reklama

Nie ma windy do piłkarskiego nieba

Siedlce

Paweł Świerczewski 2021-01-29 12:46:29 liczba odsłon: 1150
fot. Aga Król

fot. Aga Król

Marzenie prezesa? Pogoń Siedlce w I lidze z wychowankami! Z prezesem MKP Pogoń Siedlce Rafałem Maletką rozmawia Paweł Świerczewski.

reklama

- Czy w sprawowaniu funkcji prezesa pomaga to, że w przeszłości Pan też grał piłkę?

- Na pewno tak. Wiem, co czuje chłopak, który pragnie zostać piłkarzem, i wiem, jak ważna jest integracja w zespole. Dlatego zabiegałem o to, żeby Pogoń wyjechała na pierwszy od lat obóz poza Siedlce. Z tej grupy utalentowanych chłopaków chcemy zrobić drużynę. Wierzę, że jeśli ze sobą pobędą 24 godziny na dobę, nie tylko na boisku, to zaczną tworzyć monolit, który ciężko będzie skruszyć.

- Pan marzył o wielkiej karierze?

- Miałem swoje ambicje, niestety nie do końca spełnione. Może dlatego teraz tak mocno angażuję się w sprawy Pogoni. Mam szansę coś fajnego w tej piłce zrobić.

-  Co stanęło na przeszkodzie, żeby zrealizować się jako piłkarz?

- Po części zabrakło szczęścia, pewnie też i umiejętności. Czas ten wspominam jednak bardzo dobrze, jako świetną przygodę. Grałem w takich klubach, jak Partyzant Leszno, Wiktoria Głosków czy czwartoligowy Piast Piastów. W juniorach kopałem w RKS Ursus. Mieliśmy fajną pakę, kilku moich kolegów z boiska później występowało na poziomie ekstraklasy.

- Co ciekawe, doświadczenie w zarządzaniu sportem zdobywał Pan w drużynie piłkarskiej, ale nie mężczyzn, tylko kobiet...

Zostało Ci do przeczytania 71% artykułu

Aby przeczytać całość kup e-wydanie nr 4/2021:

Komentarze (3)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

• najstarsze

• najnowsze

• popularne

reklama
reklama
Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.