Członkowie siedleckich struktur Platformy Obywatelskiej opublikowali w mediach społecznościowych komunikat w sprawie zaplanowanych na 10 maja wyborów prezydenta RP.

W Suchożebrach doszło do zderzenia trzech samochodów.
Krzysztof Chaberski fot. Aga Król
Członkowie siedleckich struktur Platformy Obywatelskiej opublikowali w mediach społecznościowych komunikat w sprawie zaplanowanych na 10 maja wyborów prezydenta RP.
Poinformowali w nim, że z obawy o bezpieczeństwo mieszkańców Siedlec i i powiatu siedleckiego, zrezygnowali z wystawienia list członków obwodowych komisji wyborczych. Zaapelowali również do lokalnych władz samorządowych o złożenie protestu do PKW w sprawie organizacji wyborów w sytuacji panującego stanu epidemii.
Komunikat udostępnił m.in. przewodniczący PO w Siedlcach, Krzysztof Chaberski. Z jego pełną treścią zapoznacie się poniżej.
WAŻNY KOMUNIKAT‼️
Mając na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców Siedlec i Powiatu Siedleckiego informujemy, że rezygnujemy z wystawienia list członków obwodowych komisji wyborczych w wyborach prezydenckich zarządzonych na dzień 10 maja.
Apelujemy jednocześnie do władz samorządowych, by wzorem wielu miast i gmin w Polsce złożyli protest do Komisarza Wyborczego, który będzie zawierał jasne stanowisko, że w sytuacji ogłoszenia na terenie RP stanu epidemii przeprowadzenie jakichkolwiek wyborów jest niemożliwe.‼️
najstarsze
najnowsze
popularne