reklama

Znamy laureatów Kulturomaniaka

Mińsk Mazowiecki, Mrozy

Tomasz Markiewicz 2022-05-25 09:46:40 liczba odsłon: 567
Patronat
TS
kategoria szkoły średnie i dorośli - plastyka  I miejsce - Karolina Olińska - Wola Rafałowska - Nagroda Burmistrza Mrozów.

kategoria szkoły średnie i dorośli - plastyka I miejsce - Karolina Olińska - Wola Rafałowska - Nagroda Burmistrza Mrozów.

Gminne Centrum Kultury w Mrozach podsumowało XVI edycję Wojewódzkiego Przeglądu Twórczości Artystycznej „Kulturomaniak”.

reklama

Po dwóch edycjach „pandemicznych”, które polegały na całkowitym lub częściowym przeniesieniu przesłuchań konkursowych do internetu, w tym roku wszystkie występy odbyły się na żywo” z udziałem publiczności - informuje Mirosław Borczyński - dyrektor GCK.

Przesłuchania konkursowe w kategoriach śpiew i teatr odbyły się w sali widowiskowej GCK w Mrozach, a przesłuchania w kategorii taniec po raz pierwszy w hali sportowej Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mrozach, co umożliwiło  uczestnictwo w przeglądzie większym formacjom tanecznym.

Wszyscy uczestnicy przeglądu otrzymali pamiątkowe gadżety  ( w tym roku będą to przypinki wykonane według nagrodzonych projektów w części plastycznej konkursu), a laureaci atrakcyjne nagrody.

Jedną z nagród specjalnych w kategorii „śpiew” tradycyjnie już będzie wspólny występ 12 czerwca z gwiazdą Dni Mrozów - Haliną Mlynkową. Finał przeglądu odbył się 22 maja.

Jako pierwszy roztrzygnięto konkurs w kategorii plastyka. Jury wybrało w sumie 20 prac spośród 73 zgłoszeń. W kategorii przedszkola i kl. 0 - miejsce I zajęła Michalina Słomczyńska (Niepubliczne Przedszkole Akademia Smyka w Siennicy), w kategorii kl. I-III Amelia Wójcik (Okuniew), w kategorii kl. IV-VI Jakub Tomasik (Szkoła Podstawowa nr 4 im. Powstańców Styczniowych w Mińsku Mazowieckim), w kategorii klas VIII-VIII: Malwina Malesa (Szkoła Podstawowa nr 2 w Mrozach), a w kategorii szkoły średnie i dorośli najlepsza okazała się praca Karoliny Olińskiej (Wola Rafałowska). Nagrodę burmistrza Mrozów (dla najwyżej ocenionej pracy z gminy Mrozy) otrzymały Malwina Malesa i Karolina Olińska.

 

Kategoria: ŚPIEW
przedszkola i klasy „0”
I miejsce - Marcelina Duda z „Vocalmania” Studium Wokalnego Marceliny Woźnej w Otwocku za utwór
„W czasie deszczu dzieci się nudzą”; opiekun artystyczny: Piotr Zubek
II miejsce - Marcin Długaszek z Kałuszyna za utwór „Tyś mnie oszukała”; opiekun artystyczny:
Marcin Zadronecki
III miejsce - Zofia Ołtarzewska ze Studia Piosenki METRO w Sokołowie Podlaskim za utwór
„Kaziu, zakochaj się”; opiekunowie artystyczni: Alicja i Michał Ostromeccy
wyróżnienie - Róża Szymańska z Przedszkola Niepublicznego „Klub Malucha” w Mińsku Mazowieckim
za utwór „Dziwna chatka”; opiekun artystyczny: Agata Nowicka
wyróżnienie - Natalia Flis z Mrozów za utwór „Jezioro, jezioro”; opiekun artystyczny:
Marcin Zadronecki
szkoły podstawowe kl. I-III
I miejsce - Natasza Sienica ze Szkoły Podstawowej nr 11 im. Jana Pawła II Siedlcach za utwór
„Co się stało z mamą”; opiekun artystyczny: Agnieszka Krusińska
II miejsce - Helena Krysztofiak ze Studia Artystycznego Agaty Struzik-Nawrockiej w Sulejówku za utwór
„Cud w szafie”; opiekun artystyczny: Agata Grześkiewicz
III miejsce - Michał Polkowski z Gminnego Ośrodka Kultury w Ulanie-Majoracie za utwór „Straszydło”;
opiekun artystyczny: Magdalena Dziurdziak
wyróżnienie - Zdolne Dzieci z Gminnego Centrum Kultury im. Heleny Wielobyckiej w Mrozach za utwór
„Jechali baby”; opiekun artystyczny: Marcin Zadronecki
wyróżnienie - Dziecięco-Młodzieżowy Zespół Pieśni i Tańca „Folklorek” z Sochaczewskiego Centrum
Kultury w Sochaczewie za utwór „Krakowiak Kościuszki”; opiekunowie artystyczni: Kinga Przybylska,
Katarzyna Proch
wyróżnienie - Basia Hołda z Warszawy za utwór „Lena len sejala”; opiekun artystyczny: Marcin
Zadronecki

szkoły podstawowe kl. IV-VI
I miejsce - Paulina Ładosz ze Studia Wokalnego „Fever” w Węgrowie za utwór „10 przykazań”; opiekun
artystyczny: Magdalena Hymos-Sulej
II miejsce - Emilia Głodek ze Szkoły Podstawowej im. Bolesława Grudniaka w Trojanowie za utwór
„Czarodziej i ja”; opiekun artystyczny: Magdalena Głodek
III miejsce - Laura Zawadka z Michałowa za utwór „Kolorowy wiatr”; opiekun artystyczny:
Paulina Dorociak-Zawadka
wyróżnienie - Anastazja Korbel z Mrozów za utwór „Lovely”
szkoły podstawowe kl. VII-VIII
I miejsce - Katarzyna Żur z Siedlec za utwór „Get happy”; opiekun artystyczny: Beata Matwiejczyk-Żur
II miejsce - Nikola Kłosowska z Centrum Artystycznego Scena w Sulejówku za utwór „When we were
young”; opiekun artystyczny: Agata Struzik-Nawrocka
III miejsce - Angelika Karwowska z Malcanowa za utwór „Hey Jude”; opiekun artystyczny:
Małgorzata Karwowska
III miejsce - Wiktoria Świerczewska ze Szkoły Podstawowej w Grali Dąbrowiźnie za utwór „Lovely”;
opiekun artystyczny: Ewa Masiak
wyróżnienie - Dominika Składanowska z Węgrowa za utwór „Spirit”; opiekun artystyczny:
Anna Składanowska
wyróżnienie - Zespół Impuls ze Szkoły Podstawowej nr 11 im. Jana Pawła II w Siedlcach za utwór
„The Sound of Silence”; opiekun artystyczny: Iwona Moskwiak
wyróżnienie - Maria Mielczarek ze Szkoły Muzycznej YAMAHA Warszawa Wawer za utwór „Skyfall”;
opiekun artystyczny: Julia Hertmanowska
szkoły średnie i dorośli
I miejsce - Jan Izdebski z Hipolitowa za utwór „Break my heart again”
II miejsce - Natalia Karwowska z Malcanowa za utwór „Hotel Grand”
III miejsce - Alicja Pieńkosz ze Szkoły Musicalowej B&B w Warszawie za utwór „Stone Cold”;
opiekun artystyczny: Anna Butkiewicz
III miejsce - Jan Kraska ze Studia Piosenki METRO w Sokołowie Podlaskim za utwór „Tnę, tnę”;
opiekunowie artystyczni: Alicja i Michał Ostromeccy
wyróżnienie - Justyna Bujalska ze Studia Piosenki METRO w Sokołowie Podlaskim za utwór „Dream
a little dream of me”; opiekunowie artystyczni: Alicja i Michał Ostromeccy
wyróżnienie - Amelia Kaczmarczyk z „Vocalmania” Studium Wokalnego Marceliny Woźnej w Otwocku
za utwór „Luna srebrnooka”; opiekun artystyczny: Blanka Budnicka
wyróżnienie - Dominika Ratyńska i Paweł Żak z Mińska Mazowieckiego za utwór „Chwila”

zespoły
nagroda specjalna - Zespół Ludowy Cegłowianie z Gminnej Biblioteki Publicznej – Kulturoteka
w Cegłowie za utwór „Od wschodu słoneczka”; opiekun artystyczny: Anna Tarczyńska
wyróżnienie - Zakrze śpiewa z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Mordach za utwór „Dla Ciebie
Marysiu”; opiekun artystyczny: Danuta Szymańska
wyróżnienie - Śpiewamy Razem ze Stowarzyszenia „Radość Trzeciego Wieku” w Mińsku Mazowieckim
za utwór „Tycha woda”; opiekun artystyczny: Monika Pszkit
Nagroda za najlepszy występ z akompaniamentem instrumentalnym na żywo
Marcin Zadronecki – opiekun artystyczny laureatów:
• Zdolne Dzieci z Gminnego Centrum Kultury im. Heleny Wielobyckiej w Mrozach
• Natalia Flis z Mrozów
• Marcin Długaszek z Kałuszyna
• Basia Hołda z Warszawy
Wspólny występ z gwiazdą Dni Mrozów - Haliną Mlynkovą
Katarzyna Żur z Siedlec
Nagroda Burmistrza Mrozów
Anastazja Korbel z Mrozów za utwór „Lovely”
Zdolne Dzieci z Gminnego Centrum Kultury im. Heleny Wielobyckiej w Mrozach za utwór
„Jechali baby”; opiekun artystyczny: Marcin Zadronecki
Natalia Flis z Mrozów za utwór „Jezioro, jezioro”; opiekun artystyczny: Marcin Zadronecki
Nagroda za najlepszy utwór autorski
Barbara Majewska i Radosław Laskowski ze Starej Niedziałki za utwór „Walczyk”; opiekun artystyczny:
Radosław Laskowski
Kulturomaniak
Paulina Ładosz ze Studia Wokalnego „Fever” w Węgrowie za utwór „10 przykazań”;
opiekun artystyczny: Magdalena Hymos-Sule

Kategoria: TEATR
przedszkola i klasy „0”
I miejsce - Przedszkole Niepubliczne „Klub Malucha” z Mińska Mazowieckiego za spektakl „Calineczka”;
opiekunowie artystyczni: Elżbieta Dębicka, Anna Gadomska
II miejsce - „Piraci” z Przedszkola Miejskiego z Oddziałem Specjalnym i Oddziałem Integracyjnym nr 4
im. Urszuli Smoczyńskiej w Mińsku Mazowieckim za spektakl „Przygoda Bandziorka”;
opiekun artystyczny: Marzena Białek
II miejsce - Funny Kids z Przedszkola Niepublicznego Funny Kids w Mińsku Mazowieckim za spektakl
„Most życzeń”; opiekun artystyczny: Marzena Białek
III miejsce - Domowe Skrzaty z Domowego Przedszkola w Mińsku Mazowieckim za spektakl „Śnieżka
i 7 krasnoludków”; opiekunowie artystyczni: Dorota Wąsowska, Małgorzata Sakowska
wyróżnienie - „Nutki Mi” z Przedszkola Do-Re-Mi w Chrośli za spektakl „Królewna Gburka”;
opiekunowie artystyczni: Magdalena Szwajkowska, Paulina Rzewuska-Korycińska
szkoły podstawowe kl. I-VI
I miejsce - Teatr KSP z Katolickiej Szkoły Podstawowej w Siedlcach za spektakl „Calineczka”;
opiekun artystyczny: Justyna Pieńkowska
II miejsce - Błyskotki z Gminnego Centrum Kultury im. Heleny Wielobyckiej w Mrozach
za spektakl „Być Królewną”; opiekun artystyczny: Katarzyna Wojciechowska
III miejsce – Grupa Teatralna „Mini Kacperek” z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 im. ks. gen.
Stanisława Brzóski w Sokołowie Podlaskim za spektakl „Niewygodny sąsiad”; opiekun artystyczny:
Urszula Danielska
szkoły podstawowe kl. VII-VIII
I miejsce – Grupa Teatralna „Kacperek” z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 im. ks. gen. Stanisława
Brzóski w Sokołowie Podlaskim za spektakl „Nieme kino”; opiekun artystyczny: Urszula Danielska
I miejsce – Amatorska Grupa Teatralna Team-T ze Szkoły Podstawowej w Zamieniu za spektakl
„Gdybym był dorosły”; opiekun artystyczny: Aneta Gut

szkoły średnie i dorośli
I miejsce - Międzypokoleniowy Zespół Razem z Domu Kultury w Kałuszynie za spektakl
Teatr Obrzędowy „Oracyjki, dyngusowanie i wiosny powitanie”; opiekun artystyczny: Teresa Kowalska
II miejsce - Ochocka Scena Młodych z Młodzieżowego Domu Kultury „Ochota” w Warszawie
za spektakl „Biologia”; opiekun artystyczny: Ewa Michałowicz
II miejsce - Scena Seniora z Miejskiego Domu Kultury w Sulejówku za spektakl „Od 1-go września,
czyli okupacja od kuchni. Cytaty”; opiekun artystyczny: Mirosław Kulesza
Nagroda Burmistrza Mrozów
Błyskotki z Gminnego Centrum Kultury im. Heleny Wielobyckiej w Mrozach za spektakl „Być Królewną”;
opiekun artystyczny: Katarzyna Wojciechowska
Kulturomaniak
Henryka Gryz – z Międzypokoleniowego Zespołu Razem z Domu Kultury w Kałuszynie, odtwórczyni roli
gospodyni, sołtysowej w spektaklu Teatr Obrzędowy „Oracyjki, dyngusowanie i wiosny powi

Kategoria: TANIEC
przedszkola i klasy „0”
I miejsce - MW Art Passion w Kołodziążu za układ „Zbudujemy dom”; opiekun artystyczny:
Klaudia Uchmańska
II miejsce - Domowe Skrzaty z Domowego Przedszkola w Mińsku Mazowieckim za układ „Arabskie
opowieści”; opiekun artystyczny: Honorata Grudzień
III miejsce - Kalina z Gminnego Centrum Kultury im. Heleny Wielobyckiej w Mrozach za układ
„Krakowiak”; opiekun artystyczny: Anna Pieniak
wyróżnienie - Funny kids z Przedszkola Niepublicznego Funny Kids w Mińsku Mazowieckim za układ
„Funny pop”; opiekun artystyczny: Paulina Osińska
szkoły podstawowe kl. I-III
I miejsce - Formacja taneczna KSP z Katolickiej Szkoły Podstawowej w Siedlcach za układ „Let’s dance
disco”; opiekunowie artystyczni: Justyna Pieńkowska, Małgorzata Ciuhak
II miejsce - Frajda Kids SP 8 Siedlce ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Siedlcach za układ „W blasku fleszy”;
opiekun artystyczny: Paweł Pasztor
III miejsce - Kalina z Gminnego Centrum Kultury im. Heleny Wielobyckiej w Mrozach za układ
„Polka Warszawska”; opiekun artystyczny: Anna Pieniak
wyróżnienie - MW Art Passion w Kołodziążu za układ „Everything at once”; opiekun artystyczny:
Klaudia Uchmańska
wyróżnienie - Kociaki ze Studia Tańca La Flaca w Mińsku Mazowieckim za układ „Witch lullaby”;
opiekun artystyczny: Małgorzata Karczmarczyk
szkoły podstawowe kl. IV-VI
I miejsce - Mini La Flaca ze Studia Tańca La Flaca w Mińsku Mazowieckim za układ „Todos”;
opiekun artystyczny: Jakub Chocholski
II miejsce - Alicja Chmiel z Ogniska Pracy Pozaszkolnej „70” w Warszawie za układ „Kingdom dance”;
opiekun artystyczny: Agnieszka Penczonek
III miejsce - Indigo Dance Art Mrozy i Cegłów z Gminnego Centrum Kultury im. Heleny Wielobyckiej
w Mrozach i Gminnej Biblioteki Publiczna - Kulturoteka w Cegłowie za układ „Barbie”;
opiekunowie artystyczni: Kaja Pawłowska, Paulina Paździoch
wyróżnienie - OPP „70” Dance Team z Ogniska Pracy Pozaszkolnej „70” w Warszawie za układ
„W plastikowym kosmosie”; opiekun artystyczny: Agnieszka Penczonek

szkoły podstawowe kl. VII-VIII
I miejsce - La Flaca Junior ze Studia Tańca La Flaca w Mińsku Mazowieckim za układ „On Then
and Now”; opiekun artystyczny: Jakub Chocholski
II miejsce - Zespół Taneczny Impress ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika
w Mińsku Mazowieckim za układ „Dziewczyny z drużyny”; opiekun artystyczny: Ola Kłudecka
II miejsce - La Flaca Vibe ze Studia Tańca La Flaca w Mińsku Mazowieckim za układ „Yeah”;
opiekun artystyczny: Filip Ponikiewicz
III miejsce - Zuzanna Jaroszek z Ogniska Pracy Pozaszkolnej „70” w Warszawie za układ „Zdrowie, ile
Cię trzeba cenić”; opiekun artystyczny: Agnieszka Penczonek
wyróżnienie – Girasol ze Studia Tańca La Flaca w Mińsku Mazowieckim za układ „Nie zostawiaj mnie”;
opiekun artystyczny: Anna Mishchenko
szkoły średnie i dorośli
I miejsce - La Flaca ze Studia Tańca La Flaca w Mińsku Mazowieckim za układ „Bacstage Romance”;
opiekun artystyczny: Jakub Chocholski, Aleksandra Borkowska
II miejsce - Kacper Sarna i Inez Smuga ze Studia Tańca La Flaca w Mińsku Mazowieckim za układ
„Shake it”; opiekun artystyczny: Jakub Chocholski, Aleksandra Borkowska
III miejsce - Amelia Figlarowicz z Ogniska Pracy Pozaszkolnej „70” w Warszawie za układ „In the
middle”; opiekun artystyczny: Agnieszka Penczonek
III miejsce - Indigo Dance Art Mrozy z Gminnego Centrum Kultury im. Heleny Wielobyckiej w Mrozach
za układ „Cell Block Tango”; opiekunowie artystyczni: Kaja Pawłowska, Paulina Paździoch
wyróżnienie - Jak nie my to kto ze Stowarzyszenia „Radość Trzeciego Wieku” w Mińsku Mazowieckim
za układ „Żywioł”; opiekun artystyczny: Agnieszka Sawka
Nagroda Burmistrza Mrozów
Kalina z Gminnego Centrum Kultury im. Heleny Wielobyckiej w Mrozach za układ „Krakowiak”; opiekun
artystyczny: Anna Pieniak
Indigo Dance Art Mrozy i Cegłów z Gminnego Centrum Kultury im. Heleny Wielobyckiej w Mrozach
i Gminnej Biblioteki Publiczna - Kulturoteka w Cegłowie za układ „Barbie”; opiekunowie artystyczni:
Kaja Pawłowska, Paulina Paździoch
Kalina z Gminnego Centrum Kultury im. Heleny Wielobyckiej w Mrozach za układ „Polka Warszawska”;
opiekun artystyczny: Anna Pieniak
Indigo Dance Art Mrozy z Gminnego Centrum Kultury im. Heleny Wielobyckiej w Mrozach za układ
„Cell Block Tango”; opiekunowie artystyczni: Kaja Pawłowska, Paulina Paździoch

Kulturomaniak
Jakub Chocholski - opiekun artystyczny laureatów ze Studia Tańca La Flaca w Mińsku Mazowieckim:
• Mini La Flaca
• La Flaca Junior
• La Flaca
• Kacper Sarna i Inez Smuga

Komentarze (0)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

reklama
reklama
Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.