reklama

Wyższa konieczność wójta Brodowskiego

Siedlce

Justyna Janusz 2021-07-22 09:08:08 liczba odsłon: 8233
fot. A. Król

fot. A. Król

Powiedziałem: Wójt mandat zapłaci, ale rozmawiać nie ma czasu.

reklama

Wójt gminy Siedlce Henryk Brodowski przekroczył w terenie zabudowanym dopuszczalną prędkość. Zgodnie z prawem, powinien stracić prawo jazdy na trzy miesiące. Policja mu jednak dokumentu nie zatrzymała. Wójt tłumaczył, że był w stanie wyższej konieczności.

– Nawet nie miałem czasu dyskutować z policjantami – mówi wójt. – Powiedziałem: mandat wójt zapłaci, ale nie mam czasu rozmawiać. Spieszyłem się do Stoku Lackiego, bo mieliśmy poważną awarię.

O tym, czy wójtowi należy odebrać prawo jazdy, zdecyduje sąd. Ilu kierowców odjechało z prawem jazdy, tłumacząc się stanem wyższej konieczności? Policjanci nie potrafią odpowiedzieć. Można jednak przypuszczać, że wójt Henryk Brodowski był wyjątkiem.

Wyjątkowy wójt

Zostało Ci do przeczytania 83% artykułu

Aby przeczytać całość kup e-wydanie nr 29/2021:

Komentarze (45)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

• najstarsze

• najnowsze

• popularne

reklama
reklama
reklama
Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.