reklama

Julita Łubianka i Nugat mistrzami Europy

Siedlce

Paweł Świerczewski 2022-11-14 15:09:24 liczba odsłon: 921
Julita Łubianka i Nugat w akcji fot. Zuzanna Pająk

Julita Łubianka i Nugat w akcji fot. Zuzanna Pająk

Mieszkanka Teodorowa, w gminie Skórzec Julita Łubianka odniosła kolejny sukces w sportach psich zaprzęgów.

reklama

Wzięła udział w Mistrzostwach Europy IFSS (International Federation of Sleddog Sports), zorganizowanych w niemieckiej miejscowości Leipa. Wspólnie ze swoim psem - Nugatem wystartowała w kategorii scooter (pies jest przyczepiony do hulajnogi). Julita i Nugat okazali się najszybszym duetem, osiagając nad rywalami 11 sekund przewagi. 

- Droga do tego celu była wyboista. Niezliczone treningi moje i psów, całe życie podporządkowane tej pasji. Częste wstawanie przed świtem, by treningi psów obywały się w odpowiednich warunkach atmosferycznych. Moje treningi robione tuż przed snem... W końcu muszę też normalnie pracować, niestety na sport nie mam całego dnia. Zawsze uważałam, że żeby coś osiągnąć, trzeba coś poświęcić. Opłaciło się! - skomentowała swój sukces nasza sportsmenka. 

Na drugim miejscu uplasowała się Czeszka Simona Pischeková , na trzecim Słowaczka Marianna Kotuliaková.

Julita jest zawodniczką klubu KSPZ Grey,  na co dzień pracuje jako programista obrabiarek sterowanych numerycznie w siedleckim Bozamecie, a swoje treningi z Nugatem i resztą psów, odbywa w lesie na Sekule i w Lipniaku.

Zdjęcie: Zuzanna Pająk

Komentarze (2)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

• najstarsze

• najnowsze

• popularne

reklama
reklama
Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.