reklama

Moja mama jest moją bohaterką...

Siedlce

Aneta Abramowicz-Oleszczuk 2020-05-28 20:39:36 liczba odsłon: 498
Praca Mai Zielonki, fot. arch. GOK w Zbuczynie

Praca Mai Zielonki, fot. arch. GOK w Zbuczynie

Mama z czterema parami rąk i... koroną na głowie, mama otoczona swoimi pociechami, mama z szeroko otwartymi ramionami, uśmiechem na twarzy i całym domem na głowie...

reklama

...namalowane przez: Mateusza Zielonkę z Gminnego Przedszkola w Zbuczynie, Michała Urbana z Niepublicznego Przedszkola w Borkach-Kosach oraz Maję Zielonkę z Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Zbuczynie wygrały konkurs plastyczny "Moja mama moją bohaterką", zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Zbuczynie.

Na konkurs plastyczny wpłynęły 22 prace w trzech kategoriach wiekowych: przedszkola 3- i 4-latki, przedszkola 5-latki i grupy "0", kl. I-III szkoły podstawowej. Wszyscy uczestnicy konkursu dostaną pamiątkowe dyplomy. Laureaci zostaną dodatkowo uhonorowani nagrodami rzeczowymi.

Komisja konkursowa w składzie: Dominika Kośla - artysta plastyk, Maciej Tołwiński - artysta plastyk, grafik i Emilia Biarda - koordynatorka konkursu, instruktor GOK w Zbuczynie, oceniając prace konkursowe, zwracała uwagę na: zgodność pracy z tematem konkursu, staranność i samodzielność wykonania, oryginalność, kompozycję pracy i kolorystykę. 

W konkursie literackim, również zorganizowanym przez GOK w Zbuczynie, dzieci nazwały swoje mamy gwiazdką na niebie, która zaświeci zawsze w potrzebie oraz budzikiem, który budzi. Dziękowały mamom, że są otwarte na wszystkich ludzi i że pokazują im świat. Czego życzyły mamie? By dała sobie już spokój z pracą.

Na konkurs literacki wpłynęło 6 wierszy, w dwóch kategoriach wiekowych: kl. IV-VI oraz kl. VII-VIII szkoły podstawowej.

Komisja konkursowa w składzie: Eugeniusz Kasjanowicz - poeta, Jolanta Matejczuk - bibliotekarka Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej im. Ireny Ostaszyk w Mordach i Hanna Jurzyk - kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Zbuczynie zdecydowała, że autorkami najpiękniejszych wierszy i życzeń dla mam są: Kornelia Hryciuk z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Izdebkach-Kosnach, Patrycja Kaniecka ze Szkoły Podstawowej im. Żołnierzy Wyklętych w Borkach-Kosach oraz Amelia Zdanowska ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Zbuczynie.  

W tej kategorii promowane były: poprawność ortograficzna, składniowa i interpunkcyjna, kultura słowa, oryginalność oraz umiejętność wyrażania słowami emocji i uczuć.

- Konkurs przypomina, że wiersze są z nami od wczesnego dzieciństwa. Poznajemy je w domu, przedszkolu, szkole. Kształtują wrażliwość, pobudzają wyobraźnię, wyrażają uczucia. Są nieodłącznym czynnikiem, rozwijającym młodego człowieka - napisał w protokole pokonkursowym Eugeniusz Kasjanowicz. 

Nagrodzone prace z obu kategorii znajdziecie TUTAJ. (Ana)

Komentarze (1)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

• najstarsze

• najnowsze

• popularne

Czytaj także

reklama
reklama
reklama
reklama
Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.