Wrócił z brązowym medalem

Aneta Abramowicz-Oleszczuk 2020-10-02 07:06:37 liczba odsłon: 810
Pamiątkowe zdjęcie na podium, fot. szer. Mateusz Pasiak (archiwum własne)

Funkcjonariusz z Zakładu Karnego w Siedlcach szer. Mateusz Pasiak zajął III miejsce na Mistrzostwach Polski Wojska Polskiego i Służb Mundurowych w Kickboxingu.

Zawody odbywały się od 25 do 27 września w Krynicy-Zdrój, w formułach Pointfighting, Kick Light oraz K-1 zgodnie z regulaminem Polskiego Związku Kickboxingu.  Wzięło w nich udział udział niespełna 200 zawodników reprezentujących 65 klubów. Byli wśród nich żołnierze Wojska Polskiego, funkcjonariusze służb mundurowych z Polski oraz przedstawiciele zagranicznych służb mundurowych. Mateusz Pasiak zdobył na nich brązowy medal w kategorii K1 Rules / Senior [m] / -86 kg.

- Brązowy medalista pełni służbę w Zakładzie Karnym w Siedlcach od 1 lutego 2019 r. na stanowisku strażnika działu ochrony. W wolnym czasie realizuje swoją pasję sportową, trenując w Siedleckim Klubie Gladiator - infromuje ppor. Przemysłąw Turyk - rzecznik prasowy Dyrektora Zakłądu Karnego w Siedlcach .

Brązowy medal nie jest pierwszym krążkiem, jaki zdobył Mateusz Pasiak.

W marcu tego roku szeregowy zajął I miejsce na podium w Pucharze Polski Wojska Polskiego i Służb Mundurowych. W 2019 r. zajął III lokatę w Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w Kickboxingu w kategorii K1 Rules / Senior [m] / -86 kg, a w 2018 r. zdobył tytuł Mistrza Polski Kickboxingu w Starachowicach na zasadach oriental rules w kategorii -86 kg  - dowiadujemy się z e-strony siedleckiej jednostki.  (Ana)