reklama

Kto zlecał prace?

Łosice

Milena Celińska 2021-12-04 08:42:36 liczba odsłon: 4174
Janusz Kobyliński fot. MC

Janusz Kobyliński fot. MC

Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Łosicach zwolniony dyscyplinarnie.

reklama

Powodem zwolnienia dyrektora ZDP miało być zlecenie prac łosickiemu przedsiębiorcy bez zamówienia publicznego i drożej niż gdzie indziej.

– Wykryto wiele nieprawidłowości, które stanowią podejrzenie przestępstwa korupcyjnego. Powiadomiliśmy prokuraturę – mówi starosta łosicki Janusz Kobyliński.

Konflikt zaczął się od momentu, gdy dyrektor ZDP przedstawił staroście kosztorys na remont drogi powiatowej od Woźnik do Nowosielca. Janusz Kobyliński nie krył zdziwienia.

– Byłem zdziwiony wysokością tych kosztów. Wiem, ile kosztuje tona destruktu, który kładzie się na drodze – mówi starosta.

Wezwał dyrektora na rozmowę.

– Stanowczo i wyraźnie powiedziałem, że za takie pieniądze droga nie będzie robiona.

Doszło wtedy do ostrej wymiany zdań, po której dyrektor złożył skargę na starostę, że podnosił głos, a nawet miał zamiar go uderzyć (pisaliśmy o tym w poprzednim numerze „TS”).

BEZ OGŁOSZEŃ I ZA DROGO?

Zostało Ci do przeczytania 82% artykułu

Aby przeczytać całość kup e-wydanie nr 48/2021:

Komentarze (5)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

• najstarsze

• najnowsze

• popularne

reklama
Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.