reklama

Byłam dowódcą młodych wilczków

Siedlce

Tomasz Markiewicz 2020-12-24 10:30:49 liczba odsłon: 2145
Mariola Zaczyńska Fot. Aga Król

Mariola Zaczyńska Fot. Aga Król

Niedawno ukazała się jej powieść „Więcej niż siostry”. To szósta książka naszej redakcyjnej koleżanki.

reklama

Lubi wplatać w fabułę rzeczywiste miejsca i prawdziwych ludzi. To dodatkowe smaczki w jej książkach. Siedlce i okoliczne miejscowości okazały się atrakcyjnym tłem dla akcji. W jej powieściach widać jej temperament...

Z Mariolą Zaczyńską rozmawia Tomasz Markiewicz.

Twój tata był wojskowym… 

– Tak, jestem córką żołnierza. Do dziś pamiętam zapach munduru, zapach skóry z kabury pistoletu i słyszę charakterystyczne skrzypienie wojskowych butów na wypastowanej posadzce sztabu wojewódzkiego. Mieszkaliśmy w wojskowym bloku. Na końcu podwórka były sztab wojewódzki i moje przedszkole. Wpadałam do taty po cukierki. Oczywiście mam wielki sentyment do munduru.

Miesiąc temu ukończyłaś kurs kandydatów na korespondentów wojennych misji pokojowych i stabilizacyjnych. Córka podąża ścieżką ojca?

– Nie myślałam o tym w ten sposób, ale chyba, istotnie, coś jest w genach i we krwi. Na początku kursu nam powiedziano: wrócicie do domów jako inni ludzie. I okazało się to prawdą. Nie mogę mówić o szczegółach. Powiem tylko, że mam ogromny szacunek dla żołnierzy, którzy jadą na misje. Wojna to potworność. Zdradzę tylko, że okazałam się twardsza, niż myślałam. Miło było usłyszeć od specjalsów: „szacun”. Jestem przygotowana do pracy korespondenta wojennego.

Jedna z recenzentek bardzo chciała przeczytać Twoją nową powieść „Więcej niż siostry” ze względu na jej główny temat: syndrom nieobecnego ojca. „To temat niezwykle ważny, bardzo trudny i raczej rzadko poruszany w literaturze polskiej” – napisała. Podobno kobiety z tym syndromem bardzo często wybierają nieodpowiednich mężczyzn…

Zostało Ci do przeczytania 61% artykułu

Aby przeczytać całość kup e-wydanie nr 52/2020:

Najnowszy numer 49/2021 w sprzedaży od 2021-12-08.

reklama
reklama
reklama
Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.