reklama

Pałac, ale bez pompy

Sokołów Podlaski, Wymysły, Sabnie

Bartosz Szumowski 2021-03-20 08:23:02 liczba odsłon: 5097

„Pałac” dziś fot. UG Sabnie

- W urzędzie gminy usłyszałam, że zreperują pompę, jeśli za to zapłacę. Jak tak można?! - żali się kobieta.

reklama

- Tu nie ma warunków do życia - mówią mieszkańcy lokali socjalnych w zabytkowym (i zniszczonym) budynku w gminie Sabnie w powiecie sokołowskim. - Nie ma, bo ci państwo nie zadbali o takie warunki - odpowiada zastępca wójta.

Kilka dni temu do naszej redakcji zadzwonili mieszkańcy „pałacu” w Wymysłach. To dwór z 1914 r., który w 2017 r. Agencja Rynku Rolnego przekazała gminie z przeznaczeniem na cele socjalne.

JAK TAK MOŻNA?

Pierwszy głos zabrał mężczyzna.

- Tu nie ma warunków do życia - oznajmił krótko, ale stanowczo, po czym uściślił: - Wszystko się sypie i brakuje dostępu do wody.

Za to kobieta, która chwilę później sięgnęła po słuchawkę, nie kryła wzburzenia: - Przed 3 laty gmina wrzuciła mnie tu z trójką dzieci. Jedno z nich to alergik. Jest XXI wiek, a my nie mamy nie tylko łazienki i ubikacji, ale nawet bieżącej wody. Żeby wykąpać dzieci, muszę sama przynieść 4 pojemniki, po 35 l każdy. Mieszka tu też moja schorowana teściowa, ale jej wodę dowożą synowie.

Lokatorka wymysłowskiego „pałacu” właśnie na brak wody narzekała najbardziej.

Zostało Ci do przeczytania 74% artykułu

Aby przeczytać całość kup e-wydanie nr 11/2021:

Komentarze (29)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

• najstarsze

• najnowsze

• popularne

reklama
reklama
reklama
Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.