reklama

Niepełnosprawny, ale za bogaty

Łosice

Milena Celińska 2020-11-21 08:25:30 liczba odsłon: 1827
Baraki przy ul. Narutowicza fot. MC

Baraki przy ul. Narutowicza fot. MC

Pan Sławomir odmroził nogi i stracił je. Teraz korzysta z protez. Ma pierwszą grupę inwalidzką. - I zaraz będę bezdomny… Burmistrz chce mi wymówić najem mieszkania socjalnego, bo mam wysoką rentę… – mówi przerażony mieszkaniec Łosic.

reklama

Pan Sławomir od sierpnia ubiegłego roku mieszka w barakach przy ul. Narutowicza. Gmina przydzieliła mu lokal o powierzchni około 25 m2.

- Od zawsze mieszkałem w Łosicach. Byłem żonaty, po rozwodzie oddałem żonie wszystko: mieszkanie, samochód. Potem życie mi się trochę pogmatwało. W styczniu 2019 roku straciłem nogę. Odmrożenie. No cóż, moja nieostrożność. Co mam mówić… Piłem – przyznaje pan Sławomir.

Dodaje, że lekarze próbowali uratować drugą nogę, ale się nie udało. Teraz ma protezy.

Gdzie mam iść?

- Alkoholu nie tykam. Chodzę na tych protezach, raz lepiej, raz gorzej, więc cały czas korzystam z wózka inwalidzkiego
– zaznacza pan Sławomir.

Zostało Ci do przeczytania 84% artykułu

Aby przeczytać całość kup e-wydanie nr 47/2020:

Komentarze (7)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

• najstarsze

• najnowsze

• popularne

reklama
reklama
Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.