reklama

Już w najbliższą niedzielę... Pobiegną przez Platerów

Łosice, Platerów

Milena Celińska 2021-09-30 13:41:42 liczba odsłon: 1077

To już X edycja akcji „Biegiem przez Platerów”. Impreza wraca po dwóch latach przerwy. Pomysłodawcą i przez wiele lat organizatorem imprezy był Michał Michaluk, obecnie wicestarosta łosicki.

reklama

- Wszystko zaczęło się 12 lat temu. Pracowałem wtedy jako nauczyciel wychowania fizycznego. Ze znajomymi pomyśleliśmy, żeby zrobić u nas taką imprezę - wspomina dziś.

W 2009 roku w Platerowie odbył się bieg w ramach ogólnopolskiej akcji „Polska Biega”.

- Kolejne dwie, może trzy edycje prowadziliśmy właśnie w ramach tej akcji. Impreza była skierowana do dzieci i młodzieży, ale w pierwszych biegach brało udział także kilkadziesiąt osób dorosłych – przypomina Michał Michaluk, który sam był aktywny biegaczem. Brał udział w wielu dużych biegach w Polsce.

- Chciałem, żeby w Platerowie, takiej małej miejscowości, ludzie też pokochali sport, który jest najprostszą i zdrową forma ruchu - podkreśla obecny wicestarosta. – Wtedy bieganie nie było tak modne, ludzie ze zdziwieniem patrzyli na kogoś, kto biega.

Promowanie sportu Michał Michaluk (przypomnijmy – także sadownik) postanowił połączyć z promocją terenów nadbużańskich oraz jabłek. Owocu, który jest tu uprawiany naszeroką skalę.

- Bieg odbywał się co roku aż do 9. edycji. Naszą imprezę wspierała Lidia  Chojecka, nieraz biorąc udział w biegach. Ostatnia edycja, dwa lata temu, odbyła się w ramach akcji Grand Prix Traktu Brzeskiego. W Platerowie pobiegło kilkaset osób dorosłych i 200 dzieci. Zrobiła się pokaźna akcja – opowiada Michał Michaluk.

Przez dwa lata biegów w Platerowie nie organizowano.

- Byłem dyrektorem biegów, ale trudna sytuacja w sadownictwie sprawiła, że nie miałem czasu na organizowanie imprezy – przyznaje pan Michał. – Teraz wracamy. Dalej chcemy promować ten sport, tereny nadbużańskie i jabłka. W tym roku będzie stoisko, na którym będzie można spróbować różnych potraw z jabłek. W ubiegłych latach jabłko było na koszulkach biegaczy. Trafiały na nie prace, nagrodzone w konkursach plastycznych dla dzieci. Myślę, że do tej tradycji wrócimy.

Partnerem wydarzenia jest samorząd województwa mazowieckiego. Przypomnijmy: Bieg rozpocznie się 3 października (niedziela) o godz. 11.00. Start i meta w Platerowie na ulicy Dworcowej 21. W programie m.in.: półmaraton, bieg na 5 km, nordic walking, bieg dla dzieci.

W związku z imrezą wystąpią utrudnienia w ruchu. Organizatorzy proszą kierowców o zapoznanie się z mapkami biegów. 

Komentarze (2)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

• najstarsze

• najnowsze

• popularne

reklama
reklama
reklama
reklama
Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.