reklama

Siedlecki PEC sprzedał miał węglowy po 264 zł, a niedługo potem kupił miał dużo drożej. Nie przewidzieli krachu

Mazowsze

Justyna Janusz 2022-05-21 08:43:39 liczba odsłon: 5810
Marzena Komar prezes PEC Siedlce

Marzena Komar prezes PEC Siedlce

Radny Krzysztof Chaberski podejrzewał niegospodarność w siedleckiej spółce Przedsiębiorstwo Energetyczne.

reklama

– Miałem informację, że spółka najpierw sprzedała miał węglowy, a potem kupiła nowy za zdecydowanie wyższą cenę. To bardzo niepokojące, szczególnie, że na rynkach energetycznych było widać, jak mocno drożeje gaz. Można więc było przewidzieć, że będziemy musieli korzystać z ogrzewania miałem. Tymczasem go sprzedano, a zaraz potem kupiono, tyle że dużo drożej.

Radny zapytał o to na sesji prezes PEC Marzenę Komar. Dowiedział się od niej, że otrzyma odpowiedź na piśmie.

– Czekałem na pismo kilka tygodni, ale bez skutku. Złożyłem więc oficjalną interpelację, ale nie jestem zadowolony z odpowiedzi. Pani prezes napisała, po ile sprzedawała miał, ale nie podała, za ile go potem kupowała. A ja właśnie o to pytałem. Jestem radnym, a więc działam w imieniu mieszkańców. Skoro spółka jest miejska, to należały mi się konkretne odpowiedzi, ale ich nie dostałem.

TANIO SPRZEDAĆ, DROŻEJ KUPIĆ?

Zostało Ci do przeczytania 81% artykułu

Aby przeczytać całość kup e-wydanie nr 20/2022:

Komentarze (35)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

• najstarsze

• najnowsze

• popularne

reklama

Najnowszy numer 27/2022 w sprzedaży od 2022-07-06.

reklama
Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.