reklama

Złom od serca

Sokołów Podlaski

Bartosz Szumowski 2021-03-16 15:13:40 liczba odsłon: 1189
Zdjęcie: siepomaga.pl

Zdjęcie: siepomaga.pl

Aż 6 ton złomu za prawie 6 tys. zł - to efekt Wielkiej Akcji Zbiórki Złomu na rzecz Antosi Dąbrowskiej w Sokołowie.

reklama

Antosia, pochodząca z gminy Platerów, cierpi na rdzeniowy zanik mięśni. 5 marca Sokołów Podlaski już kolejny raz włączył się do zbiórki pieniędzy na jej leczenie. Od godz. 8.00 do 18.00 złom do kontenerów miejscowego PUIK zbierano przy kościołach: św. Jana Bosco, Miłosierdzia Bożego i Niepokalanego Serca NMP.

- Ludzie oddawali zniszczone rowery, a nawet lady chłodnicze. Kiedy zobaczyłem kontener wypełniony po brzegi, serce mi się uradowało - opowiada zastępca burmistrza Krzysztof Dąbrowski.

Ostatecznie zebrano ponad 6 ton Po weekendzie złom przewieziono do firmy Segromet, a ta 10 marca przelała 5.828,07 zł na konto fundacji Siepomaga.

Ale zbiórka trwa. Pieniądze na rzecz Antosi można przekazywać przez siepomaga.pl albo odliczając na ten cel 1% podatku. Krzysztof Dąbrowski przekazał pałeczkę do Węgrowa.

- Kiedy zadzwoniłem, burmistrz Paweł Marchela obiecał, że i tam będzie przeprowadzona podobna akcja. Znalazła się już nawet firma, która odbierze tam złom - mówi.

Komentarze (3)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

• najstarsze

• najnowsze

• popularne

reklama
reklama
reklama
Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.