reklama

Nie lubię zmian - Z Mirosławem Andrzejewskim rozmawia Mariola Zaczyńska

Siedlce

Mariola Zaczyńska 2022-02-24 09:22:29 liczba odsłon: 2960
Mirosław Andrzejewski Laureat Złotych Skrzydeł „Tygodnika Siedleckiego” fot. Aga Król

Mirosław Andrzejewski Laureat Złotych Skrzydeł „Tygodnika Siedleckiego” fot. Aga Król

Mirosław Andrzejewski - laureat Złotych Skrzydeł „Tygodnika Siedleckiego”.

reklama

Nauczyciel matematyki, światu znany jako Zbirek, czyli autor satyrycznych rysunków, komentujących rzeczywistość społeczną i polityczną.

O sobie mówisz, że jesteś konserwatystą.

– Czyli nie lubię zmian. Jak wejdę w jedne spodnie, to ciężko je zmienić na inne. Skoro są dobre, to po co je zmieniać?

Istnieje stereotyp konserwatysty jako kogoś pozbawionego poczucia humoru.

– A to nie wiedziałem o tym.

No tak. Taki sztywniak.

– Sztywny jestem, owszem, zwłaszcza w tańcu. Dla mnie to ciężka sprawa, wielki problem.

Taniec?

– Tak. Ktoś kiedyś powiedział, że z imprez najbardziej lubi stypy, bo można się najeść, a tańczyć nie trzeba. Ale znam konserwatystów z poczuciem humoru.

Ty jesteś konserwatystą z poczuciem humoru, nietańczącym...

– Przyznam, że byłem na zajęciach w szkole tańca państwa Jaroszyńskich, polecam, bo nawet mnie nauczyli dwóch, trzech tańców. To była niespodzianka dla moich córek. Zatańczyłem na ich weselach.

Ale piękna niespodzianka! Już to sobie wyobrażam: wstajesz, wchodzisz na parkiet... Córki padły z wrażenia?

– Tak.

Obawiam się, że skradłeś show pannie młodej...

– Nie wiem, ale byłem świeżo po kursie, więc chyba nie było źle.

Zastanawiam się, w jakiej kolejności wymieniłbyś najważniejsze wartości: wolność, praca, miłość, rodzina...

– Miłość na pierwszym miejscu, wolność na drugim, rodzina na trzecim, praca na czwartym.

Miłość Twojego życia to pewnie małżonka.

– Miłością mojego życia jest Pan Bóg. Bo Bóg jest miłością. Ojciec Szustak pięknie powiedział: dla jednych Bóg jest miłością, a dla innych miłość jest bogiem. Mnie odpowiada ta pierwsza interpretacja. Przy tej drugiej jest tak, że dziś 50% małżeństw z miłości kończy się rozwodem.

Wiara jest dla Ciebie tak ważna?

Zostało Ci do przeczytania 64% artykułu

Aby przeczytać całość kup e-wydanie nr 8/2022:

Komentarze (4)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

• najstarsze

• najnowsze

• popularne

reklama
reklama
Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.