REKLAMA
20 C
Siedlce
Reklama

Aparat słuchowy kontra wzmacniacz słuchu

Szukając sposobu na rozwiązanie problemu z niedosłuchem, wpadają nam w ręce różne “cudowne” środki. Zaczynając od olejków makromolekularnych, biometrycznych plastrów, mini urządzeń, które “uzdrawiają nasz słuch w 3 minuty”, kończąc na (bardzo podobnych z wyglądu do aparatów słuchowych) wzmacniaczach słuchu. Wszystko to jest bardzo rzetelnie poparte pseudonaukową nowomową “profesorów”, którzy w rzeczywistości nie istnieją.

Dlaczego wzmacniacz słuchu to zły pomysł?

Spotykamy się z kolejną metoda oszukiwania seniorów (i nie tylko) z niedosłuchem przez nierzetelne reklamy, fake newsy oraz fałszywych lekarzy, którzy proponują cudowne środki na uzdrowienie bądź poprawę słuchu. Kuszą one niską ceną, a przede wszystkim 100-procentową skutecznością działania. Musimy sobie jednak uświadomić, że to nie wyjdzie nam na zdrowie –  niedosłuch się bowiem pogłębi. W rezultacie będziemy czuć się oszukani i sfrustrowani oraz stracimy wiarę w sprawdzone metody.

Często widujemy w sklepach sieciowych wzmacniacze słuchu, do używania których nie trzeba badać słuchu ani ustawiać urządzenia – wystarczy tylko założyć na ucho i już, “działa”. Od tego momentu zaczynają się jednak problemy, ponieważ to urządzenie wypada nam z ucha (albo wcale do niego nie wchodzi) i wzmacnia wszystkie dźwięki jednakowo je niszcząc. W konsekwencji może pogorszyć nasz słuch lub go uszkodzić. 

Aparaty słuchowe Siedlce

Co nam pozostaje w takiej sytuacji? Wizyta u specjalisty poparta badaniami i rozmową, podczas której świadomie wybierzemy indywidualny model swojego aparatu słuchowego, który jest ustawiany komputerowo i dopasowany do audiogramu (czyli badania słuchu). Aparaty słuchowe są konstruowane w taki sposób, aby naśladowały pracę zdrowego ucha np. wycinając hałas lub podbijając mowę, chroniąc nasz słuch przed nagłymi głośnymi dźwiękami. Nie mają przy tym wpływu na pracę innych urządzeń elektrycznych np. rozrusznika. Osoba, która korzysta z aparatów słuchowych (zakładając je codziennie) zapobiega pogłębianiu niedosłuchu, poprawia koncentrację i podnosi swoją samoocenę, a co za tym idzie – samopoczucie.

Reasumując, walka z niedosłuchem musi opierać się na sprawdzonych i uzasadnionych medycznie rozwiązaniach. Jedyną słuszną opcją są odpowiednio dobrane aparaty słuchowe. Siedlce i okolice – w przypadku doboru urządzenia oraz przeprowadzenia niezbędnych badań słuchu korzystać należy jedynie z pomocy profesjonalnego protetyka słuchu. Jego usługi oferuje gabinet protetyczny ABC Słuchu w Siedlcach.

Pamiętajmy, że nie warto kierować swojego zainteresowania na tanie wzmacniacze i inne “cudowne wynalazki”, które mogą pogłębić nasze dolegliwości!

Najczęściej czytane

Listonosze w Siedlcach: – Zarabiamy poniżej najniższej krajowej

W całej Polsce do 10.00 trwa strajk ostrzegawczy pracowników Poczty Polskiej.

Hapunowicz: – Nie chciałem upokorzyć pani Komar

Prezydent Siedlec odniósł się do emocji wywołanych przez odwołanie prezes PEC-u.

Siedlce: starosta Tchórzewski przewodniczącym rady nadzorczej PEC

Pod rządami Tomasza Hapunowicza siedleckie Przedsiębiorstwo Energetyczne zyskało nie tylko nowego prezesa.

Wypadek śmiertelny na DK2 (aktualizacja)

Na drodze krajowej nr 2 zderzyły się dwa samochody osobowe.

Siedlecki Budżet Obywatelski rozstrzygnięty! które projekty zostaną zrealizowane?

21 projektów będzie zrealizowanych w ramach najnowszej edycji Budżetu Obywatelskiego w Siedlcach.

Zderzenie w Wiśniewie

W Wiśniewie zderzyły się dwa samochody osobowe. Jeden z nich się zapalił.

Najczęściej komentowane