reklama

Krzyczałem do drzew

Sokołów Podlaski, Bielany

Bartosz Szumowski 2021-03-06 08:13:35 liczba odsłon: 1065
Zbigniew Woźniak fot. Aga Król

Zbigniew Woźniak fot. Aga Król

Ze Zbigniewem Woźniakiem, wójtem gminy Bielany w powiecie sokołowskim, zwycięzcą plebiscytu „Samorządowiec Roku 2020”, rozmawia Bartosz Szumowski.

reklama

Kim miał zostać Zbigniew Woźniak, zanim został wójtem?

– Najpierw przyrodnikiem. Od dzieciństwa lubię rośliny, więc już wtedy sadziłem je z kolegami. Ale szkołę średnią wybrali mi rodzice, którzy uznali, że technik melioracji to dobry zawód. Potem była 3-letnia służba wojskowa na okrętach. Po niej wróciłem do przyrody, którą kocham – zostałem pracownikiem Biura Urządzania Lasu i Geodezji Leśnej w Siedlcach. Przepracowałem tam około 10 lat, a później byłem związany z tą branżą prywatnie.

A jak Pan trafił do samorządu lokalnego?

– Urodziłem się w gminie Korczew, ale od czasów szkoły średniej mieszkałem w Siedlcach. Tutaj poznałem przyszłą żonę, która pochodzi ze wsi Wańtuchy w gminie Bielany. Zamieszkałem tam i w 1998 r. zaproponowano mi start w wyborach do rady gminy. Chociaż nie byłem do tego przekonany, kiedy już zostałem radnym, wciągnąłem się. Przez pół roku byłem nawet w Zarządzie Gminy, ale zrezygnowałem. Zacząłem też krytykować ówczesnego wójta. Mieszkańcom to się chyba spodobało, bo w 2002 r. usłyszałem pytanie, czy nie chciałbym być wójtem. Zgodziłem się i wygrałem w II turze.

To już 18 lat rządów w gminie, niezależnie od tego, kto rządzi w państwie czy województwie. Lubi Pan być wójtem?

– Tak. Oczywiście jest też presja i odpowiedzialność, ale staram się pracować najlepiej, jak potrafię. Mnie nie powołał premier, naczelnik czy minister – wybrali mnie mieszkańcy tej gminy. Żyjąc wśród nich, muszę starać się rozwiązywać ich problemy i im, choć pewnie to zabrzmi górnolotnie, służyć. Ale lubię ludzi i cieszę się, kiedy mogę im pomóc. Moja żona mówi czasem: „Ożeniłeś się z gminą”. (...)

Zostało Ci do przeczytania 74% artykułu

Aby przeczytać całość kup e-wydanie nr 9/2021:

Komentarze (7)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

• najstarsze

• najnowsze

• popularne

reklama
reklama
reklama
Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.