jest to jedna z największych i najcenniejszych kolekcji dendrologicznych w Polsce. Zobaczymy tam sprowadzone z zagranicy bambusy, cedry libańskie czy jodły kalifornijskie.

Bełchatów – poczuj moc na wystawie PGE Giganty Mocy

Bełchatów nierozerwalnie kojarzy się z energią. Tutaj znajdują się największa w Europie elektrownia węglowa oraz “największa dziura w Europie” – kopalnia węgla brunatnego “Bełchatów”. Ale znajdziecie tu również miejsce dedykowane najmłodszym. Wystawa PGE Giganty Mocy to interaktywna ekspozycja, która w atrakcyjny, multimedialny sposób przybliża proces wytwarzania energii elektrycznej. Wystawa uczy, bawi i pozwala rozwijać wyobraźnię. Dedykowana jest w zasadzie każdej grupie wiekowej: najmłodszym, uczniom szkół podstawowych, ponadpodstawowych, ale również dorosłym. 

Mandoria – zabawa dla całej rodziny

Na koniec przedstawiamy Wam największy w Polsce całoroczny park rozrywki. Mandoria Miasto Przygód to znajdujący się w Rzgowie, w pełni zadaszony rodzinny park rozrywki. A jaki jest pomysł na park? Unikatowy. Odwiedzając Mandorię przeniesiemy się bowiem do renesansowego miasta handlowego. Oprócz karuzel, labiryntów, zjeżdżalni i największego w Polsce roller coastera pod dachem, możemy w Mandorii skorzystać z łódek. Tak, prawdziwych łódek pływających po prawdziwej wodzie. W zadaszonym budynku!

Najczęściej czytane

Zderzenie samochodu osobowego z motocyklem

Po godz. 17 na ul. Drobika samochód osobowy zderzył się z motocyklem.

Śmiertelne zderzenie w Mlęcinie (aktualizacja)

18 czerwca ok. godz. 18 w miejscowości Mlęcin na skrzyżowaniu drogi powiatowej 2212W Jakubów-Dobre z drogą gminną doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych.

Społem PSS w Siedlcach buduje bloki…

Wielu siedlczan zastanawia się, co powstanie w miejscu budynków handlowych i przystanku dla busów przy ul. Sienkiewicza, nieopodal ronda św. Andrzeja Boboli. Już wiemy! Inwestor PSS Społem planuje wybudować w tym miejscu budynek mieszkalno-usługowy.

Zderzenie ciężarówki z samochodem osobowym. Jedna osoba nie żyje (aktualizacja)

Przed godz. 14 na lokalnej drodze przy S17 doszło do tragicznego zderzenia.

Pani Kazimiera Krzymowska ma 100 lat (zdjęcia+filmy)

Recepta na długowieczność? – Moja dewiza to nie przejadać się i pracować. Po pracy jest miły wypoczynek. Jak nic się nie robi, to jest ogromna nuda.

W weekend utrudnienia w ruchu z powodu imprez

Od 20 do 24 czerwca zostanie zamknięta ul. Wiszniewskiego.

Najczęściej komentowane

Najnowsze informacje