reklama

W Cafe Fryderyk wystawa obrazów Tomasza Stańczuka. W abstrakcji każdy zobaczy to, co chce

Siedlce

Mariola Zaczyńska 2022-08-18 12:56:16 liczba odsłon: 12024

fot. MZ

Marzył o architekturze, poszedł na AWF. Ale aktywność fizyczna nie stłumiła wrażliwości artystycznej. Po 30 latach dbania o formę innych pokazał, co tak naprawdę mu w duszy gra. W Cafe Fryderyk (park handlowy Arche przy ul. Brzeskiej w Siedlcach) możemy do końca sierpnia oglądać obrazy Tomasza Stańczuka.

reklama

- Dobrze się bawiłem, gdy je malowałem - powiedział o swoich obrazach na otwarciu wystawy.

I to się czuje. Tomasz Stańczuk przyznaje, że pasji oddał się w całości podczas pandemii. Przypomina, jak trudny to był czas, gdy szkoły zamknięto, a ludzie musieli przymusowo siedzieć w czterech ścianach. On, przywykły do aktywnego stylu życia - w końcu 30 lat nauki wychowania fizycznego robi swoje - poczuł, że jest na krawędzi wytrzymałości. Wyciągnął farby, sztalugi...

- Tomek jest w duszy artystą - mówi o nim małżonka. - Robił już przepiękne witraże, rzeźbił, a jakie zegary stworzył!

Tym razem sięgnął po farby i zaczął eksperymentować.

- Zobaczyłem, że mogę kłaść farbę nie tylko pędzlem, ale też szpachelką, palcami... Efekt podobał mi się - wspomina.

Jego pierwszą recenzentką jest żona. - Ma świetne oko, polegam na niej. Czasem pokrzykuje: „Zostaw, nie poprawiaj, bo jest dobrze!”. I ma rację. A ja jeszcze coś kombinuję niepotrzebnie. Ale w drugą stronę też powie szczerze: „Nad tym to jeszcze popracuj”. Żona jest moją inspiracją - przyznaje.

Czym jest dla niego malarstwo? Formą odreagowania, miłego spędzania czasu. Lubi abstrakcję, bo każdy może w niej zobaczyć to, co chce, każdy co innego.

Tomasz Stańczuk pracuje w siedleckiej „Jedenastce”. Ma poczucie humoru i lubi ludzi. Na wernisaż wystawy jego malarstwa przyszło spore grono sympatyków. Jedne z obrazów od razu zlicytowano na rzecz Fundacji Leny Grochowskiej. (MZ)

Komentarze (3)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

• najstarsze

• najnowsze

• popularne

reklama
reklama
Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.