reklama

Ciach go po liczniku

Sokołów Podlaski, Bielany

Bartosz Szumowski 2020-12-10 10:09:02 liczba odsłon: 3236
fot. BS

fot. BS

Staruszkowi z powiatu sokołowskiego odłączono prąd, bo rok temu nie uregulował jednego rachunku. Czy można było tego uniknąć?

reklama

Telefon, który odebraliśmy pod koniec listopada, był dramatyczny.

MAJĄ ZA NIC?

Dzwonił emeryt z gminy Bielany w powiecie sokołowskim. Powodem wzburzenia mężczyzny było to, co tego dnia spotkało jego 94-letnie-go sąsiada.

- Bez żadnej zapowiedzi przyjechali do niego monterzy z elektrowni i zaczęli rozkręcać licz-nik. Myślałem, że wymieniają na nowszy model albo naprawiają jakąś usterkę. Okazało się, że odłączają go zupełnie. Nie byli rozmowni, ale kie-dy zacząłem dopytywać, o co chodzi, powiedzieli, że mój sąsiad nie zapłacił rachunku za grudzień ubiegłego roku. Poprosiłem: „Nie wyłączaj-cie prądu, ten pan zapłaci od ręki”, ale oni odesłali nas do punktu PGE w Sokołowie. I dodali, że kiedy za-legły rachunek zostanie opłacony, z powrotem podłączą licznik - relacjonował mężczyzna.

Jak dodał, ponieważ sam jest chory, poprosił o pomoc w tej sprawie córkę.

- Tyle że kiedy pojechała do Sokołowa Podlaskiego z pie-niędzmi, usłyszała: „Nie jest pani upoważniona”. Wróciła z kwitkiem.

Zostało Ci do przeczytania 81% artykułu

Aby przeczytać całość kup e-wydanie nr 50/2020:

Komentarze (21)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

• najstarsze

• najnowsze

• popularne

reklama
reklama
reklama
Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.