REKLAMA
-2.9 C
Siedlce
Reklama

Projekt Przekroczyć siebie. Dzisiaj rusza druga część spotkań

Projekt przekroczyć siebie to cykl wykładów otwartych, skierowanych do ogółu wierzących, wątpiących, poszukujących, zarówno do ludzi młodych, jak i starszych.

– Chcemy w ten sposób podjąć się systematycznej comiesięcznej formacji ludzi wierzących oraz wspierać poszukujących i stawiających pytania dotyczące istoty ludzkiej, sensu istnienia świata i człowieka oraz miejsca Kościoła w życiu człowieka – mówi ks. Radek Piotrowski z Fundacji Nieprzeciętni. –  W pierwszym roku naszego projektu poruszaliśmy tematy ściśle teologiczne. Tytuł pierwszej części projektu to „Zrodzeni w sercu Boga”. Kolejna II edycja projektu rusza w październiku pt. „Dać dzieciom korzenie i skrzydła”. Będą to 4 spotkania. Chcemy podczas nich poruszać tematykę wychowania dzieci i młodzieży, problemów dotyczących komunikacji pomiędzy dziećmi a rodzicami, młodymi a dorosłymi oraz problemu depresji uzależnień.

Spotkania odbywają się w auli I Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Siedlcach. To forma prelekcji oraz dyskusji prelegenta z publicznością.

Projekt połączony jest z Warsztatami Wychowania Chrześcijańskiego.

Organizatorami spotkań są: Fundacja Nieprzeciętni, Centrum Duszpasterstwa Młodzieży, Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Siedleckiej i Warsztaty Wychowania Chrześcijańskiego.

Pierwsze spotkanie odbędzie się 3 października o godz. 19. Poprowadzi go Marta Czajczyńska z tematem: Czym jest wychowanie i jak wychowywać?

Marta Czajczyńska Filolog, certyfikowany terapeuta w specjalizacji psychoterapii integralnej ukierunkowanej na sens i wartości, wychowawca, oligofrenopedagog, socjoterapeutka, mediator, doradca rodzinny. Prowadzi spotkania i warsztaty dla narzeczonych, treningi komunikacyjno-mediacyjne i warsztaty daamowe dla  nauczycieli. Jest mediatorem, doradcą rodzinnym i interwentem w  Stowarzyszeniu Mediatorów Pactus. Prowadzi spotkania poradnicze dla osób potrzebujących wsparcia i będących w kryzysie. Jest członkiem Instytutu Tolerancji, Łódzkiej Akademii Dramy i Stowarzyszenia Mediatorów PACTUS. Członkini Instytutu Tolerancji działającego na rzecz dialogu międzyreligijnego, wiceprezes Łódzkiej Akademii Dramy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najczęściej czytane

Rolnik szuka żony – Sara pokazała Arturowi Siedlce

W najnowszym odcinku 10. sezonu programu randkowego TVP 1 „Rolnik szuka żony” pokazane zostały Siedlce. Stało się tak, gdyż jedna z bohaterek telewizyjnego show - Sara, która została wybrana przez rolnika Artura na swoja partnerkę, jest siedlczanką.

Budowa zachodniej obwodnicy Siedlec nie została zapomniana. Prace mogą ruszyć już w 2025 roku

Słynny program budowy 100 obwodnic został ogłoszony w lutym 2020 roku, a więc już dość dawno. Dosłownie rzutem na taśmę, dzięki zaangażowaniu posła Krzysztofa Tchórzewskiego, do projektu dopisano też budowę obwodnicy Siedlec.

Dominik Szymański z Siedlec zwycięzcą „Top Model”.

Profesjonalnie pozował do zdjęć. Zrobił świetne wrażenie. Jurorzy byli...

Za tyle, co rolnik dostaje za litr mleka, nie kupiłby nawet butelki wody. „Przyszłości to w krowach nie ma”

- Te krowy to już synowi przekazałem, niech on się teraz z tym męczy - mówi rolnik z gminy Mokobody.

Władysław Grochowski kupił ponad 10-hektarową nieruchomość w Warszawie za 60 mln zł

Spółka ARCHE, na czele której stoi Władysław Grochowski sfinalizowała jedną z większych w ostatnim czasie transakcji na rynku nieruchomości.

Pożar na ul. Pułaskiego

W nocy z 26 na 27 listopada doszło do pożaru pustostanu przy ul. Pułaskiego w Siedlcach.

Najczęściej komentowane

Najnowsze informacje