reklama

Alkoholowa średnia krajowa

Mińsk Mazowiecki, gmina Mińsk Mazowiecki

Tomasz Markiewicz 2020-10-22 18:27:11 liczba odsłon: 1668
alkohol

alkohol

50 procent ankietowanych w gminie Mińsk Mazowiecki uważa, że przemoc wobec kobiet dotyczy wielu rodzin, a dzieje się tak zwykle po alkoholu i narkotykach.

reklama

Na terenie gminy Mińsk Mazowiecki alkohol można kupić w 30 sklepach (w ubiegłym roku wydano 14 koncesji) i 8 barach.

W 2019 r. piwo i napoje do 4,5% sprzedano za 7.584. 220,70 zł, alkohol od 4,5 do 18% za 2.324.931,68 , a alkohol powyżej 18% za 9.830.149,26 zł. Razem daje to kwotę 19,739 mln zł.

Przewodnicząca Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Maria Ostaszewska uważa, że nie trzeba bić na alarm.

-Na pierwszy rzut oka kwota jest duża. Ja dokonałam jednak analizy innych gmin o podobnej liczbie mieszkańców i zauważyłam, że nie wyróżniamy się tutaj niczym. Jesteśmy średnią krajową - tłumaczy.

Jak wynika z przeprowadzonej ankiety mieszkańcy gminy Mińsk Mazowiecki   piją najczęściej 1-2 razy w miesiącu. Tylko 11% osób spożywało trunki 10-19 razy, czyli częściej niż co trzeci dzień. 1% spożywał alkohol pomiędzy 20 a 39 razy miesięcznie. Natomiast nikt nie pił 40 razy i więcej w ciągu  ostatnich 30 dni.

50 procent badanych  uważa, że przemoc wobec kobiet w gminie  dotyczy wielu rodzin, a dzieje się tak zwykle po alkoholu i narkotykach.

Komentarze (14)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

• najstarsze

• najnowsze

• popularne

reklama
reklama
Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.