reklama

Zbyt wiele wątpliwości

Siedlce

Zbigniew Juśkiewicz 2022-01-20 08:43:50 liczba odsłon: 6975
W takich butach mężczyzna wykonywał swoja pracę

W takich butach mężczyzna wykonywał swoja pracę

- Nie spocznę, dopóki nie wyjaśnię okoliczności, w jakich mój tata poniósł śmierć w pracy - zapewnia syn ofiary.

reklama

Ta praca była ciężka i nie najlepiej płatna, ale pan Paweł wykonywał ją sumiennie. Także tego dnia, 22 grudnia, wyszedł z domu w środku nocy. Nikt nie przypuszczał, że więcej nie wróci. Uległ śmiertelnemu wypadkowi. Syn twierdzi, że w okolicznościach innych, niż przedstawia je pracodawca.

- Po godzinie 8 rano dostałem telefon od kolegi taty z pracy - mówi pan Rafał. - Poruszonym głosem powiedział, że tata miał wypadek w pieczarkarni, około godziny 5.30. Siostra pojechała do szpitala. Dowiedziała się, że tata zmarł około godziny 7.30.

Pan Rafał zaczął zbierać informacje o okolicznościach wypadku. Dowiedział się, że tata spadł z drabiny, ze znacznej wysokości.

- Z tego co wiem, to tata spadł z wysokości około 4 metrów, a może nawet większej, bo hala ma 6 metrów wysokości, a tata spadł z drabiny w czasie wieszania lamp do zabijania owadów. Umieszcza się je pod sufitem. Wieszanie takiej lampy było zresztą prawie codzienną czynnością.

Firma przekazała jednak synowi poszkodowanego inne informacje o wypadku.

- W Wigilię przyjechali do mojego domu właściciel i, zdaje się, dyrektor pieczarkarni - opowiada pan Rafał. - Pytali, czy potrzebna mi jest pomoc przy pogrzebie. Powiedzieli, że tata spadł z wysokości około 1,8 metra. Rozumiem, że przedstawiają wersję wygodną dla siebie, ale dla mnie jest ona niewiarygodna. Ktoś, kto spada z takiej wysokości, nie doznaje śmiertelnych obrażeń.

NIE TO ZDROWIE, NIE TE BUTY

Zostało Ci do przeczytania 80% artykułu

Aby przeczytać całość kup e-wydanie nr 3/2022:

Komentarze (18)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

• najstarsze

• najnowsze

• popularne

reklama
reklama
Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.