reklama

Woodstock z volkswagenami

Sokołów Podlaski

Bartosz Szumowski 2021-07-13 12:48:35 liczba odsłon: 2349
plakat

plakat

Lubisz bluesa i samochody z duszą? odwiedź w najbliższy weekend Kiełpiniec Blues Festiwal w powiecie sokołowskim.

reklama

Krzysztof Gadomski zwany Borysem nie lubi owijania w bawełnę.

- Kocham bluesa i blues-rocka, bo na nich się wychowałem - mówi krótko.

Kto go zna, wie, że nie jest to gołosłowna deklaracja, bo od 2004 r. zajmuje się organizacją koncertów bluesowych w Otwocku. W 2013 r. tę pasję przeniósł na kupioną przez siebie działkę we wsi
Kiełpiniec (gm. Sterdyń).

- Kiedy zbliżała się moja pięćdziesiątka, kolega powiedział: „Zrobiłeś tyle koncertów dla innych, zrób jakiś dla siebie” - opowiada. - I zrobiłem, z Kasą Chorych. Potem 50. urodziny obchodziła moja żona, więc przygotowałem następny. Ale rok później przyjechał sąsiad i miłośnicy Volkswagena T3. Tak narodziła się myśl, żeby to ciągnąć dalej - dodaje.

I ciągnął, jako zlot miłośników bluesa i oraz ludzi zakręconych motoryzacyjnie, na przykład na punkcie „garbusów”, pojazdów z PRL-u albo wykonanych własnoręcznie.

- Taki mały Woodstock - tłumaczy.

Na zainteresowanie Kiełpiniec Blues Festiwal nie narzekał, bo 4 lata temu na jeden z koncertów w tej nadbużańskiej wsi ściągnęło prawie 1000 osób. W zeszłym roku było gorzej, ale to ze względu na pandemię. Jak mówi „Borys”, organizatorzy zdecydowali się w ostatniej chwili, krótko po poluzowaniu obostrzeń.

- Pojawiło się tylko ok. 70 pojazdów, ale to był jeden z lepszych koncertów, jakie widziałem- podkreśla Krzysztof Gadomski.

Tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się między 16 a 18 lipca, miejsca na polu namiotowym będzie można zajmować już w czwartek, 15 lipca.

Dzień później o godz. 16.00 nastąpi oficjalne rozpoczęcie zlotu, a potem… będzie królować muzyka. Na godz. 19.00 przewidziano występ Isabelle and The Playmakers z Otwocka, a na 21.00 - TSA w składzie: Michalski, Niekrasz i Kapłon.

„Borys” wyjaśnia bez skrępowania: - Zażyczyłem sobie, żeby zagrała właśnie ta kapela, bo marzę o tym od kilkunastu lat. 

W sobotę już od 8.00 na uczestników czeka „Blues o porannej kawie” oraz „Scena wolna”, a poza tym
warsztaty bluesowe i artystyczne z pleceniem wianków. O 15.00 wystąpi Black Orange (Biała Podlaska), o 17.00 - Wysokie Stężenie Bluesa (Łochów), o 19.00 - Gate of Blues (Wrocław), a o 21.00 - Voda (Kraków). Z kolei na 18 lipca w programie przewidziano powrót „Sceny wolnej”, czyli całodzienne granie.

Poprzednie edycje festiwalu były imprezami zamkniętymi. W tym roku Kiełpiniec Blues Festiwal jest otwarty dla wszystkich. Wstęp płatny, ale według stawek zlotowych.

- Opłatę 100 zł naliczamy od pojazdu, a nie od osoby - zaznacza Krzysztof Gadomski.

Więcej informacji na stronie: festiwal.kielpiniec.pl oraz pod numerem: 668-215-363.

Komentarze (2)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

• najstarsze

• najnowsze

• popularne

reklama
reklama
reklama
Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.